ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسکن ها ی طبیعی را دریابید

تاریخ درج : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
تا داروی طبیعی هست چرا داروی شیمیایی؟!

امروزه با انواع مسکنی که در داروخانه‌ها موجود است، اغلب به محض بروز درد سراغ آنها رفته و بدون هیچ احتیاطی نوش جان می‌کنند، این در حالی است که از عوارض مصرف زیاد یا نابه جای آن غافلند! حتی بعضی از این داروها اعتیادآورند. به هر‌حال بد نیست بدانید جایگزین‌های مناسب‌تری در طبیعت وجود دارد که خیلی از شما در خانه آنها را در دسترس دارید. هومن کاظمی، متخصص طب سنتی به چند مورد
از این داروها اشاره می‌کند:

 

 

اسطـــــوخــــودوس و سنبل الطیب؛  تسکین ‌دهنده  قوی
سنبل‌الطیب به عنوان دیازپام طبیعی می‌تواند یک مسکن قوی محسوب شود. علاوه بر اینکه خاصیت آرام بخشی دارد و برای برطرف کردن اختلالات خواب موثر است. تقریبا می‌توان گفت تسکین‌دهنده تمام دردهاست. اسطوخودوس نوع دیگری از مسکن‌های گیاهی است که همانند سنبل‌الطیب به دلیل داشتن خواص آرام بخشی و تسکین‌دهندگی مسکن طبیعی بسیار خوبی به شمار می‌رود.

 

زردچوبه؛ ضد التهاب
هر‌چند از زردچوبه به عنوان ادویه در غذاها استفاده می‌شود؛ اما جالب است بدانید زردچوبه چه از لحاظ خوراکی و چه از لحاظ موضعی یک تسکین‌دهنده مناسب و خوبی محسوب می‌شود.گیاه زردچوبه دارای خاصیت ضد التهابی قوی است.

 

 

دارچین؛ ضد درد
دارچین نیز مثل زردچوبه به عنوان ادویه در غذاها کاربرد دارد که البتـــه بعضی از چای دارچینی هم استفاده می‌کنند. جوشیده چوب دارچین به همراه روغن زیتون لعابی را تولید می‌کند که این لعاب دارای خاصیت ضد التهابی قوی محسوب می‌شود و می‌تواند دردها را کاهش دهد.

 

نعناع؛ ضد اسپاسم
نعناع از گیاهان پرمصرف است که در تهیــــه مــــواد غذایی مختلف استفاده می‌شود و با توجه به اینکه به راحتی در دســـتـرس همه قـــرار می‌گیرد، به صورت خام و طبیعی و خوراکی کاربرد دارد. این گیـاه به خصوص به صــورت موضعی دارای اثــر آرام‌بخشی بسیار خوبی است و اسانس آن به صورت پماد قابل استفاده است. علاوه بر این نعناع می‌تواند در شل کردن عضلات دستگاه گوارش، افزایش صفرا، کاهش نفخ، افزایش صفرا(کاهش ترشح اسید معده) و نهایتا اثر ضد‌اسپاسم در اختلالات عضلانی و عصبی نقش موثری داشته
باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/63691

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی