ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

حزب الله یک حزب عاقل است
سید محمـــد صـــدر، عضــو مجمع تشخیص مصلحت نظام:حزب‌الله يک حزب عاقل است و همواره در راستای منافع ملی لبنان كار كرده و گام برداشته است. منافع لبنان همواره در اولويت تصميم‌گيری‌های حزب‌الله لبنان بوده است. شخص آقای سيدحسن نصرالله يک بار در ملاقاتی به من گفتند كه من می‌دانم لبنان كشوری طائفه‌ای است و طوائف در راستای منافع خود گام برمی‌دارند؛ اما آرزوی شخصی من اين است كه بتوانم تمام احزاب و طوائف را به سمت توجه به منافع ملی و تامين منافع ملی كشور سوق دهم.

سیستم شورا باید اسلامی باشد
اسفندیار اختیاری ، نماینده زرتشتیان در مجلس:   در ٢١ شهریور 1358 هنگامی که بحث حضور اقلیت ها در مجلس خبرگان قانون اساسی مطرح شد، نماینده زرتشتیان در آن مجلس؛ شادروان موبد موبدان رستم شهزادی که روحانی ارزشمند، پدر شهید و فارغ‌التحصیل رشته حقوق دانشگاه تهران بودند، از کیفیت ورود اقلیت‌های دینی (پیروان ادیان الهی) در شوراها می‌پرسند؛ نایب‌رئیس آن جلسه که شهید گران‌قدر آیت‌الله بهشتی بودند، به‌صراحت می‌فرمایند: «منظور ما این نیست که شورایی متشکل از مسلمین باشد، منظور این است که سیستم شورا، اسلامی باشد». 

اصلاحات پایگاه دارد سازمان ندارد
احمد پورنجاتــی، نماینـــده سابق مجلس:يكی از بنيادی‌ترين كاستی‌های جريانی كه به نام اصلاحات شناخته می‌شود و از يک طيف‌بندی گسترده و گوناگونی هم برخوردار است، اين است كه پايگاه اجتماعی دارد؛ اما سازمان اجتماعی ندارد. طيف بندی‌ كه در آخرين نمودش يعنی انتخاب آقای وزير علوم می‌توان ديد. با اينكه بخشی از جريان اصلاح‌طلبی از اين انتخاب دفـــاع می‌كند كه اتفاقـــا جريـــان آكادميــک و استخوان‌داری است، بخش ديگری از آن نيز به عنوان يک خيانت و سازش سياسی و معامله سياسی ياد می‌كند.

هاشمی اجازه نمی داد کسی توهین کند
محمد هاشمی، رئیس اســبق صدا وسیما:زمانی اگر مرحوم هاشمی متوجه می‌شد و می‌دید کسی قصد آن را دارد که علیه شخص آیت‌ا... خامنه‌ای حرفی بزنــد اجازه نمی‌داد. حتی اگر این فرد از دوستان و بستگانش بود ایشان با قدرت در مقابل او ایستاده و مانع می‌شدند. ولی از طرف مقابل آقای هاشمی این ممنوعیت را مشاهده نمی‌کرد. کسانی در مجلس و در اردوگاه اصولگرایی یا در جاهای مختلف به شدت به ایشان توهین می‌کردند ولی کسی مانع آنها نمی‌شد که این کار را نکنند. این در حالی است که بالاخره این طرف این‌گونه بود. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/60480

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی