ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

سطح بندی نویسندگان طنز در دستور کار است
حمیدرضا شاه‌آبادی، معاون صــــدا: به تازگی رادیو لیستی از برنامه‌های طنز خود منتشر کرده اســـت و باید گفت حجم برنامه‌های طنز ما کم نیست، اما بنای ما بر این است که برنامه‌های بیشتری در حوزه طنز داشته باشیم. رادیو صبا نیز در این میان به شکلی جدی‌تر به حوزه طنز وارد خواهد شد. به طور کلی رادیو در حوزه طنز از همه نظر چه تعداد و چه عناوین، کم ندارد. از برنامه «صبح جمعه با شما» گرفته تا برنامه‌های دیگر که سر و شکل آنها متفاوت است. رادیو در حوزه طنز برخی از پیشکسوتان خود را از دست داده است. به تازگی کارگروهی در رادیو در ارتباط با ارتقای نویسندگان شکل گرفته، مبنی بر اینکه نرخ‌نامه نویسندگان از سال ۹۸ تغییر خواهد کرد. در این ساختار جدید سطح‌بندی نویسندگان در دستور کار قرار گرفته است. درواقع این نرخ‌نامه از وضعیت فعلی بهتر خواهد بود و هم اینکه آموزش نویسندگان مبتدی را خواهیم داشــــت و به طور کلی بحــــث احصــــای آمار نویسندگان را داریم. با این اتفاق نویسندگان از این پس رده‌بندی می‌شوند و درجه می‌گیرند و ما از ابتدای سال ۹۸ این ساختار را عملی می‌کنیم.

 

 

می‌گویند غلط ننویسید و خودشان غلط می‌نویسند
علی‌اصغر حداد، مترجم: در زبان فارسی برای رسم‌الخط، نحوه نگارش و املای کلمات، دستور زبان موکدی وجود ندارد، برای مثال ابوالحسن نجفی خودش می‌گوید غلط ننویسید و خودش غلط می‌نویسد و این را در کارهای خودش رعایت نمی‌کند یا اگر هم رعایت می‌کند، نظر ایشان است، نه زبان فارسی.در دستور زبان فارسی برای این موارد دستور تدوین‌شده و کاملی وجود ندارد که به ما بگوید چه چیز غلط و چه چیز درست است و هر کس به میل خود رفتار می‌کند. در وهله اول باید یک عده کارشناس جمع شوند و برای زبان فارسی مقرراتی تنظیم کنند و آنها هم مرجعی باشند که اکثریت قبولشان داشته باشند، چون ما در حال حاضر در زبان فارسی، مرجعی برای این موارد نداریم. امروزه هر ناشر یک رسم‌الخط دارد و چیزی که در یک انتشارات به طور حتم واجب است در انتشارات کنار آن ممنوع است و این به سلیقه افراد برمی‌گردد.  دولت، حکومت و ادیبان، آن هم ادیبان واقعی نه ادیبان انتصابی، آنهایی که در عرصه عمل نشان داده‌اند که چه توانایی‌هایی دارند، بنشینند و قوانینی را تدوین کنند، هرچند که قدم‌هایی هم برداشته شده، اما هنوز هم تدوین کامل انجام نشده است.

 

برنامه‌های کودک اسپانسر می خواهد
مجید قناد، برنامه‌ساز و مجری کودک و نوجوان : مشکلی با مدیران شبکه دوم سیما ندارم و دلیل کم‌رنگ شدن برنامه‌های من برای کودکان بروز برخی مشکلات مالی است. ما از نبود اسپانسر و مشارکت‌کننده در تولید برنامه‌های گروه سنی کودک و نوجوان رنج می‌بریم و تمام تلاشمان بر این است تا به نوعی این مشکل را برطرف کنیم.‌  مـــا نمی‌خواهیم به هر اسپانسری در تولید برنامه‌های کودک و نوجوان اعتماد کنیم بلکه با توجه به شرایط کودکان و ارائه برنامه‌های آموزشی برای آنها سعی می‌کنیم تا از اسپانسرها و پشتیبانی‌کنندگان شایسته و مناسب بهره بگیریم. در این دوره از جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی ، قصه‌گویان توانمند و کارآزموده حضور داشتند که کیفیت برگزاری این جشنواره نسبت به دوره‌های قبل بسیار مناسب و مطلوب بود. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با سابقه درخشان و بلندآوازه در صیانت و توسعه هنر قصه‌گویی جایگاه ارزشمندی دارد. خوشحال هستیم که با همت کانون قصه‌گویی ۹۰ ثانیه‌ای راه‌ افتاده و در ۹۰ ثانیه قصه‌گویان ما می‌توانند مــفـــاهـــیــــم ارزشمندی را به کودکان و نوجوانان منتقل کنند.

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/84849

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی