ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

هر آنچه برای رانندگی در برف باید بدانید

تاریخ درج : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

رانندگی در برف یکی از چالش‌های زمستانی برای افرادی است که قصد سفر در جاده را‌دارند. سر خوردن لاستیک‌های ماشین روی جاده لغزنده، محدود بودن دید به دلیل وجود مه یا بارش برف سنگین، آب رفتن درون موتور ماشین و ده‌ها مورد مشابه دیگر از جمله مشکلاتی است که رانندگی در‌روزهای برفی به همراه دارد. به گزارش صبحانه آنلاین، به همین خاطر بسیار مهم است که با ترفندهای لازم برای رانندگی در برف آشنا باشید و تجهیزات و لوازم ضروری را به طور حتم همراه خود داشته باشید.

 

    برای سفر برنامه‌ریزی کنید: پیش از حرکت به‌سمت مقصد باید آب‌وهوای منطقه را چک کنید. با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که وضعیت آب‌وهوا را به صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی می‌کنند، از شرایط جوی مسیری که قصد دارید در آن رانندگی کنید، مطلع شوید.

 

    زمان بیشتری را برای سفر در نظر بگیرید: پیش از آغاز سفر به طور حتم برف‌ روی ماشین را پاک کنید. شیشه‌ها، آینه‌ها و چراغ‌های عقب و جلوی ماشین را تمیز کنید تا برف یا گلی روی آنها وجود نداشته باشد.برف‌پاک‌کن‌ها را چک کنید و مطمئن شوید که درست کار می‌کنند و شیشه جلوی ماشین را به‌خوبی تمیز می‌کنند.

 

    به طور حتم برف‌پاک‌کن را چک کنید: برای سفر در روزهای برفی، تمیز و سالم بودن برف‌پاک‌کن بسیار حائز اهمیت است. بنابراین لازم است پیش از‌حرکت آن را روشن کنید و بگذارید چند بار کار کند تا مطمئن شوید مشکلی ندارد، اتصالی نمی‌کند و‌شیشه را هم به طور کامل تمیز می‌کند.

 

   قبل از حرکت لاستیک‌های ماشین را کنترل کنید: بــــرای ســفـــرهـــای زمستانی بهتــــر است از‌تایرهای مخصوص زمستان استفاده کنید. رویه لاستیک‌های زمستانی ماشین بیشتر از جنس سیلیکون و لاستیک طبیعی است که باعث می‌شود تا تایر نرم‌تر شود. مزیت این نرم بودن این است که میزان چسبندگی لاستیک به سطح جاده در فصول سرد و هنگام حرکت در جاده‌های برفی بیشتر شود.

 

    ضدیخ مطمئن و با کیفیت به همراه داشته باشید: در رادیاتور ماشین ضدیخی بریزید که حداقل تا منفی ۳۵ درجه سرما را تاب بیاورد و‌از‌انجماد مایع درون رادیاتور پیشگیری کند.به همراه آب، درون رادیاتور ضدیخ هم می‌ریزند تا‌با‌جریان داشتن در اطراف بدنه موتور، حرارت در کل پیشرانه دفع شود.به بیان ساده‌تر، ضد یخ مانع از جوش آوردن، یخ زدن و خورده شدن اجزای موتور می‌شود.

 

    تجهیزات و وسایل ضروری به همراه داشته باشید: پیش از زدن به دل جاده در روزهای سرد و‌برفی زمستان به طور حتم پکیج کاملی از تجهیزات ضروری را در صندق عقب ماشین به همراه داشته باشید. این تجهیزات شامل چراغ قـــوه (برای صرفه‌جویی در مصرف باتری ماشین)، جلیقـــه شب‌رنگ (برای مواقعی که ممکن است ماشین خراب شده باشد و کنار جاده ایستاده باشید)، پتوی سفری برای گرم نگه داشتن خود، یک قوطی ضد یخ اضافه، پاور بانک برای شارژ موبایل، نقشه، جعبه کمک‌های اولیه، بیلچه، مثلث هشدار و دو تکه موکت مربعی یا کارتن (برای قرار دادن زیر تایرهای ماشین در‌مواقعی که در گل و برف گیر کرده‌اید) است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/88392

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی