ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

چهره + خوان

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

به دعوت خرازی وارد صدا وسیما شدم
منوچهر محمدی ، تهیه کننده: من به دعوت کمال خرازی صبح ۲۲ بهمن ماه (سال ۵۷) وارد صدا و سیما شدم و بعد از یک هفته کار شبانه روزی، رادیوی جمهوری اسلامی را با جمعی راه انداختیم. بعد از ۲۰ روزی خرازی که به نوعی معاون سیمای آن زمان بود، من و دوستان دیگری را دعوت کرد و گفت تلویزیون جمهوری اسلامی باید راه بیفتد. آن زمان من مسئولیت گروه جوان را بر عهده گرفتم و یک ماه بعد اولین برنامه تولیدی ام را ساختم. کار به جایی رسید که شش روز هفته شش برنامه داشتم. تهیه کننده و مدیر گروه بودم، مدیر گروه سیاسی و قائم مقام شبکه یک بودم و برای راه اندازی شبکه دو نیز جزو کسانی بودم که دعوت به کار شدم. ذوق اصلی ام برنامه سازی بود.

  با عدم کنترل واردات انگل می شویم
محسن مسرت، اقتصاددان: رقابت در بازار جهانی پیش شرط هایی دارد و امکان رقابت احتیاج شدید به آماده کردن صنایع بومی در رقابت های داخلی دارد. کره جنوبی این دوران را که بیش از دو دهه به طول انجامید پشت سر گذارد و از واردات بی‌حدوحصر جلوگیری کرد و دنبال استراتژی صنعتی کردن جامعه از طریق جایگزین کردن واردات رفت و بعدازاینکه بنیه اقتصادی قوی شد و بخش‌های مختلف اقتصاد به یکدیگر اتصال پیدا کردند، وارد بازار جهانی شد. اقتصـــاد ما به‌گونه‌ای است که باسیاست درهای باز و عدم کنترل واردات، چاره‌ای به جز اینکه به انگل بازار جهانی تبدیل شود و در حال درجازدن بسر برد، ندارد.

 

هرچه بیشتر می گویند کمتر نتیجه می گیرند
محمدرضا زائری ، نویســنده: يكی از ايرادهای گفتمان دعوت به حيا و عفاف و تبليغ حجاب و چادر این است كه چون صاحبان اين دعوت بين بخشی از مخاطبان مقبوليت ندارند هرچه بيشتر از اين مفاهيم سخن می گويند كمتر نتيجه می گيرند! اين فاصله ادبيات و شكاف گفتمانی نتيجه تفاوت ارزش ها و هنجارهاست! به دختر جوان می گويند آيا می فهمی اين طور لباس پوشيدن يعنی چه؟! و توقع دارند طرف بلرزد و بترسد و جابزند و شرم كند! زيرا گوينده و فرستنده در فضای گفتمانی خود و از حال و هوای پنجاه سال قبل صحبت می كند؛ اما شنونده با گوشی پنجاه سال بعد و از حال و هوايی ديگر می شنود!

برای جشنواره کار نمی کنم
عباس غزالی ، بازیگر: من کلا سخت کار قبول می‌کنم و برای ایفای هر نقش وسواس زیادی دارم. همیشه دوست داشتم کارهای متفاوت کرده و قصه‌ای را بازی کنم که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. این وسواس بار مسئولیتم را بسیار سنگین کرده است. البته این صبر سختی‌های فراوانی را حتی برای زندگی شخصی من در بر داشته که نمی توان به راحتی از آن‌ها عبور کرد. برای جایزه و جشنواره کار نمی‌کنم. اعتقاد من این است که انسان باید در راستای اهدافش حرکت کند. من جوایزم را خیلی وقت پیش از مردم گرفتم و محبت آن‌ها به اندازه چندین سیمرغ ارزش دارد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/49424

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی