ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

# نه به سپاهان و ذوب آهن متوسط

تاریخ درج : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

مهری مصور

      اگر کمپین‌های اجتماعی نتیجه می‌داد، حتما اصفهانی‌های فوتبال دوست کمپینی به نام #نه به سپاهان و ذوب آهن متوسط راه می‌انداختند.
      اصفهانی‌ها دلخوشی شان به نتیجه گرفتن سپاهان و ذوب آهن است. کاری به اینکه از بدنه فوتبال بومی استان چیزی نمانده، نداریم؛ اما برای ما که قهرمانی سپاهان و ذوب آهن؛ یعنیفراموش کردن دوست‌نداشتنی‌ها، هضم ناکامی‌های این تیم دو سخت و سنگین است. برایمان سخت است قبول کنیم سپاهانی که هوادارانش شعار می‌دهند «ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمان» در خانه مغلوب صنعت نفتی می‌شود که با فشار تماشاگران آبادانی مجبور شد انصراف از جام حذفی را پس بگیرد. سخت قبول می‌کنیم ذوب آهن مقابل فجرسپاسی دسته یکی حذف شود.

 

 

      رتبه دهمی سپاهان در لیگ نشان می‌دهد که این تیم در این رقابت‌ها هم حرفی برای گفتن نداشته است. سپاهان در لیگ شانزدهم هم عملکرد خوبی نداشت؛ اما ویسی بود تا تمام تقصیرها را گردنش بیندازند و طوری  بازگشت کرانچار را بزرگنمایی کنند که اگر کرانچار بود، روی پرسپولیس را کم می‌کردند و سرخ‌ها باید در خواب جام را بالای سر می‌بردند؛ اما حالا کرانچار با تیمی که خودش ساخته، از جام حذفی کنار رفته و در لیگ هم تا مدعی شدن فاصله دارد؛ فاصله ای به اندازه 10 تیم!

 

 

      سپاهان خوب بازی نمی‌کند و خوب نتیجه نمی‌گیرد. حالا اگر بیاییم و این نتیجه نگرفتن را به چمن نقش جهان نسبت بدهیم و خاموشی نورافکن‌های استادیوم، خودمان را گول زده‌ایم. مگر صنعت نفت با بازیکنانی تکنیکی تر از سپاهان روی همین چمن بازی نکرد و برد؟! حالا چطور به یکباره چمن مقصر می‌شود؟   ذوب آهن با امیر قلعه‌نویی و یک تیم هماهنگ، هنوز آن تیمی نشده که هواداران انتظار دارند. ذوبی‌ها که تاکنون فقط با قهرمانی در جام حذفی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را گرفته‌اند، با باخت به فجرسپاسی، این موقعیت را از دست دادند. حالا هر چه قدر هم که بیانیه بدهند و از داوری‌ها گلایه مند باشند، در اصل ماجرا توفیری نخواهد داشت.

 

 

 

    حالا مسیر هموارتر  رسیدن سپاهان و ذوب آهن به آسیا مسدود شده و فقط لیگ برتر است که می‌تواند به کمک این دو تیم بیاید؛ اما اگر با خودمان روراست باشیم و تعارف نکنیم، سپاهان و ذوب آهنی که تا بدین جا دیدیم، در قد و قواره قهرمانی لیگ برتر نیستند. البته در فوتبال قرار نیست همیشه تیمی برنده باشد؛ اما هراس جدی و واقعی زمانی است که سپاهان و ذوب آهن به تیم‌های متوسطی تبدیل شوند که نه زورشان به قهرمانی می‌رسد و نه آن قدر کم رمق هستند که سقوط کنند.

 

 

 

   از آن روز می‌ترسیم که سپاهان و ذوب آهن متوسط شوند. خب ترس هم دارد. تیم‌های متوسط هیچ وقت دوست داشتنی نبوده‌اند.سپاهان و ذوب آهن بالاتر از متوسط‌ها هزینه می‌کنند و لیاقت اصفهانی‌ها هم بالاتر از این است که به داشتن تیم‌هایی با خصوصیات سایپا، پیکان و پدیده راضی باشند.لیگ هفدهم هم همان طوری که آمده می‌رود، اما باید از همین امروز صدای زنگ خطری را که بلند شده است، بشنویم و دنبال راه چاره باشیم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/55017

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی