ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

هنرمندان در خارج قدر می بینند
نیکی کریمی، بازیگر: هر کدام از هنرمندانی که داخل ایران کار می‌کنند و زحمت می‌کشند، اگر در خارج بودند، قدر می‌دیدند و بر صدر می‌نشستند؛ چه برسد به هنرمند بزرگی مانند آقای کیارستمی. متاسفانه بزرگان و دولتمردان ما اصلا قدر هنرمندان‌ خود را نمی‌دانند. درحالی‌که دفاع از یک هنرمند برای احترام به هنر است. همه ما خواهیم رفت و زمان خواهد گذشت اما تاریخ یک روز شهادت می‌دهد به کیارستمی نامی با این درجه از هنر چه گذشت و چه رفتارهایی با او شد. بعد هم یکباره می‌بینیم می‌گویند مرد!

هنوز مفهوم عدالت را رعایت نکرده ایم
سید عبدالجواد موسوی ، شاعر: قریب به چهاردهه از عمر انقلاب اسلامی می گذرد؛ اما ما هنوز نتوانسته ایم مفهومی حداقلی از عدالت را رعایت کنیم. خوب به خاطر دارم در زمان کودکی ام وقتی بزرگ ترهای خانواده دورهم جمع می شدند و از مزایای حکومت اسلامی سخن می گفتند خیلی وقت ها از تحریرالوسیله امام مثال می زدند و می گفتند: در این کتاب آمده است در حکومت اسلامی اگر مجرمی را به سوی چوبه دار می برند و کسی بین راه پس گردنی به مجرم بزند باید حکم اعدام متوقف شود تا تکلیف آن پس گردنی مشخص شود!

جهانگیری تمام نشده است
صادق زیباکلام،پژوهشگر: من فکر می‌کنم که آقای جهانگیری نامزد مناسبی در انتخابات آینده برای طیف اصلاح‌طلب باشد. لذا من به‌هیچ‌وجه ایشان را تمام‌شده تلقی نمی‌کنم. نکته دیگری که باید درباره او بگویم این است که متاسفانه قدرت و نفوذ آقای جهانگیری در دولت دوم آقای روحانی مقدار زیادی افت کرده است. البته این به نفع کشور نیست برای اینکه از توانمندی‌های آقای اسحاق جهانگیری عملا کشور محروم مانده است و این هم به نفع آقای روحانی نیست. کسانی آمده‌اند جای اقتدار او را گرفته‌اند.

زمینه سازان تروریسم را کیفر دهیم
مصطفی ملکیان، پژوهشگر: نکته ای که از آن غافلیم این است که همانگونه که باید فرد یا سازمان تروریستی را به لحاظ حقوق و اخلاقی کیفر داد، کیفر دادن کسانی که زمینه ساز تروریسم هستند نیز صادق است. ما نباید از زمینه های تروریسم پرور غافل شویم. همه آنچه حقوقدانان اخلاق در باب کیفر دهی یا نکوهش اخلاقی تروریسم انجام می دهند به عینه در باب کسانی هم که زمینه های تروریسم را در جهان ایجاد می کنند، باید وجود داشته باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/70816

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی