ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

پیشخوان + سینما

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

تماشای فجر 34 هزار نفری در قلب شهر!
آمار بلیت‌فروشی نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان نشان می­‌دهد در کل 34 هزار و 400 بلیت فروخته شده که از این ‌بین، 3900 مخاطب در اکران ویژه مدارس، 7600 مخاطب در سالن هنرمندان و اصحاب رسانه و 7500 مخاطب نیز در سالن شماره یک جشنواره که مختص اکران فیلم‌های بخش اصفهان بود به تماشای فیلم‌های جشنواره نشسته اند. این استقبال کم نظیر موجب شده جشنواره فیلم فجر اصفهان، نسبت به بسیاری از استان‌های کشور، مخاطب سه تا چهار برابری داشته باشد و حتی در مقایسه با تهران نیز با احتساب امکانات آنجا، قابل توجه به نظر  برسد.  همچنین هم‌زمان با روز پایانی برگزاری جشنواره، فرش قرمزی برای هفت فیلم اکران شده در بخش جنبی فجر گسترده و از کارگردان، تهیه‌کننده و عوامل اصلی این فیلم‌ها از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و پردیس سینمایی سیتی سنتر تقدیر شد که حرکتی بی‌سابقه در جشنواره فیلم فجر اصفهان بود.

 

 

پیام نمایشی  وزیر ارشاد به تئاتر فجر
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را به مناسبت برگزاری سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر صادر کرد. در بخشی از  متن پیام وزیر ارشاد چنین آمده است:تئاتر هنر زنده است، هنر زندگی است. زاویه های مختلف زیست فرهنگی ایرانی در مواجهه با زیباشناسی فاخر هنرمندان این سرزمین در میدان گفت وگو با دیگر فرهنگ‌ها می آید تا توانش عظیم فرهنگ غنی ایرانی را برای تعامل و گفت‌وگوی سازنده با جهان تصویر کند و اینک زندگی در صحنه‌های جشنواره ای با بازنمای تجربه های زیسته، نمایشی با شکوه از همدلی میان خود و دیگری را به تماشا می‌گذارد. در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سپاسمند هنرمندان این سرزمین ام که جمال و کمال هنر را با مفاهیم انسانی و آرمانی آمیخته اند و تعالی جان انسان ها و پیشرفت ایران اسلامی را همت خویش داشته اند و زبان هنر و نمایش را، زبان گفت وگوی فرهنگی با جهانیان ساخته اند.

 

 

رد خون بر خنثی سازی جشنواره!
به بهانه‌ برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تعدادی از اهالی سینما و کارشناسان فرهنگی با انتقاد از اتفاقاتی که سال های اخیر در روند برگزاری این رویداد افتاده تاکید کردند: باندبازی، رفیق بازی، دوپاره کردن و خنثی سازی جشنواره همگی باعث تضعیف جشنواره شده؛ آنها همچنین خواستار توجه مسئولان به فیلم های استراتژیک و ارزشی شدند و تاکید کردند فیلم های سیاه نما، ضد ارزش و تلخ نباید در سینما ترویج یابد. حسن هدایت، حمید بهمنی، سیروس الوند، غلامحسین بلوریان، کیوان امجدیان، رهبر قنبری، محمد دیندار، نیما اقلیما، عباس کریمی، محسن فاضلی، سیدامیر پروین حسینی، روح انگیز شمس، حسن برزیده، نصرالله پژمانفر، هارون یشایایی، عبدالله علیخانی، مرجان اشرفی زاده، امیرحسین شریفی، پولاد کیمیایی، سیدامیر سیدزاده، حسین گیتی، لاله افتخاری، علی مهام، مهدی صباغ زاده و علی قوی تن از جمله این افراد هستند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/90352

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی