ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

وابستگی باج و خراج  برد برد بود
سید محمد بهشتی ، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی: وابستگی متقابل دولت و جامعه به واسطه باج و خراج در طول تاریخ ایران منجر به گره خوردن منافع هر دو شده و خواه ناخواه برد یكی را منوط به برد دیگری كرده است. اما درآمد نفتی نه‌تنها این تعادل را برهم زد بلكه منش ناشی از آن نیز به تمام عرصه‌ها بسط یافت و همه‌چیز و همه‌كس و همه‌جا را دچار احوالی ساخت كه استحصال منابع را تنها از طریق «به چنگ آوردن» ممكن می‌داند.  در این ورطه، تعجب‌آور نیست اگر درآمد مالیاتی برای دولت‌های معاصر حكم سالاد سر سفره را به عنوان كمكی پیدا كند.

وصول عارف به ملکوت حق الیقین است
عبدالحسین خسروپناه، پژوهشگر: اگر عارفی سلوک کرد و به عالم ملکوت رسید؛ نه صورت ملکوت، بلکه معنای ملکوت را یافت و با این ملکوت اتحاد پیدا کرد و خودش ملکوتی شد، دیگر مرتبه ای است که حق‌الیقین شده است. نه تنها به فرشته‌ها و ملائکه رسیده است بلکه از ملائکه هم عبور کرده است. دیگر ملائک شاگرد او می شوند.معرفت عرفانی، معرفت حضوریِ شهودیِ قلبی است که یا از سنخ کشف و شهود صوری است یا از سنخ کشف و شهود معنویِ عین‌الیقینی یا کشف و شهود معنوی حق‌الیقینی است.

جامعه ما نسبت به دولت قدردان است
محمدرضا صالحی امیری، وزیر سابق ارشاد: به اعتقاد من در این شرایط باید تلاش حداكثری برای اقناع افكار عمومی انجام شود كه مردم در جریان چالش‌ها و مشكلات دولت قرار گیرند...تا با آگاهی از واقعیت‌های موجود جامعه رفتار خود را تنظیم كنند. من باور دارم جامعه نسبت به نظام سیاسی اعتماد و اعتقاد دارد. جامعه نسبت به دولت و خدمات آن قدردان است؛  اما باید نخبگان، اصحاب رسانه و به‌ویژه صدا و سیما رسالت خود را برای انعكاس خدمات دولت و نظام به افكار عمومی بیشتر به خرج دهند.

اسامی طلبکاران را منتشر کنید
محمد مهاجری، روزنامه نگار : هنوز حدود 2درصد از طلبکاران موسسات مالی پولشان را نگرفته اند. این عده کسانی اند که سپرده های کلان و میلیاردی داشته اند.اینها که دیگر بدهکاربانکی نیستند که برای افشای نامشان فشار بیاورند. طلبکارند و حقشان را می خواهند.تمنا دارم این طلبکاران عزیز را معرفی کنید تا ما مردم  ، هم از اسم و رسمشان باخبر شویم و هم بدانیم که چقدر بهشان بدهکاریم. نگذارید این افراد گرفتار شایعه شوند و چندصباح دیگر اطلاعات مغشوش یا مخلوطی از راست و دروغ در سایت‌های زیرپله ای و بی هویت در باره آنها منتشر شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66379

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی