ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسابقه دانستنی‌های گیاهان دارویی

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

از آنجایی‌که امروزه خواص فراوان گیاهان دارویـــی ثــــابـــت شـــده اســـت، بــــازار گیاهان‌دارویی وابسته به ســـازمـــان میادیــن و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با همکاری روزنامه اصفهان‌زیبا اقدام به برگزاری مسابقه کرده‌اند. نحوه شرکت در مسابقه بدین طریق است که با توجه به متن زیر، حرف گزینه صحیح را در سوال چهارگزینه‌ای به همراه نام و نام‌خانوادگی و ذکر«مسابقه گیاهان دارویی» به ســـامــــانـــه 10003135604145‌پیامـــک کنید تا درصورت پاسخ صحیح و قید‌قرعه جوایزی ارزنده دریافت کنید. آخرین مهلت برای شرکت در این مسابقه 28 اسفند و نهایت فرصت دریافت جوایز دوهفته پس از چاپ است.

 

 

     سنبل‌الطیف
سنبل‌الطیب(‌والریان یا علف گربه گیاهی) دارای طبیعت گرم و خشک است و ریشه آن مصرف خوراکی دارد. این گیاه دارای رایحه و بوی مطبوعی است که بوی آن برای گربه خوشاینداست. جز گیاهانی است که برای برقراری آرامش اعصاب و رفع اضطراب و استرس بسیار مناسب است و رفع‌کننده اختلالات عصبی و هیستری و تقویت‌کننده حافظه است، نوشیدن دمنوش آن برای رفع بی‌خوابی موثر است‌، تقویت‌کننده قلب است‌، برای درمان صرع و درمان بیماری مالیخولیا به‌کار می‌رود. ضدکرم روده و معده و برطرف‌کننده معده درد، ضد‌سردرد و درمان‌کننده میگرن نیز است و برای کاهش قندخون و درمان دیابت مفید است. تسکین‌دهنده سیاتیک نیز است. به صورت موضعی هم از گرد آن برای التیام زخم‌ها استفاده می‌شود. البته مصرف زیاد آن برای کلیه مضر و در افرادی که داروهای خواب‌آور مصرف می‌کنند، سبب ایجاد افسردگی می‌شود.

 

 

     سوال مسابقه
کدام گزینه در خصوص سنبل‌الطیب صحیــح نیست؟
۱.گرم و خشک است.
۲.تقویت‌کننده قلب است.
۳.تقویت‌کننده کلیه‌هاست.
۴.برای افراد دیابتی مفید است.

 

 

     اسامی برندگان و نحوه دریافت جوایز
زهرا معتمدی، رستم کیانی
برگزیدگان عزیز می‌توانند برای دریافت جایزه خود ضمن تماس با شماره 35604144 و به همراه داشتن کارت‌شناسایی، به «بازار‌گیاهان‌دارویی» واقع در میدان لاله ابتدای خیابان پروین مراجعه کنند. ضمنا پاسخ هفته پیش گزینه‌2 بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/70918

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی