ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

هست، ولی کم است!

تاریخ درج : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

احمدرضا کاظمی

 

این روزها همه دنبال دلار 4200 تومانی می گردند، شما چطور؟ دلاری که فقط روی کاغذ و در حد حرف 4200 تومنه ولی در عمل همچنان بالای پنج تومن معامله میشه! الان چهار پنج روز از شبی که آقای جهانگیری قول داد به زودی دولت بازار رو دمر می‌خوابونه و بهش تزریق عضلانی دلار میکنه گذشته ولی حتی یه سرُم تقویتی هم به بازار وصل نشده! هنوز که هنوز است مردم صفی به مراتب طویل‌تر از صف آیفون ایکس در آمریکا، صف شله نذری و صف سبد کالا در اصفهان و صف عابربانک در روز  واریز یارانه‌ها، جلوی صرافی‌ها تشکیل میدن اما خبری از دلار نیست. خیلی‌ها به هوای گرفتن حواله‌ ارزی به بانک ها مراجعه کردند و در عمل فقط مقداری عرض معذرت و یک عدد لایک بزرگ حواله‌شون شده! در این شرایط بنده یک سری راهکار برای کاهش التهاب بازار ارزی دارم که اون رو برای اولین بار میخوام با شما در میون بذارم:

 

 

      فرهنگ‌سازی
مردم باید بدونن که توقف بیجا و باجاشون در صفوف خرید دلار مانع کاهش قیمت میشه و فقط تقاضا رو بالا میبره. پس بهتره اگه کسی واقعا نیاز به خرید دلار نداره بیخورد نره توی صف هم بایسته! در این راستا و به منظور ایجاد فرهنگ ارزی صحیح در بین مردم توصیه میشه که یک سری بنر تبلیغاتی خاص به سبک آب هست ولی کم هست با محتوای «دلار هست، ولی کم هست» در سطح شهر و همینطور که در تبلیغات کنار زمین بازیهای فوتبال کار بشه تا مردم بفهمن با هجوم زامبیانه به صرافی‌ها اقتصادمون از اینی که هست Walking Deadتر میکنن!

 

 

       استفاده از پیامرسان سروش
همونطور که میدونید و رئیس محترم بانک مرکزی هم اشاره کردن  عامل اصلی اختلال در بازار ارز که قبلا جمشید بسم ا... و دوستاش بودن، الان پاول، این دِ نیم آف گاد و پیامرسانش یعنی تلگرام هستن! در این راستـــا قطعا فیلترینگ تلگرام و جایگزین کردنش با یک پیامرسان داخلی میتونه قیمت دلار را به زیر حتی 2000 تومن برسونه!

 

 

      تزریق کورتون
همونطور که میدونید تزریق کورتون به بدن در مواردی که التهاب مشاهده میشه یا سیستم ایمنی بدن به بدن حمله میکنه، خیلی میتونه مفید باشه. الانم که اقتصاد ما بیماره و دولت توانایی تزریق این حجم دلار رو نداره، میتونه دگزامتازونی چیزی به بازار ارز تزریق کنه تا التهابش بخوابه و مردمی که خودشون به آینده اقتصادی خودشون حمله کردن رو کنترل کنه!

url : http://www.isfahanziba.ir/node/71768

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی