ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ورزش + روز

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

قسط دوم بدهی فدراسیون شطرنج به فیده تامین شد
فدراسیون شطرنج هزینه لازم برای قسط دوم بدهی خود به فدراسیون جهانی را تامین کرد و حداکثر تا فردا آن را به حساب فیده واریز می کند.مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج در گفت وگو با مهر با اعلام این خبر گفت: اسپانسر فدراسیون شطرنج در مسابقات قهرمانی زنان جهان سه شنبه بخش باقی مانده بدهی خود به فدراسیون را پرداخت کرد. بدهی که طی ماه های گذشته رایزنی های زیادی برای دریافت آن داشتیم تا از آن برای پرداخت بخشی از بدهی خود به فیده استفاده کنیم. وی تصریح کرد: امروز این بدهی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از طرف این اسپانسر در اختیار فدراسیون شطرنج قرار گرفت. ما هم از این بودجه برای واریز قسط دوم بدهی خود به فیده استفاده می کنیم. برای این موضوع باید به بانک مرکزی مراجعه کنیم و ۲۰۰ میلیون دریافتی را به دلار تبدیل کنیم. با توجه به زمانی که برای این کار لازم است، حداکثر تا فردا بخش دوم بدهی خود به فیده را پرداخت می کنیم. رئیس فدراسیون شطرنج با یادآوری اینکه پیش از این ۶۰ هزار دلار به عنوان قسط اول بدهی به حساب فیده واریز شده بود، تاکید کرد: بعد از پرداخت قسط دوم که ۶۰ هزار دلار است، یک قسط بدهی ۶۰ هزار دلاری دیگر می ماند تا در کل بدهی شطرنج ایران به فیده صاف شود. از طرف یک اسپانسر دیگر و همچنین وزارت ورزش قول هایی برای تامین بودجه این قسط باقی مانده گرفته ایم. امیدواریم تا پیش از اتمام فرصتی که از فیده گرفته ایم، این بودجه هم تامین شود. به گزارش مهر، شطرنج ایران هفته گذشته به دلیل بدهی ۱۲۰ هزار دلاری باقی مانده از میزبانی مسابقات زنان جهان تعلیق شد. البته با رایزنی های نایب رئیس ایرانی فیده، این تعلیق موقتا برداشته شد ضمن اینکه به فدراسیون ایران فرصت دو سه هفته ای داده شد تا بدهی خود را تسویه کند.

 

 

سوپر لیگ کاراته بانوان به تعویق افتاد
زمان برگزاری هفته اول سوپر لیگ کاراته بانوان به تعویق افتاد.به گزارش سایت فدراسیون کاراته، بنا بر اعلام سازمان لیگ فدراسیون کاراته، هفته اول سوپر لیگ بانوان که قرار بود روز جمعه 24 شهریور ماه در سالن شهید کبگانیان تهران برگزار شود، به زمان دیگری موکول شد.زمان برگزاری این رقابت‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

 

استعفای دادکان پذیرفته شد
استعفای معاون ورزش دانشگاه آزاد مورد موافقت مسئولان این دانشگاه قرار گرفت.به گزارش تسنیم، به دنبال تغییرات صورت گرفته در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت ورزش در معاونت دانشجویی فرهنگی تجمیع شد و امور تربیت بدنی دانشگاه در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی اداره می‌شود.پس از این تغییرات، محمد دادکان که در سال‌های گذشته به عنوان معاون ورزش فعالیت می‌کرد، از سمت خود استعفا داد که این استعفا مورد موافقت فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد قرار گرفت.
   

 

پاداش طلایی‌های جاکارتا و توکیو افزایش می‌یابد
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک از افزایش پاداش مدال‌آوران طلا در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر داد.به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، مسعود اشرفی اظهار داشت: بحث اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک در کمیسیون اجتماعی دولت به جمع‌بندی نهایی رسیده است، اما چون بعد از جمع‌بندی و پایان آن بحث انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاد در کمیسیون اجتماعی متوقف شده است، تا زمانی که تغییر و تحولات احتمالی کمیسیون اجتماعی رخ داده و مدیریت‌های جدید ایجاد شود.اشرفی  اظهار داشت: پاداش به مدال‌آوران و قهرمانان براساس سیاستگذاری که صورت گرفته بر این مبناست که ما از رشته‌ها و ورزشکارانی که شانس کسب مدال طلا در بازی های پاراآسیایی جاکارتا و پارالمپیک توکیو دارند، حمایت خواهیم کرد. البته رشته‌ها و ورزشکارانی که مدال نقره و برنز می‌گیرند نیز مورد توجه هستند، اما این مسئولیت برعهده فدراسیون‌های مربوط هم گذاشته می شود، یعنی ما با این سیاستگذاری به این سمت حرکت می‌کنیم که از برترین‌ها حمایت می‌کنیم.وی دلیل سیاستگذاری جدید را ارتقای رده بندی ایران در جدول بازی‌های پاراآسیایی و پارالمپیک دانست و اظهار داشت: آنچه جایگاه ما را در جدول مسابقات تعیین می‌کند، کسب مدال طلاست و اگر به این موضوع توجه نکنیم و تعداد زیادی مدال نقره و برنز کسب کنیم، در عمل خواهیم دید در رده بندی کشورهای جهان برای ما فایده ای نخواهد داشت.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/55069

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی