ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

دایره شمول اصلاح طلبان گسترده است
علی شکوری راد ، دبیرکل حزب اتحاد ملت:اصلاح‌طلبان هــویـــت خود را می‌شناسند و به آن پایبند هستند.حمایت‌ها از دولت  مخل حفظ هویت اصلاح‌طلب‌ها نبوده و نیست. علت این است كه هویت اصلاح‌طلبی به مراتب قوی‌تر از آن است كه بخواهد دستخوش چالش‌های این چنینی شود. مزیت اصلاح‌طلبان این است كه توانسته‌اند، دایره شمول خود را آنقدرگسترده كنند كه علاوه بر اعتدالیون، اصولگراهای معتدل هم در این دایره قرار گیرند و رمز پیروزی در انتخابات هم همین بوده است.

فداکاری هنوز غریب است
احمد پورنـجاتـی، نماینده سابق مجلس: متاسفانه به دلایل و عوامل گوناگون،  «فداكــاری» به مثابه یک «ارزش هنجاری» و درونی شده در جاری زندگی اجتماعی و زمانه ما نه در برهه‌های خاص بلكه به گونه‌ای فرآیندی  هنوز غریب و تنها و استثنایی است.  فداكاری را در شكل و شمایل مصداق‌های خاص نباید محدود و زندانی كرد. در هر رابطه یا موقعیت انسانی و حتی فراتر از آن، موقعیت زیستی  كه همه موجودات را در برمی‌گیرد، از آب و خاک و هوا و گیاه و جانور، اگر فداكاری پادرمیانی كند، زندگی جان تازه‌ای می‌گیرد.

حقوق بشر را بومی سازی می کنیم
شهیندخت مولاوردی ، دستیار ویژه رئیس جمهور: ما در حال بومی‌سازی مسائل حقوق بشر و حقوق شهروندی هستیم و شاخص‌هایی را در این باب تبیین خواهیم کرد. به ما انگ زدند که تنها دغدغه شما استادیوم رفتن خانم‌ها بود؛ در حالی که اصلا چنین چیزی نبود. ما تعادل بین کار و زندگی زنان را پی گرفتیم، مباحثی از جمله اشتغال زنان فارغ‌التحصیل و زنان سرپرست خانوار، سلامت زنان و بسیاری از موارد را پی گرفتیم و از مطالبات نصف جامعه دفاع کردیم. البته اعلام می‌کنم به دنبال حل مشکلات استادیوم‌رفتن زنان هستم.

ضعف قوه قضائیه قابل اصلاح است
عـباس سلیمــی نمین ، مدیر دفــتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران: امروز قوه قضائیه ما همچنان ضعف‌هایی دارد که از طریق نظارت‌های ساختاری و مردمی از جمله تشکل‌های دانشجویی و طلبه‌ای که روحیه عدالت‌طلبی در آنها پررنگ‌تر است می‌توان در مقام اصلاح آن برآمد؛ اما این قوه در مقام اصلاح خود گام‌های درخوری برداشته و برای اولین بار فرزندان متخلف مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی رامحاکمه و زندانی کرده است؛ همچنین برادر رئیس‌جمهور کنونی را مورد پیگرد قانونی قرار داده و هکذا و برادر معاون اول کنونی را بازداشت کرده است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/62832

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی