ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کف بازار

تاریخ درج : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 
آنالیز بازدهی بازارها از ابتدای سال

با گذشت ۱۱ ماه از سال ۱۳۹۸، آمارها نشان می‌دهد تا پایان بهمن، بازاری که برای سرمایه‌گذاران سودده‌تر بوده بازار سهام و تا حدودی طلا بوده است. بازار سهام حدود شش برابر سکه و طلا سودده بوده است.به گزارش تجارت‌نیوز، یازده ماه از سال جاری گذشته و در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که طلا با رشد ۲۷٫۵ درصدی قیمت، سکه با رشد ۱۹٫۳۶ درصدی و دلار نیز با افزایش قیمت ۱۰٫۱۲ درصدی همراه بوده‌اند.بازار سهام طی ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری با رشد ۱۶۸ درصدی همراه بوده است. شاخص کل بورس در ابتدای سال جاری در سطح ۱۷۸ هزار واحد قرار داشت که با رشد ۱۶۷٫۹ درصدی بیش از ۳۰۰ هزار واحد افزایش یافت و در سطح ۴۷۸ هزار واحد قرار گرفت.قیمت طلا طی ۱۱ماه ابتدایی سال جاری با نوسان‌های زیادی همراه بوده که در نهایت بازدهی ۲۷٫۵۵ درصدی را طی این دوره به ثبت رسانده است.قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد، با رشد ۲۷٫۵ درصدی از ۴۲۹ هزار تومان در ابتدای سال جاری به ۵۴۸ هزار تومان در پایان بهمن رسید.

 

 

 

ادامه هیجان‌ها در بازار طلا و ارز

بازار طلا، سکه و ارز اولین شنبه اسفند را با افزایش افسارگسیخته قیمت آغاز کردند؛ ضمن اینکه با اعلام رئیس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید به کانال شش میلیون تومان راه یافته است. در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید پنج میلیون و 700 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم پنج میلیون و 670 هزار تومان معامله شد. اما روز گذشته هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰هزار تومان، سکه طرح قدیم پنج میلیون و ۹۴۰هزار تومان، نیم سکه سه میلیون تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان داد و ستد شد. همچنین روز گذشته قیمت دلار باز هم افزایشی بود، به گونه ای که صرافی ملی قیمت هر اسکناس دلار را به قیمت 14 هزار و 800 تومان عرضه می‌کرد. این در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد به مرز 15600 تومان هم رسید. 

 

 

 

پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های نوروزی در انتظار تعیین‌قیمت

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور اعلام کرد: پس از تعیین قیمت‌های جدید بلیت اتوبوس که هم اکنون در حال ارزیابی است، پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های مسافری بین‌شهری ویژه تعطیلات نوروزی آغاز می‌شود و هیچ مشکل و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. به گزارش ایسنا، احمدرضا عامری اظهار کرد: با توجه به ثابت ماندن قیمت بلیت اتوبوس طی یک‌سال گذشته و مذاکره برای تغییر قیمت‌ها، فعلا پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های ویژه ایام نوروز انجام نمی‌شود و پس از نهایی و ابلاغ شدن قیمت‌های جدید، تاریخ دقیق و نرخ‌های آن اعلام خواهد شد.او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های نوروز به موقع انجام خواهد شد یا خیر، افزود: هر ساله این کار را به درستی انجام داده‌ایم و مشکلی در این زمینه نداشتیم و امسال نیز بعد از نهایی شدن قیمت‌ها پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌ها را برای عید امسال آغاز خواهیم کرد و این کاری است که به صورت روتین در هر سال انجام می‌دهیم. مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا افزایش تعداد اتوبوس‌های دربستی با مقاصد خارجی و داخلی مختلف در این ایام باعث کاهش تعداد اتوبوس‌ها و بالارفتن تقاضا نسبت به عرضه نمی‌شود، بیان کرد: هیچ کمبودی در این زمینه نداریم و هر ساله اتوبوس‌های دربستی با مقاصد داخلی و خارجی مختلف کار خود را در کنار دیگر اتوبوس‌های نوروزی بین‌شهری انجام می‌دهند و در این زمینه هیچ مشکلی نیست. امسال نیز این اتفاق بدون مشکل رخ خواهد داد. عامری ادامه داد: از سوی دیگر هر اتوبوسی نمی‌تواند به مقاصد خارجی مانند ترکیه برود و باید از نظر کشور مقصد، شرایط خاصی را احراز کند. به عنوان مثال اتوبوس‌های دربستی ترکیه با توجه به پروتکل امضا شده بین دو کشور باید شرایط خاصی داشته باشند و با توجه به این شرایط تعداد محدودی از اتوبوس‌ها می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند. همچنین شهرهای توریست‌پذیری مانند مشهد که اتوبوس‌های دربستی‌شان در همه ایام سال بیشتر از دیگر مقاصد داخلی است در ایام نوروز نیز تعداد دربستی‌هایشان بیشتر می‌شود؛ در این زمینه نیز مشکلی نخواهیم داشت. مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری تاکیدکرد: به همه مردم توصیه می‌کنیم برای تنظیم هر چه بهتر سفرهای نوروزی‌شان از قبل نسبت به برنامه‌ریزی و تهیه بلیت اتوبوس اقدام کنند و اگر در شرایطی خاص با مشکلی مواجه شدند، می‌توانند با اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری یا دیگر دستگاه‌های متولی تماس بگیرند.

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107320

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی