ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نرخ های جدید اینترنت غیرحجمی اعلام شد

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوبه جدید سرویس های پرسرعت غیرحجمی را اعلام کرد.کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سه روز گذشته مصوبه «اینترنت غیرحجمی» را به سرانجام رسانید و نرخ های اینترنت بدون حجم را تصویب کرد. حال با گذشت چند روز از این مصوبه، محمــــد جــــواد آذری جهرمــــی؛ مصوبه جدید سرویس های پرسرعت غیر حجمی را بر طبق جدول زیر اعلام کرد و ذکر چند نکته را ضروری دانست.

 

     این تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین 18 شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد؛ شرکت ها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکان برسانند که طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.
     این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکت ها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه (128 کیلو بیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.
     در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین‌الملل لحاظ شود.
     تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذر خواهد بود.
     تاکید مجدد می‌شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است.تعرفه ارائه خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر

سیم مسی (ADSL)

نرخ بیت دانلود (بیت بر ثانیه)    سقف تعرفه ماهانه ارائه خدمات (هزار ریال)
512k    125
1M    200
2M    250
3M    350
4M    400
8M    500
16M    800

 

 

تعرفه ارائه خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر VDSL و فیبرنرخ بیت دانلود (بیت بر ثانیه)    سقف تعرفه ماهانه ارائه خدمات (هزار ریال)
20M    2000
30M    2500
50M    3000
وی همچنین خاطر نشان کرد: از همه عزیزانی که با اشتراک نظرات ما را در تدوین و تصویب این نظام جدید تعرفه یاری کردند تشکر می‌کنم؛ اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات و فناوری اطلاعات به اطلاع عموم مردم شریف کشورمان خواهند رساند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61137

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی