ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

دو جناح باید به اشتراک برسند
محمدامین قانعی راد ، جامعه شناس: دو جناح سیاسی در كشور نمی‌توانند در جزئیات به تفاهم برسند؛ اما در كلیات می‌توانند؛ این اتفاق امكان‌پذیر است. این كلیات برای كشور ثبات سیاسی را به همراه خواهد داشت و همین موضوع سبب می‌شود فعالیت سیاسی در این فضا راحت‌تر انجام شود. در این فضا تحزب اهمیت پیدا كرده و افراد در جامعه یاد می‌گیرند در كنار به رسمیت شناختن یكدیگر، با یكدیگر رقابت نیز داشته باشند. جناح‌های ما باید درباره خیر عمومی به اشتراك برسند و عملكرد خود را با توجه به آن تعریف كنند.

اعتماد به روحانی کاهش یافت
محمدعلی ابطحی، رئیس موسسه گفت‌وگوی ادیان: اگرچه مشکلات اقتصادی و رکود جدی است اما طبعا جامعه در این مدت اندکِ پس از انتخابات، با پدیده مهمی روبه‌رو نشده و اتفاق جدید اقتصادی‌ای در زندگی‌اش حس نکرده است که منشأ این موج مخالفت با روحانی باشد. اما صرف اینکه مردم با پدیده روحانی‌ای مواجه شدند که شعارهای انتخابات را کم‌رنگ کرد و احتمالا برای آینده‌ای متفاوت از سایر رؤسای جمهور اصرار داشت به جامعه بفهماند که روحانی ایام انتخابات نیست، شوک لرزآوری ایجاد کرد که اعتماد به روحانی را کاهش داد.

روحانی هیچگاه اصولگرا نبوده است
محمد قوچانی، مشاور رسانه ای دفتر ریاست جمهوری: آقای روحانی از نظر تشکیلاتی هرگز اصلاح‌طلب نبوده است.  این در حالی است که از نظر تشکیلاتی نیز هیچ گاه اصولگرا نبوده‌اند. آقای روحانی در زمانی که عضو جامعه روحانیت مبارز بودند، جامعه روحانیت مبارز دارای رویکردی به معنای اصولگرایی که امروز متداول است نبوده است. به همین دلیل نیز آقای روحانی از بسیاری از اصلاح‌طلبان، اصلاح‌طلب‌تر است و این مسئله در شرایط کنونی نیز مصداق دارد.

از ابتدا دولت را اصلاح طلب نمی دانستم
مصطفی کواکبیان ، نماینده مجلس: باید محاسبه کنیم چقدر توانسته‌ایم مشکلات انباشته شده بر روی دوش مردم را برداریم؛ مشکلاتی از فقر گرفته تا انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی همچون کودکان کار، زنان بدسرپرست و کارتن خواب‌ها. از ابتدا این دولت را اصلاح طلب نمی‌دانستم و خود دولت هم خودش را اصلاح طلب نمی‌دانست و احتمالا برای همین مشکلاتی که برایش پیش می‌آید نمی‌خواهد اصلاح طلب باشد اما بحث این است که مردم بخاطر اصلاح طلبان به آقای روحانی رای دادند و هیچ حزب اصولگرایی در این کشور به روحانی رای نداد. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/63819

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی