ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

برای تئاتر مردم عکس بگیرند
محمدعلی ابطحی، رئیس موسسه گفت و گوی ادیان:من یک وقتی ایده‌ای داشتم که بگذارند برای رشد تئاتر، تماشاگران با موبایل‌هایشان عکس بگیرند و عکس گرفتن را ممنوع نکنند. چون الان هرکسی در شبکه اجتماعی‌اش صفحه و رسانه دارد. این باعث می‌شود شبی حدود صد عکس از سوی صد کاربر با متوسط هزار فالوورش در میان گذاشته شود.  یک وقتی با آقای حسین پاکدل صحبت می‌کردم یکی از ایرادهایی که می‌گرفتند این بود که کیفیت هنری پایین می‌آید؛ اما من گفتم از صفحه شخصی یک کاربر کسی توقع عکس هنری ندارد.

عرصه سیاسی دست به گریبان شر است
جواد کاشی، پژوهشگر: آنها که به طور کلی نافی خشونت‌اند، درکی از حیات سیاسی ندارند. حیات سیاسی قابل تقلیل به منطق سود و زیان اقتصادی نیست. قابل تقلیل به خوب و بد اخلاقی در حوزه خصوصی هم نیست. عرصه سیاسی از این حیث که با خیر عمومی سروکار دارد، دست به گریبان شر است. شر نیروی ناشی از اراده‌های خودآگاه وناخودآگاه انسانی است که موجب زوال یک جامعه، تبعیض، نابرابری، ظلم و ستم در عرصه عمومی می‌شود. عرصه سیاسی عرصه جدال میان خیر و شر است.

از مدرنیته ناقص رنج می بریم
احسان شریعتی، پژوهشگر: جامعه ما از مدرنیته ناقص و از ضعف بینش مدنی و محیط‌زیستی رنج می‌برد و نیازمند یک انقلاب غیرخشونت‌آمیز علیه خشونت است؛ انقلابی که باید در درون خود ما صورت گیرد تا به تعریفی جدید درباره نسبت انسان با هستی برسیم. فلسفه بنا به موضوعش به هستی می‌اندیشد، بنابراین باید بنیادی‌ترین اندیشه نسبت به سایر رشته‌ها باشد، اما متأسفانه در کشور ما از زمان ملاصدرا و ملاهادی سبزواری، دیگر فیلسوف بزرگ جهان‌شمولی نداشتیم و بیشتر استادان و شارحان فلسفه داشتیم، نه فیلسوف.

همه باید به راهپیمایی اربعین بیایند
علیرضا قزوه ، شاعر: باورم بر این است که اتفاقات خوبی در مسیر اربعین رخ داده و اتفاق بهتری باید انجام شود. آن حرکت مسیر کربلا تا قدس است و نباید بگوییم این یک حرکت شیعی است تا به وحدت برسد. سنی، مسیحی و تمام ادیان آسمانی و حتی زرتشتیان و کسانی که آزادگی را از امام حسین(ع) درس گرفته‌اند باید به مسیر اربعین تا قدس بیایند. امام حسین(ع) تنها برای شیعیان نیست. باید اهل سنت را بیاوریم. شاعران اهل سنت برای کربلا شعر گفته‌اند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/58078

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی