ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نفس‌های آخر حراج در بازار اصفهان

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
با نزدیک شدن به پاییز، تمایل به حراج کاهش یافته است

سعیده غفاری

 

 

هفته گذشته جشنواره‌های فروش زیادی در بازار اصفهان برگزار شد. تعدادی از فروشگاه‌های پوشاک همچنان به برگزاری حراج تابستانی مشغول هستند، در کنار آنها سایر فروشگاه‌ها تخفیف کمی بر روی اجناس جدید خود اعمال کرده‌اند تا موفق به جذب مشتری برای فروش لباس‌های پاییزی مانده از سال گذشــتـــه شـــونـــد. در رستوران‌های اصفهان نیز تعداد جشنواره‌های فروش افزایش چشمگیری یافته ‌است که به دنبال این موضوع رقابت سختی بین آنها و بازار پوشاک شکل گرفت. همه‌ این موارد در حالی‌ اتفاق می‌افتد که تاریخ این جشنواره‌های فروش کوتاه است و به زودی پایان خواهد یافت تا بازار آماده‌ فصل پاییز شود.

 

 

پایان یافتن جشنواره‌های فروش اصفهان به طور عمده دو دلیل دارد، اول نوسانات‌ سنگین قیمت کالا‌ها که باعث‌ می‌شود فروشگاه‌داران نتوانند کالا‌ها و خدمات را با قیمت کمتری عرضه کنند و سپس فرارسیدن ماه‌ محرم و صفر که بازار را وارد رکود فصلی می‌کند.

 

   ترکیب جشنواره‌های فروش
هفته گذشته شاهد رقابت تنگاتنگی در جشنواره‌های فروش بین بازار پوشاک و رستوران‌های اصفهان بودیم که در نهایت هردو به صورت مشترک صدرنشین حراج‌های هفته شدند. درمقابل در سایر بازارها تعداد جشنواره‌های فروش کاهــــش چشمگیری پیدا کرده‌بود. سهم هر یک از اعضای جشنواره‌های فروش در سومین هفته مرداد، در نمودار زیر مشخص شده است‌.

با‌توجه به نمودار بالا، هفته قبل بازار پوشاک و رستوران‌ها بیشترین حراج‌های بازار را برگزار کردند و موفق به کسب سهم 31درصدی شدند. مراکز سلامتی و سرگرمی نیز به ترتیب رتبه سوم و چهارم را درجشنواره‌های فروش هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

 

 

   ترین‌های هفته
   بزرگ‌ترین حراج: در طول هفته قبل، مراکز سلامتی برگزارکننده بزرگ‌ترین حراج‌های بازار اصفهان بودند. ابتدا در مرکز زیبایی یکتا قیمت لاغری با اولترا شیپ به همراه جدید‌ترین نسل دستگاه‌های لاغری با RF تا 90درصد کاهش یافت. سپس در مجتمع پردیس تخفیف  90 درصدی بر روی تزریق بوتاکس با مواد اورجینال اعمال شد و بدین ترتیب بزرگ‌ترین حراج‌های هفته برگزارشدند.

 

   طولانی‌ترین حراج: در مرکز یکتا نه تنها بزرگ‌ترین، بلکه طولانی‌ترین حراج نیز برپاشد. در این مرکز لیزر مو تا 17 مهر، با تخفیف 35درصدی انجام می شود.

 

   پراستقبال‌ترین حراج: هفته گذشته رستوران و کافی شاپ‌های اصفهان با افزایش تعداد حراج‌های خود، فروش خوبی را تجربه کردند. یکی از پراستقبال‌ترین حراج‌های هفته قبل، کاهش 40درصدی قیمت منو پیتزا و اسنک در فست فود کارمانو بود. در کنار آن فست‌و‌فود سلف سرویس آبادان نیز تخفیف 40درصدی بر روی قیمت‌های خود اعمال کرد که به دنبال آن مشتریان زیادی را جذب کرد. همچنین فست‌فود برگرلند نیز قیمت غذاهای منوی خود را تا 40 درصد کاهش داد و با شعار (بی مزه های خوشمزه در برگر لند)  میزان فروش خود را افزایش داد.

 

   حراجی‌ترین منطقه شهر: عنوان حراجی‌ترین منطقه شهر نیز به خیابان شیخ صدوق و شمس‌آبادی تعلق می‌گیرد. تخفیف 40 درصدی لاغـــری و 35 درصدی لیزر در مرکز یکتا، کاهش 40درصدی قیمت منو در فست فود آبادان، اعمال تخفیف 80 درصدی ویژه عکس در آتلیه بردیا و... از جمله حراج های واقع در این منطقه به حساب می آیند.

 

 

   جشنواره فروش تک کالایی
برخلاف حراج‌ها در سایر بازارها، هفته گذشته وضعیت جشنواره فروش تک کالایی چندان مناسب نبود و کالاهای کمی به حراج گذاشتند شدند. رتبه اول جشنواره فروش تک کالایی در طول هفته قبل با سهم 40درصدی به لوازم برقی تعلق می‌گیرد.از جمله این کالاهای حراجی کارواش کسر مدل  premium full control بود که به جای یک میلیون و 898 هزار با قیمت یک میلیون و 300هزار تومان یعنی 34درصد تخفیف به فروش می‌رسید، پنکه فلر مدل 5513 یکی دیگر از این کالاهای حراجی بود که قیمت آن از 640 به 540هزار تومان تغییر کرده‌بود. با نزدیک شدن مهر و آغاز مدارس، تعدادی از کاسبان، بعضی از لوازم التحریرهای خود را به حراج گذاشتند و سهم 35درصدی از حراج تک کالایی را به خود اختصاص دادند. برای مثال در یکی از فروشگاه‌ها پک لوازم‌التحریر کودک با 27درصد تخفیف، به جای 130 با قیمت 95هزار تومان به فروش می‌رسید یا در فروشگاه دیگری قیمت دفتر 100 برگ سیمی طرح کلاسیک از هفت هزار به چهار هزارو 350تومان کاهش یافته‌بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/81183

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی