ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

ظرفیت اصلاح قانون اساسی وجود دارد
غلامحسین کرباسچی ، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی: ظرفيت اصلاح قانون اساسی به هر حال وجود دارد. حدود ٣٠ سال پيش هم يک بار اصلاح شـــد. در اين مورد اصلاح‌طلبان و مردم هيچ نگرانی‌ندارند. اصلاح قانون اساسی در اختيار يک جمع خاص يا مجمع تشخيص مصلحت نيست. اصلاح قانون اساسی نهايتا بايد به رفراندوم گذاشته شود. در گذشته نيز كه قانون اساسی اصلاح شد، به رفراندوم گذاشته شد. رای عمومی مردم بايد پشت اين موضوع باشد. برخی تحليل كرده بودند كه اين مسئله گورستانی برای دموكراسی می‌شود.

آبروداری اجتماعی آبرویمان را می برد
تهمینه میلانی، کارگردان: ما باید یادمان باشد که  کالای فرهنگی بیش از هر چیز با مردم ارتباط برقرار می کند و به مثابه تلنگری است  که افراد در خواب مانده را بیدار می کند و به خود می آورد.چرا می خواهیم همه چیز را کتمان و لاپوشانی کنیم و فکر می کنیم که با این پنهان کاری همه چیز درست می شود؟ حال آنکه  این پنهان کاری همیشه دردها را بیشتر و بیشتر کرده است. این نوع رفتار که مسئولان ما آن را  آبروداری اجتماعی می نامند،  بعدها بیش از پیش آبروی کشور را خواهد برد.

 

تاکنون نوبل شیمی یا فیزیک نگرفته ایم
رســول جعفریــان، مـــورخ: برخـــلاف تلاش‌هایی که صورت گرفته ما از نظر علمی، نتوانسته ایم به نقطه مطلوب برسیم. ممکن است در قدیم، سهمی در بخش علمی تمدن قدیم داشته باشیم؛ اما امروز، ما چه سهمی در پیشرفت علمی بشر داریم؟ آیا برای یک بار هم شده، موفق به گرفتن جایزه نوبل در فیزیک یا شیمی شده ایم؟ روشن است که برخی ممکن است نسبت به این مسئله با تمسخر برخورد کنند، و با توجه به چیزهایی که صبح تا شب از رادیو و برخی از سخنرانان می شنوند حق دارند؛ اما حقیقت آن است که سهم ما در تولید علم در جهان امروز بسیار اندک است.

همه احزاب باید کابینه سایه داشته باشند
عبدالله رمضان زاده، فعال سیاسی: تشکیل کابینه سایه از نظر من ربطی به حمایت یا عدم حمایت از دولت ندارد. به نظر من هر حزبی در ساختار خود باید بلافاصله یک کابینه سایه تشکیل دهد که بتواند هم اظهارنظر تخصصی و هم نیروی متخصص تربیت کند. هنگامی که آقای جلیلی این بحث را مطرح کرد، من استقبال کردم. منتها چون آقای جلیلی وابسته به حزب نیست، همین مشکل ائتلاف را دارد. یعنی چون چهره حزبی نیست، امکان اینکه شخصا بخواهد همه اقدامات مربوط به دولت سایه را انجام دهد، ندارد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/57713

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی