ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کرونا؛ معضل اصلی فست‌فودی‌ها

تاریخ درج : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
اگر پاییز کرونا اوج بگیرد، فست‌فودی‌های شهر تعطیل می‌شوند

سعید غفاری/خبر ‌نگار

صفوف طولانی خرید فست‌فود و غذا در فست‌فودی‌های خیابان نظر یا سایر مناطق شهر حالا جای خود را به میــــــز  و صندلـــــی خالــــی و کارگــــــران چشم‌انتظار مشتـــــری داده اســـــت.فست‌فودفروشی‌هایی که پیش از شیوع کرونا با ده‌ها کارگر فعال بودند و توان انجام سفارش‌ها در زمان مقرر نداشتند، حالا تنها یک آشپز و یک صندوق‌دار دارند و آن‌ها نیز در بیشتر ساعات روز بیکارند. مدیران فست‌فودی‌هـــای اصفهــــان می‌گویند قرنطینه تمام شده، ولی تعطیل‌بودن غذاخوری‌ها با وضعیت تقاضا در بازار تفاوت چندانی ندارد و اگر این وضعیت تا چند ماه دیگر ادامه داشته باشد یا پاییز کرونا بازگردد، شاید فست‌فودی‌های اصفهان کاملا تعطیل شوند.فست‌فودی‌ها و رستوران‌های شهر در مناطق شلوغ و پررفت‌وآمد قرار دارند و  هزینه سنگینی برای اجاره محل می‌پردازند.  در خیابان نظر و آپادانا تعدادی از آن‌ها ماهانه بالاتر از 100 میلیون تومان اجاره می‌پردازند. اجاره سنگین مغازه‌ها در مقایسه با فروش در روزهای معمولی سال نیز چیزی نبود، ولی حالا فست‌فودی‌ها کل ماه حتی به اندازه نیمی از اجاره هم فروش ندارند.

خداحافظ صف

اپتیمـــــــوس، فودلنــــــد، پیتزاســــــارا، بن‌اپتی، پیتزا شب و... ازجمــــــله فست‌فودی‌های شلوغ شهر هستند و در بیشتر روزهای سال با تقاضای سنگین مردم مواجه بودند. گاهی مراجعه‌کنندگان بیش از یک ساعت منتظر می‌ماندند تا غذای آن‌ها آماده شود یا جایی برای نشستن پیدا کنند. صف خرید غذا در شب‌های جمعه یا پیش از تعطیلات طولانی‌تر می‌شد، مانند صف خرید چند ده متری اسلایدر در چهارراه آپادانا، ولی سال 99 در شب‌های جمعه نیز خبری از صف خرید در این غذاخوری‌ها نیست، فقط کارگران فست‌فودی‌ها چشم‌به‌راه مشتری هستند. اکبر سمیع‌پور، یکی از کارگران فست‌فودی‌های اصفهان در خیابان نظر، دراین‌باره گفت: «شب‌های جمعه یا تابستان وقت نمی‌کردیم سرمان را بخارانیم ولی حالا تمام ‌وقت را با موبایل بازی می‌کنیم.»

تعدیل اجباری نیرو

کاهش تقاضا برای فست‌فودی‌ها منجر به تعدیل نیروی گسترده آن‌ها شده است. امروز در شهر اصفهان کارگر ساختمانی به‌سختی پیدا می‌شود و برای هر روز دست‌کم 120هزار تومان دستمزد می‌گیرند، ولی آشپزهای ماهری که تا چند ماه قبل سر استخدام آن‌ها دعوا بود، بیکار شده‌اند. مشاهدات میدانی و گفت‌وگو با کارگران آشپزهای بیکار شده نشان می‌دهد به دلیل کاهش شدید تقاضا در این روزها به باغ‌ها یا زمین‌های کشاورزی می‌روند تا میوه جمع کنند.مالک یکی از فست‌فــــــودی‌هــــای سیتی‌سنتر دراین‌باره گفت: «ما پنج آشپز داشتیم و 15 کارگر که همه خرج خانوارشان را می‌دادند و در دو شیفت کار می‌کردند ولی الان با دو آشپز و دو کارگر کار می‌کنیم. دوست نداشتیم آن‌ها را بیرون کنیم ولی الان پنج ماه است که برای تأمین مخارج خودمان هم فروش نداریم.»

خرج و دخل نمی‌خواند

اجاره فست‌فودی‌های بزرگ شهر ماهانه به بیش از 100 میلیون تومان می‌رسد. در کنار آن، برق و گاز، تلفن، تبلیغات و حقوق کارگران ماهانه چند ده میلیون تومان دیگر هزینه برمی‌دارد. درنتیجه مدیریت این غذاخوری‌ها کار راحتی نیست و نیازی به سرمایه سنگینی دارد. البته فروش بالای آن‌ها پیش از کرونا باعث شده‌ بود فست‌فودی‌های بزرگ فروش یک‌سوم ماه را برای هزینه‌های ثابت بگذارند، یک‌سوم بعدی هزینه‌های متغیر و مابقی ماه، سود سرمایه‌گذار باشد، ولی امروز فروش تمام ماه هم از پس تأمین هزینه‌های ثابت برنمی‌آید. مدیر یکی از فست‌فودی‌های بزرگ چهارباغ عباسی دراین‌باره به اصفهان‌زیبا گفت: «حدود پنج ماه است از پس‌انداز می‌خوریم و اگر ادامه‌دار داشته باشد مجبوریم تعطیل کنیم. فقط دعا می‌کنیم کرونا پاییز برنگردد.»

کرونا مقصر  است

کرونا، متهم ردیف اول مشکلات بازار فست‌فودی‌هاست. فعالان این بازار براین ‌باورند با شیوع ویروس کرونا بازار آن‌ها به این حال‌وروز افتاد، درحالی‌که پیش از آن مشکلی ازنظر فروش نداشتند. حتی افزایش چندبرابری نرخ ارز و گران‌شدن هزینه‌های ثابت و اولیه نیز در طول چند سال گذشته تأثیر زیادی بر سهم بازار فست‌فودی‌ها نداشت، ولی با آغاز کرونا بازی عوض شد. گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد رعایت کامل مسائل بهداشتی نیز در افزایش تقاضا تأثیری نداشته است. فست‌فودی‌های شهر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. الکل در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا دست خود را ضدعفونی کند و میز و صندلی‌ها نیز به‌کرات ضدعفونی می‌شود، ولی تأثیری در افزایش تقاضا ندارد.سمیــــــه حیــــدری، کارگـــــر یکـــــی از فست‌فودی‌های محله شیخ صدوق دراین‌باره گفت: «از وقتی کرونا آمد دیگر سالن غذاخــــوری ما پر نشـــــد، می‌ترسیم اگر این شرایط برای پاییز تکرار شود چه بلایی بر سر ما می‌آید؟»

اگر کرونا  بازگردد

آیا از ابتدای پاییز موج جدیدی از کرونا آغاز خواهد شد؟ رئیس‌جمهور می‌گوید اگر نیاز باشد تمام محدودیت‌های قرنطینه‌ای از سر گرفته می‌شود؛ ضمن اینکه هیچ درمان و واکسنی برای کرونا وجود ندارد، درنتیجه فست‌فودی‌های شهر از پاییز آینده‌نگران‌اند. البته نه‌تنها فست‌فودی‌ها بلکه تمام بازاریان نمی‌دانند در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور چگونه کسب‌وکار خود را مدیریت کنند و حرف از تعطیلی احتمالی می‌زنند.محمدرضا فردمنش، مدیر یکی از فست‌فودی‌های منطقه چهارباغ بالا دراین‌باره گفت: «امیدواریم تا پاییز واکسن یا درمان مشخصی معرفی شود وگرنه وقتی فروش نداریم و باید اجاره بدهیم، هیچ توانی برای ادامه فعالیت نداریم.»

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110355

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی