ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

نباید احمدی نژاد را منع کنیم
سید حسن فیروزآبادی، مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا: ما نباید احمدی‌نژاد را از فعالیت سیاسی منع کنیم. او دو بار رئیس‌جمهور شده و طبیعی است که دلش می‌خواهد باز هم رئیس‌جمهور شود. مگر آقای هاشمی تا آخر عمرش تلاش نمی‌کرد رئیس‌جمهور شود؟ آقای هاشمی که هم عاقل‌تر، سیاس‌تر و فهیم‌تر از احمدی‌نژاد بود. ایشان هم دلش می‌خواست رئیس‌جمهور شود. بالاخره این حوزه، اختیارات و امکانات عظیم، میدان بزرگ و مقام بالایی است. بنابراین هر کسی ممکن است برای اینکه به اینجا برسد انگیزه داشته باشد.

هدف طرح رفراندوم را نمی دانم
مصطفی معین ، وزیر اسبق علوم: اینکه آقای رئیس جمهوری در مراسم ۲۲ بهمن، با چه هدف و انگیزه ای موضوع رفراندوم را مطرح کردند، من اطلاع دقیقی ندارم. واقعیت این است که ایشان به هر دلیلی تاکنون از اختیارات قانونی خود برای عبور از چالش های مهم کشور استفاده لازم را نکرده اند. ایشان به عنوان مجری قانون اساسی می توانستند و می توانند برای دفاع از حقوق شهروندان چه یک جوان زندانی سیاسی - مدنی باشد یا یک خبرنگار محکوم یا دیگر ستمدیدگان، با مردم گفت وگو کنند و حتی به قوای دیگر تذکر یا اخطار قانون اساسی بدهند.

نقدینگی باید وارد تولید شود
محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: تا وقتی نرخ تورم بالاتر از كشورهای غربی و آمریكا باشد ، نرخ ارز بالا می‌رود؛ اما افزایش نرخ سود سپرده های بانكی و به دنبال آن افزایش نرخ سود تسهیلات هم راه حل مشكل نیست؛ زیرا ركود تورمی را تشدید می كند؛ آن هم در شرایطی كه با جهش نرخ ارز، مواد اولیه و هزینه تولید بیش از حد انتظار گران شده است. در این شرایط و در كوتاه مدت، دولت باید وارد میدان شده و هر چه سریع تر نقدینگی سرگردان را وارد تولید واشتغال كند. درنتیجه تورم پایین می‌آید ونرخ ارز هم ثبات پیدا می كند.

 

نهادهای محیط زیست نگران هستند
حمیدرضا جلایی پور، جامعه‌شناس: از زمانی كه خبر خودكشی بهت‌آور مرحوم سید‌امامی اعلام شد، با فعالان نهادهای مدنی محیط زیستی در فضای آنلاین و فضای واقعی بیشتر آشنا شدم. به نظر من شایسته است كه حاكمیت و دولت روحانی به نگرانی عمیقی كه در میان حاملان این نهاد‌های محیط زیستی، پس از این اتفاق اخیر، به وجود آمده، توجه كند. این نگرانی چیست؟ عده‌ای معتقدند این فضای سنگین امنیتی كه علیه دستگیر‌شدگان به راه افتاده در اصل متوجه حامیان محیط زیست و اقلیم ایران است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/68712

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی