ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

ایده پرداز هستیم
بابک چمن آرا، ناشرموسیقی: با وجود بروکراسی ناچاری که در ساختمان دفتر موسیقی و دیگر ساختمان‌های اداری وجود دارد من فکر می‌کنم با این اطلاعیه، هنرمندان و برگزارکنندگان کنسرت خیلی راحت‌تر و به دور از استرس می‌توانند برای اجرای خود برنامه‌ریزی کنند. دستوری که صادر شده برای آثار باکلام نیست اما بازهم بخشی از موسیقی می‌تواند آزادتر و چابک‌تر حرکت کند.اگر دفتر موسیقی بتواند تمهید و راهکاری داشته باشد که برای صدور مجوز آلبوم نیز بخش حقیقی بتواند اقدام کند، شاید بشود جلوی دلال‌بازی‌ها را گرفت.اینکه هنرمندان به شکل شخصی بتوانند مجوز آلبوم‌های خود را دریافت کنند، منافاتی با کار ما ندارد. اگر کسی بخواهد از برند، خدمات و کار ما استفاده کند می‌تواند این کار را انجام بدهد. افرادی هم که می‌خواهند به شکل شخصی مجوز آلبوم بگیرند دیگر نیاز نیست میلیون، میلیون به دلالانی که به وجود آمده، پول بدهند.کار اصلی ما به عنوان ناشر و تهیه‌کننده این است که خودمان ایده‌پردازو خالق آثار هنری باشیم، نه اینکه اثر را به شکل آماده برای ما بیاورند و ما مجوز آن را بگیریم.

 

 

 

 

مبلغ ناچیزی به دبیرخانه تزریق شد
حسین عبداللهی ، دبیر بیســــت و یکمیــــن جشـــنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی: دبیرخانه جشنواره باید این رویداد را در کمتر از چهار ماه برگزار می‌کرد و بخش عمده‌ای از این زمان به خاطر تعطیلات نوروز کم شده بود، در نتیجه این مشکل باعث شد که خیلی از آرمان‌ها و برنامه‌هایی را که بـــرای ایــــن جشنواره در نظر داشتیم، نتوانیم اجرا کنیـــم.البته در این دوره به اهداف مهمی نیز دست یافتیم مانند برگزاری بخش مناطق و ملی این جشنواره که به نظر می‌رسید برگزاری آن نشدنی باشد زیرا که هیچ پیش تولید یا چشم‌انداز روشنی از برگزاری آن نداشتیم و مجبور بودیم که در همان فرصت کمی که در اختیار داریم، فراخوان آن را برای انتخاب استان مورد نظر منتشر کنیم.مبلغ ناچیزی در آخرین روز جشنواره به دبیرخانه تزریق شد که ما باید انتخاب می‌کردیم این مقدار پول را برای جوایز اختصاص دهیم یا کمک هزینه گروه‌ها. در نهایت با صحبت‌هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که جایزه فقط به یک نفر می‌رسد، اما کمک هزینه به کل اعضای گروه‌ها، بنابراین این مبلغ را به عنوان کمک هزینه به شرکت‌کنندگان این جشنواره دادیم.

 

 

 

 

در سال جاری پایه سوم دبیرستان در کشور نداریم
عباس سلطانیان، مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش: در پی استقرار نظام آموزشی جدید، در سال جاری پایه سوم دبیرستان در کشــــور نداریم و سال آینده پایه دوازدهم مستقر می‌شود. بر این اساس دانش‌آموزانی که سال آینده وارد پایه دوازدهم می‌شوند یا دانش آموزانی که در سیستم ما تا سال سوم را گذرانده‌اند و چند درس را قبول نشده‌اند، می‌توانند با استفاده از تبصره ۲ ماده ۸۲ فارغ التحصیل شوند.طبق آیین‌نامه اگر دانش‌آموزی هنگام فارغ‌التحصیلی در سال آخر، در چهار عنوان درسی نمره ۷ به بالا داشته باشد از نظر سیستمی شرایط فارغ التحصیلی را پیدا می‌کند. اما نکته اینجاست که از این چهار عنوان درس باید حداکثر دو درس نهایـــــی و دو درس غیرنهایی باشد که می‌تواند مــــربــــوط به پایه دهم، یازدهم یا دوازدهم باشد. در آیین نامه پیش بینی شده که ولی دانش آموز می‌تواند مراجعه کند و درخواست کتبی بدهد تا دانش آموز در امتحان شهریور شرکت کند.اگر نمره دانش آموز در شهریور بالاتر شد، جایگزین می‌شود و دانش آموز از این مزیت استفاده می‌کند، اما اگر نمره‌اش پایین‌تر شد، همان نمره قبلی که در سیستم داشت برایش منظور می‌شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/73919

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی