ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

زنان پیشرویِ تماس با خط ملی اعتیاد
انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور: زنان بیش از ۸۰ درصد از تماس‌گیرندگان با خط ملی اعتیاد با شماره ۰۹۶۲۸ بوده‌اند. خانواده اولین رکن جامعه پویا و خلاق و با انرژی است. زنان در جایگاه نیمی از جمعیت کشور به مراتب تاثیرگذارتر هستند. برای مثال در تماس با خط مشاوره ۱۴۸۰ بیش از ۸۳ درصد از تماس گیرندگان زنان بودند.در بین ۱۵۰ پرسشنامه‌ای که در این مرکز پر شده است، ۵۱ درصد کودکانی که دچار اعتیاد بودند، مادرشان نیز معتاد بودند. این مسئله نشان دهنده نقش محوری زنان در آسیب‌های اجتماعی است.رشد و تکامل یکپارچه دختران و پسران ، طرح نماد برای دانش‌آموزان با همکاری سازمان آموزش و پرورش و مدرسه دوستدار زندگی، گسترش شبکه اورژانس اجتماعی در تمام شهرهای دارای جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر از جمله این اقدامات است. همچنین خانه‌های امن گسترش یافته و  حدود ۴۱ مرکز در  این زمینه راه اندازی شده است. 

 

 

 

45 سال است قرص ضدافسردگی می خورم
 بهمن فرمان‌آرا، کارگردان سینما: ما همــــه پستـــــی و بلندی‌های زیادی در زندگی داریم و خیلی باید قدرت ذهنی داشته باشیم تا افسرده نشویم. در حالی که من حدود 45 سال است که قرص ضدافسردگی می‌خورم و گاهی صبح‌ها که بلند می‌شوم با خودم می‌گویم برای چه بلند شدم؟ با درنظر گرفتن تمام اینها هرچیزی که امکان بدهد آدمی از آن حال و هوا بیرون آید خوب است. الان نوه‌ای دارم که به راحتی می‌تواند مرا از حال بدم بیرون بیاورد چون یک زندگی دیگر است، در حالی که نگران سرنوشت او و بچه‌های دیگر هستم. از جلوی مدرسه‌ها که رد می‌شوم می‌گویم خدایا به داد اینها برس، چون در مقطعی که خودم هستم می‌گویم مگر چند سال دیگر باقی مانده ولی این بچه‌ها همه آینده، کار و خانه می‌خواهند. تا کی نخبه‌های ما قرار است مهاجرت کنند و دیگران پزش را به ما بدهند؟ اینها دغدغه هر انسانی است که فکر می‌کند و این مملکت را دوست دارد.

 

 

 

بهترین فرزندان شما دختران هستند
حجت الاسلام انصاریان: اینکه انسان پدر دختر باشد افتخار دارد، چراکه رسول باکرامت اسلام پدر دختر بود، این همرنگی با رسول خدا در زندگی که با عنایت شدن دختر به انسان تحقق پیدا می‏‌کند واقعا افتخار دارد. رسول حق (ص) فرمودند: نعم الولد البنات، ملطفات، مجهزات مونسات، مبارکات، مفلیات. دختران چه خوب‌اند، مهربان و نرمخو، مددکار و آماده به کار، انیس انسان، بابرکت، و علاقه‏ مند به پاکیزگی. امام صادق (ع) فرمودند: البنات حسنات والبنون نعمه، والحسنات یثاب علیها والنعمه یسال عنها. دختران حسنات‌اند، پسران نعمت حق‌اند، بر حسنات بهره می‌‏دهند و از نعمت بازپرسی می‏‌کنند. خداوند متعال شب معراج به رسولش فرمودند: ... قل لاباء البنات: لا تضیقن صدورکم علی بناتکم فانی کما خلقتهن ارزقهن. به دخترداران بگو، بر دختر داشتن بی‏‌حوصلگی نکنید، همانگونه که آنها را آفریدم، روزی هم می‏ دهم. رسول حق (ص) نهایتا درباره ارزش دختر داشتن فرمود: بهترین فرزندان شما دختران هستند.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/77457

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی