ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

هتل‌های عجیب و غریب ایران

تاریخ درج : سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

تنها هتل‌های عجیب و غریب در خارج از کشور نیست که برای گردشگران خارجی جذاب است، در ایران نیز مراکز اقامتی جالبی تأسیس شده که هر گردشگر را برای اقامت در آنها وسوسه می‌کند.

 

 هتل نمکی
قرار است در استان سمنان هتل نمکی ساخته شود. یک معدن دارد و قصد دارد معدن نمک خود را برای مسافران تجهیز کند و چند وقت دیگر از آنها بخواهد که در یک معدن نمک اقامت کنند. به خصوص برای آنها که به جنبه درمانی نمک احتیاج دارند، تجربه اقامت در چنین مکانی قطعا جذاب خواهد بود.

 

هتل صخره‌ای
در استان‌های دیگر نیز از این نوع مراکز اقامتی متفاوت وجود دارد. روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی را به خانه‌های سنگی اش که شبیه به قیف بستنی است، می‌شناسند. این خانه‌ها در دل صخره‌هایی ایجاد شده اند که هم داخل و هم نمای بیرونی هر یک از آنها جذاب است و هر کسی می‌تواند در آنها اقامت داشته باشد. چون این خانه‌ها اکنون در اختیار اهالی کندوان است و آنها در کنار شما زندگی خواهند کرد، اما در کنارش یک هتل صخره‌ای نیز ایجاد شده که می‌تواند فضایی زیباتر و خصوصی‌تر را برای هر گردشگر فراهم کند.

 

هتل زیرزمینی
در استان سمنان یکی از معدن داران شهرستان آرادان نزدیک گرمسار اقامتگاهی در زیر زمین و جایی که مرتع بوده، ایجاد کرده است. او چیزی شبیه به یک شهر زیرزمینی ساخته که در اتاق‌های آن می‌توان اقامت کرد و به سالن اجتماعاتش رفت و کنار آتش سیب زمینی سرخ کرد و چای آتشی خورد و هر وقت دلش هوای بیرون را کرد از زیرزمین به روی زمین بیاید و آنجا سرگرم تفریح‌های دیگری که مخصوص بیابان است، شود.

 

هتل ارباب حلقه‌ها
اقامت در زیرزمین را می‌توان جای دیگری نیز تجربه کرد؛ اما نه به شکل و شمایل شهر زیرزمینی، ولی می‌توان به اردبیل رفت و در خانه‌هایی که روشن سویی، یکی از فعالان گردشگری و طبیعت‌گردی ایجاد کرده، اقامت داشت. اقامتگاه‌هایی که به شکل خانه هابی ها در فیلم ارباب حلقه‌ها ساخته شده است. نیمی از آن درون زمین و نیمی دیگر روی زمین است با پنجره‌ای رو به بیرون. این هم تجربه‌ای از سبک دیگری از اقامت در طبیعت‌های بکر اردبیل خواهد بود.

 

هتل میراث جهانی
میمند کرمان، روستایی صخره‌ای در بخش مرکزی شهرستان بابک است که بین هشت هزار تا ۱۲ هزار سال قدمت دارد. در این منطقه چندین خانه دست‌کنددیدنی وجوددارد که برای اقامت تجهیز شده‌اند و از ۱۵ سال پیش میزبان مهمان‌های داخلی و خارجی هستند. جذابیت این مهمان‌سراها و اقامت‌های بوم‌گردی این است که ساختار قدیمی‌اش حفظ شده و شما احساس می‌کنید که هزاران سال را طی کرده‌اید و شب را در قلب تاریخ سپری می‌کنید. این خانه‌ها را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرده‌اند تا برای همه مردم جهان باقی بماند.

 

 هتل روی آب
هتل‌هایی که روی آب در جزیره کیش ساخته شده‌ا‌ند را شاید نتوان در فهرست هتل‌ها یا مراکز اقامتی عجیب قرار داد؛ اما به هر حال تنوعی در مراکز اقامتی هستند که برای برخی از گردشگران و مسافران لذت‌بخش خواهد بود؛ به خصوص که فضای کوچکی از کف اتاق‌های آن را شیشه‌ای قرار داده اند تا دریای خلیج فارس از کف اتاق مشخص باشد.

 

 هتل کپری
اقامتگاه بوم گردی تنها به دیوارهای کاه گلی خلاصه نمی‌شوند؛ می‌توان تجربه اقامت را در کپرها نیز داشت، از همان‌ها که در مناطق کویری، مردم اهل سیستان و بلوچستان و کرمان می‌سازند تا در مقابل گرما و سرما در امان باشند. حالا این کپرها به شکل هتل در استان کرمان ایجاد شده  که با ظاهری کپری اما دارای اتاق‌هایی در حد هتل ۵ ستاره است.

 

 هتل لوله‌ای
در استان بوشهر و شهرستان عسلویه بندر شیرینو متفاوت‌تر از هر جایی می‌توان هتل‌هایی را کنار ساحل پیدا کرد که در لوله ایجاد شده اند. هر خانواده می‌تواند در لوله‌های صنعتی که برای این کار تغییر کاربری داده شده اند، اقامت داشته باشد.

 

هتل درختی و اسکیمویی
حتی می‌توان روی آب در حالی که اقامتگاه‌تان شناور است شب را به صبح برسانید  یا بالای درخت یک جای خوش آب و هوا اسکان کنید. اگر دوست داشته باشید به سبک اسکیموها زندگی کنید، می‌توانید داخل یکی از اقامتگاه‌هایی شوید که شبیه به کلبه اسکیموهاست یا اینکه در مکانی باشید که هیچ شکل هندسی خاصی را پیروی نمی‌کند؛ اما مانند یک هتل به شما خدمات می‌دهد و پذیرایی می‌کند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/95034

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی