ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

از فضای مجازی نمی توان جلوگیری کرد
محمدعلی ابطحی ، رئیس موسسه گفت‌وگوی ادیان: ما ممکن است مثلا راجع به آمدن یک سیل اظهارنظر کنیم و نگران باشیم. بگوییم که این سیل نباید بیاید، چون اگر بیاید خانه‌ها را از بین می‌برد و...؛ اما وقتی که سیل آمده و همه کارهایی را كه لازم بوده کرده، دیگر فرصت این نیست که بنشینیم و غصه بخوریم چرا این سیل آمده؟! فرصت این است که بر اساس این مسیر سیل، خانه‌های جدیدی بنا کنیم که بتوانیم در این خانه‌ها بر اساس آن سیل، همزیستی داشته باشیم. الان هم فضای مجازی، فضایی نیست که کسی بتواند از آن جلوگیری کند.

اثرگذاری رئیس جمهور متفاوت است
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی: مسئولان اجرایی قدرت اثرگذاری دارند. دولت باید كاری عملی در خصوص حل ریشه‌ای اعتراضات انجام دهد. از طرفی بسیار زننده است كه این اعتراضات دوباره تبدیل به سوژه دعوای بین جناح‌ها و اشخاص شود و باز مردم احساس كنند كه مشكلاتشان فراموش شده. مسئله اصلی نباید دعوای رئیس‌جمهور و فلان امام‌جمعه شود. خوب است كه استانداران به زندان‌ها بروند و با چند نفر از بازداشتی‌های اخیر صحبت كنند. اثرگذاری رئیس‌جمهور و مدیران با اثرگذاری یک فعال سیاسی متفاوت است.

صداو سیما خدمت کرد؛ فضای مجازی، خیانت!
مصطفی میرسلیم، عضو حزب موتلفه اسلامی: برخلاف نظر خیلی‌ها صدا و سیما در این وقایع خدمت ارزنده ای کرده است؛ آنچه خدمت نکرد و خیانت کرد، فضای مجازی بود. متاسفانه از تلگرام سوء استفاده کردند و شبکه آمد نیوز که وابسته به منافقین بود خیلی خیانت کرد. وقتی یک بلبشو به این عظمت در کشور رخ می دهد که 70، 80 شهر را درگیر می کند و عده بسیار زیادی را ملتهب می کند، طبیعی است که دستگاه قضایی نیز عاملین را دستگیر کند و به پرونده ها رسیدگی کند.

هاشمی شدیدا احساساتی و عاطفی بود
سید حسن خمینی ، عضو هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی: آقای هاشمی از زمره معدود رجال سیاسی است که به‌شدت احساساتی و عاطفی بود اما در عین حال از روی احساسات تصمیم نمی گرفت. او انسانی صبور و بردبار بود و در مقابل ناملایمات و دشنام‌ها، از کوره در نمی رفت چراکه صبرش ریشه در عقلانیت داشت. او همیشه هدفمند تصمیم می‌گرفت و حرکت می کرد، لذا به راحتی از کنار حاشیه سازی ها و تخریب ها عبور می کرد تا به هدفش دست یابد. او مرد گذشت بود نه انتقام؛ با کسانی که به او بدی می کردند، بدی نمی کرد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66728

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی