ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چشم به راه رئیس

تاریخ درج : شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
چند هیئت مهم ورزشی استان در آستانه انتخابات قرار گرفته اند

مهری مصور

 

 

گلف، سه گانه، کشتی، وزنه برداری و دوومیدانی هیئت هایی هستند که دوره مسئولیت قانونی روسای آنها  خاتمه پیدا کرده و هیئت های جودو، تیراندازی و کاراته نیز تا پایان سال جاری در لیست انتظار رئیس جدید قرار می گیرند. در بین انتخابات پیش رو، هر چه انتخابات هیئت‌های گلف و سه گانه کم سر و صدا به نظر می رسد، هیئت‌های کشتی و دوومیدانی مستعد حاشیه هستند و شرایط هیئت وزنه برداری هم تابع ماندن یا نماندن رئیس قبلی است. در این گزارش نگاهی به وضعیت هیئت ها در انتخاب مسئول جدید خواهیم داشت.

 

 

     گلف
از رئیس دار شدن هیئت گلف، دو سال بیشتر سپری نمی‌شود اما تصمیم فرهاد  رحیمی برای شرکت در انتخابات هیئت تنیس و کسب رای اعتماد اعضای مجمع، باعث شد تا رحیمی از ریاست هیئت گلف استعفا کرده و با نظر اداره ورزش و جوانان استان اصفهان، مهدی صفرخانلو فرماندار شهرستان لنجان برای سرپرستی هیئت انتخاب شد. گلف از آن دسته هیئت هایی است که علاقه مند زیادی برای ریاست ندارد و اگر صفرخانلو بابت ادامه کار در هیئت منصرف نشود، می توان وی را رئیس آینده گلف دانست.

 

     سه گانه
هیئت سه گانه هم شرایط مشابهی نسبت به هیئت گلف از بابت تعداد کم متقاضیان ریاست دارد. در سال های گذشته رضا رهنما، ریاست هیئت را برعهده داشته اما انتقاداتی که از سوی ملی پوشان این رشته به هیئت وارد شده، می تواند آینده آن را دستخوش تغییر کند، البته به شرط اینکه برخلاف دوره های گذشته گزینه های دیگری به جز رهنما نیز وارد عرصه رقابت شوند.

 

     کشتی
دوره ریاست قانونی محمد مجیری در هیئت کشتی استان اصفهان دوم آذر سال جاری به پایان می رسد و ثبت نام چند ماه زودتر از کاندیداهای ریاست اتفاق کاملا طبیعی و مرسومی است اما اختلافاتی که در ماه های گذشته بین اداره ورزش و جوانان استان و مسئولان هیئت کشتی به وقوع پیوست، باعث شد تا پایان دوره ریاست سکاندار قبلی با حاشیه زیادی همراه شود. سال گذشته و در زمانی که بحث استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی مطرح شده بود، ماجرای استعفای رئیس هیئت کشتی استان نیز به میان آمد و مجیری در گفت وگویی که با اصفهان زیبا داشت، سنگ اندازی های اداره کل ورزش و جوانان را دلیل رفتن خود عنوان کرد.کنار رفتن مجیری از هیئت کشتی کج دار و مریز ادامه داشت تا اینکه با صدور نامه فدراسیون کشتی برای تعیین تکلیف هیئت و برگزاری مجمع، رئیس سابق با انتشار بیانیه رسمی از مسئولیتش کنار رفت و اداره ورزش و جوانان استان نیز مصطفی میرزایی را برای سرپرستی هیئت به فدراسیون معرفی کرد.ناگفته پیداست که انتخابات هیئت کشتی و اجماع نظر اهالی این رشته بر روی یک نفر، چالش بزرگی برای ورزش استان است.

 

 

     دوومیدانی
دوره ریاست عبدالرسول یزدی زاده در هیئت دوومیدانی استان در تیر به پایان رسید اما با پیگیری های انجام شده معلوم نشد که ثبت نام از متقاضیان ریاست انجام شده یا هنوز فراخوان را منتشر نکرده اند. در خصوص هیئت دوومیدانی ورود کاندیداها به عرصه انتخابات، تعیین‌کننده شرایط آینده آن خواهد بود و تا زمانی که اسامی ثبت نام شده اعلام نشود، نمی توان درباره وضعیت هیئت صحبت کرد، هر چند که رئیس فعلی برای جلب نظر دوباره اعضای مجمع کار دشواری پیش رو خواهد داشت.

 

 

     وزنه برداری
ریاست سعید آذری دو روز دیگر به طور رسمی پایان می‌یابد و فراخوان ثبت نام از روسای هیئت وزنه برداری استان سرانجام با تاخیر انتشار یافت تا این هیئت نیز به لیست «در انتظارها»  وارد شود. شرایط آینده هیئت وزنه‌برداری به طور کامل تابع تصمیم آذری برای ماندن یا رفتن است. در صورتی که وی تصمیمی برای ادامه فعالیت بگیرد، سایر رقبا وارد میدان نشده و ریاست دوباره وی محتمل است اما در صورت انصراف آذری از ریاست، شرایط تغییر کرده و معادلات وزنه برداری استان دستخوش تحولات تازه ای می شود.

 

 

     جودو
دوره چهار ساله مسئولیت حمیدرضا عصارزادگان در هیئت جودو تا دو ماه دیگر به پایان می رسد و از این رو باید منتظر باشیم که در روزهای آینده فراخوان ثبت نام از متقاضیان منتشر شود. عصارزادگان که چند ماهی است، سمت فرمانداری مبارکه را برعهده گرفته، در گفت وگو با اصفهان زیبا درباره ادامه فعالیت در هیئت جواب صریحی نداد و تصمیم گیری در این باره را به آینده موکول کرد.

 

 

     تیراندازی
مرتضی قربانی که بیش از دو دهه ریاست هیئت تیراندازی استان را برعهده داشته، از تمام ابعاد منحصربه‌فردترین رئیس هیئت ورزشی استان محسوب می شود و نه مشغله کاری و نه سکونت در خارج از استان، تاثیری بر ادامه فعالیت او در جایگاه رئیس هیئت نداشته است، هر چند که حتی ورزشکاران هیئت هم تنها چهار سال یکبار او را در مجمع می بینند.

 

 

     کاراته
روزهای پایانی سال با روزهای پایانی دوره دوم ریاست علی دوانیان در هیئت کاراته است. دوانیان برای دوره دوم ریاست، اصرار جامعه کاراته برای انجام کارهای نیمه تمام را دلیل حضورش در انتخابات دانست و حالا باید دید برای دوره سوم، وی با اصراری مواجه می شود یا اینکه عطای ریاست را به لقای آن خواهد بخشید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/79937

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی