ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

نمره مردودی فوتبال اصفهان در نود

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
ازخرافه پرستی تا تلفن های خاموش

امین شعرباف

سوژه اصلی برنامه 90 دوشنبه شب بحث جادوگری و رمالی در فوتبال ایران بود و عادل فردوسی‌پور با جمع آوری مستندات تصویری و صوتی، گزارش مفصلی در این زمینه به بینندگانش ارائه داد.گفت‌وگو با بازیکنان سابق سایپا ، پاس و البته چند دوربین مخفی در گفت‌وگو با آنهایی که ادعای جادگری در فوتبال داشتند باعث شد تا زوایای جدیدی از این موضوع در تاریخ فوتبال ایران رو شود. گفت‌وگوی تلفنی با نادر فریاد شیران مربی سابق سایپا و دستیار محمد مایلی کهن که البته با صراحت لهجه این مربی همراه شد. نام‌هایی مثل امیر اسکندری به عنوان جادوگر و بهمن دهقان وکیل علی دایی را به عنوان رابط سایپا با جادوگر در مقابل میلیون‌ها بیننده تلویزیونی معرفی کرد.

اما در این میان و به صورت ناخواسته نکاتی در مورد فوتبال اصفهان مطرح شد که اصلا جلوه خوبی نداشت و اصفهانی‌ها که در این چند سال با موفقیت‌های سپاهان و ذوب‌آهن بارها عناوین قهرمانی در ایران را کسب کرده‌اند نامشان به صورت منفی و برعکس در برنامه 90 مطرح شد. مورد اول مربوط به گفت‌وگوی تلفنی خبرنگار 90 در شهر شیراز با یک جادوگر بود که ادعا می‌کرد امکان تغییر نتایج در سطوح بین المللی را هم دارد. گفت‌وگوی حدودا ده دقیقه ای این خبرنگار در نهایت منجر به مطرح شدن صحبت هایی از جانب این شخص به ظاهر جادوگر شد که ادعا می‌کرد امکان تغییر نتیجه برای تیم نوین برق شیراز را دارد و حتی می تواند در جام جهانی فوتبال هم تغییراتی ایجاد کند.اما ضربه اصلی را خود فردوسی پور بعد از پایان این مکالمه وارد کرد و گفت: این جادوگری که مخاطب خبرنگار 90 قرار گرفته اهل اصفهان است. ورود جادوگر اصفهانی به پرونده خودش می‌تواند در آینده بهانه ای به‌دست منتقدان فوتبال اصفهان بدهد که در این مدت منتظر کوچکترین عیب و ایراد در فوتبال اصفهان بوده اند تا از طریق آن موفقیت های سپاهان و ذوب آهن را به زیر سوال ببرند.

 

 

   اعتقاد به خرافه از اصفهان به کرمان
اما اگر از بحث جادوگر اصفهانی بگذریم شوک دوم زمانی به فوتبال اصفهان وارد شد که فردوسی پور با پخش تصاویری که از طرف شهروندان عادی گرفته شد یکی از مربیان سابق مس کرمان را نشان داد که به هنگام برگزاری مسابقات تیمش در کرمان یک بطری پلاستیکی در دست گرفته و مشغول پاشیدن مایع درون آن در نقاط مختلف زمین است. البته عادل اسمی از این سرمربی معروف نبرد و حتی در اواسط پخش فیلم دوربین را به داخل استودیو آورد تا چهره و فیزیک این سرمربی شناسایی نشود؛  اما متاسفانه همان چند ثانیه ابتدایی و رجوعی به تاریخ کافی بود تا خیلی ها نام این سرمربی مطرح را متوجه شوند. البته هنوز اظهار نظری از جانب این سرمربی اصفهانی مطرح نشده و بعید هم به نظر می رسد که او بخواهد با وارد شدن به پرونده نام خودش را بر سر زبان ها بیندازد؛ اما این تصاویر نشان داد که شایعات قبلی یکی از تیم‌های اصفهانی در ارتباط با اعتقاد به خرافه و پاقدم، آنچنان هم دور از واقعیت نبوده است.

 

 

    تلفن های خاموش
اگر از بحث جادوگری در برنامه نود بگذریم یکی دیگر از سوژه های برنامه این هفته پرداختن به داستان حذف عجیب تیم ملی جوانان از مسابقات مقدماتی در مرحله گروهی بود که متاسفانه هیچکدام از عوامل اجرایی و کادر فنی این تیم حاضر به پاسخگویی نشدند. به جز فرهاد پورغلامی که سرمربی این تیم بود در کادر فنی تیم ملی جوانان هم یکی از مربیان اصفهان نقش ویژه ای داشت و قبل از سفر به با تیم ملی در گفت‌وگوهای مختلف، امید زیادی به موفقیت تیم ملی داده بود. اما امروز همین مربی حاضر به پاسخگویی نیست و در گفت‌وگو با بعضی از دوستانش متاسفانه علت حذف تیم ملی را به مسائل پشت پرده مربوط دانسته است .اما بررسی های 90 نشان داد که هر ایرادی بوده از ضعف و بی اطلاعی کادر فنی و عوامل اجرایی تیم ملی بوده تا در این حوزه هم یک نمره منفی در کارنامه مربیان فوتبال اصفهان به ثبت برسد.پی نوشت :  حمید جعفری، فرهاد خانگلی و هادی عقیلی بازیکنان سابق سایپا و یک بازیکن دیگر سایپا که نامش اعلام نشد، در مصاحبه‌ای عنوان کردند در زمان بازی آنها، سرمربی و مدیران تیم با جادوگران ارتباط داشتند و با آوردن این افراد به اردوی تیم اتفاقات خارق‌العاده‌ای در تیم رقم می‌زدند و نتایج را به سود سایپا می‌کردند. در آن مــقــطع از این بازیــکنان سایپا می‌خواستند حتما نام مادر خود را به باشگاه بگویند تا با چیدن حروف ابجد در کنار هم، ترکیب تیم را تعیین کنند و نتایج را رقم بزنند!

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61119

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی