ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پیشخوان + بازار

تاریخ درج : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

پلت فرم برخی خودروهابرای 20 سال پیش است
مدیرعامل شرکت بازرسی و کیفیت گفت: پلت‌فرم بیشتر خودروها برای 20 سال پیش است پس دشوار است که برای این خودروها استانداردهای 85گانه و‌جدید تعریف شود. اما اکنون سازمان استاندارد تصمیم گرفته این را عملی کند و از دو سال پیش هر خودرویی که طراحی، تولید یا وارد می‌شود باید این موارد 85 گانه را رعایت کند و در‌همین حال برای قدیمی‌ها نیز فرصت تعیین می‌شود. اشــکان گلپایگانــــی ادامــــه داد: نمـــی‌تــوان گفـــت چــون پــرایـــد استانداردهای 85گانه را رعایت نمی‌کند پس تولید آن از فردا متوقف شود. باید شرایط جامعه و کشور را در نظر گرفت. امروز این خودرو حداقل قیمت را دارد و‌قشر زیادی از مردم از آن استفاده و با آن امرار معاش می‌کنند. پس باید حساب‌شده و منطقی رفتار کرد.

 

 

«ساینا برقی» دیر هنگام اما واجب!
ساینا برقی اولین حرکت جدی و مثبت در زمینه تولید خودروهای برقی در‌ایران  است که از سوی گروه سایپا معرفی شده است. در نگاه اول نمی توان تفاوت ظاهری بین این مدل و مدل بنزینی را به راحتی تشخیص داد، اما با ورود به‌کابین متوجه تغییرات خواهید شد. به گزارش خودروبانک، نمایشگر پشت آمپــــر ایــــن خودرو به طور کامل دیجیتالی بوده و خبری هم از اهرم تعویض دنده نیست و جای آن را یک پنل با چند کلید گرفته است. باتری ساینا برقی در چهار ساعت شارژ می شود . شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل حدود 12 ثانیه اعلام شده که چندان بد نیست، اما حداکثر سرعت پایینی دارد و تنها به سرعت حدود 130 کیلومتر بر ساعت می‌تواند دست پیدا کند.

 

 

واکنش بازار به افزایش قیمت «خودروسازان»
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو گفت: برخلاف افزایش قیمت از‌سوی خودروسازان خبری از افزایش قیمت در بازار خودرو نیست.به گزارش میزان، سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو پس از اعلام قیمت‌های جدید ایران خودرو اظهار کرد: با وجود اعلام افزایش قیمت خودرو‌های زیر ۴۵ میلیون تومانی توسط ایران خودرو اما در بازار خبری از افزایش قیمت نیست و حتی برخی از خودرو‌ها با کاهش حدود ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی مواجه شده اند.رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو گفت: اگر عرضه خودرو توسط خودرو‌سازان افزایش یابد به طور قطع شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.موتمنی تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت‌ها در سطح بالایی قرار دارد و خریداران کمتر به بازار مراجعه می‌کنند شاهد افزایش قیمت در بازار نخواهیم بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/88393

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی