ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کوتاه از+ اقتصاد

تاریخ درج : سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی منتظر سران سه قوه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارجاع ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی مانده در گمرک به جلسه سران سه قوه خبر داد و گفت: در مرکز ملی فضای مجازی برای مقابله با تهدیدهای سایبری آمریکا کارگروهی تشکیل شده است.به گزارش خانه ملت، محمدجواد آذری جهرمی درباره کم فروشی‌ها و گران‌فروشی برخی شرکت‌های اینترنتی خاطرنشان کرد: شکایت‌های متعددی از مردم درباره کم فروشی در اینترنت به ما رسیده است، اگر چه گزارش‌های رسمی و اپراتورها این ادعا را رد کردند، اما گروهی ویژه مأمور شد تا به صورت مخفیانه سرویس‌های اینترنتی را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و حجم اینترنت ارائه شده  را اندازه‌گیری کند. بر اساس گزارش تنظیم مقررات در شرکت‌های اینترنتی، کم فروشی ۵ تا ۸ درصدی رخ می‌دهد، اسامی شرکت‌های متخلف معرفی شده و پول‌های اضافی دریافت شده به مردم باز می‌گردد.

 

 

وصول 109 هزار میلیارد تومان مالیات در سال 97
 سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق 97 درصدی درآمدهای مالیاتی سال 1397 خبر داد و گفت: سال گذشته و در بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات، در مجموع حدود 109 هزار میلیارد  از 113 هزار میلیارد تومان مالیات پیش بینی شده، مالیات وصول شده است.به گزارش سازمان امور مالیاتی، محمد قاسم پناهی خاطرنشان کرد: وصولی بخش مالیات های مستقیم در سال 1397 رقمی معادل 64 هزار میلیارد تومان بود که 101 درصد تحقق و 15درصد رشد نسبت به سال 1396 را نشان می دهد.وی افزود: همچنین در سال گذشته، حدود 45 هزار میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات وصول شد که تحقق 91 درصدی و رشد 11 درصدی نسبت به سال 1396 را نشان می‌دهد.پناهی تاکید کرد: مهم‌ترین سیاست سازمان امور مالیاتی کشور، تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی، وصول حداکثری معوقات مالیاتی و مالیات ستانی بدون تحمیل بار مالیاتی بر دوش مودیان دارای پرونده است.وی اظهار داشت: مهم‌ترین رویکردهای نظام مالیاتی، اعتمادآفرینی در جامعه و مودی‎مداری، حمایت از تولید و اشتغال، برقراری عدالت مالیاتی و رفع تبعیض های مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید، ارتقای سلامت نظام اداری و افزایش تعامل و تسهیل خدمت رسانی به مودیان است.

 

 

کالاها باید برچسب قیمت داشته باشند
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه اصناف نظارت را جدی تر بگیرند، گفت: کالاها باید برچسب قیمت داشته باشند.به گزارش وزارت صمت، عباس قبادی افزود: اصناف خودشان در طول تاریخ اعتبار و آبرو کسب کرده اند. کشور در شرایط عادی قرار ندارد و روزانه ۱۰۰۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی در شیپور جنگ می دمند و  علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شایعه‌پراکنی می‌کنند.معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: قابل قبول نیست که قیمت‌ها در چند مغازه تفاوت داشته باشد. کنترل‌ها کم شده است. اگر یک نفر از ما عملکرد بدی داشته باشد، همه زیر سوال می‌روند.وی ادامه داد: اگر اصناف خودشان به موقع ورود کنند، نیازی نیست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ورود پیدا کند. تخلف یک صنف در یک شهرستان می‌تواند اعتبار تمام اصناف استان را زیر سوال ببرد.معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به اندازه کافی در تمامی حوزه‌های صنوف عرضه و تقاضا وجود دارد. اگر برخی هم تخلفی داشته باشند، باید جدی برخورد شود و اصناف باید پناهگاه مردم باشند.

 

 

بانک‌ها دلار را ارزان کردند صرافی‌های بانکی نه!
قیمت خرید دلار روز گذشته در بانک‌ها با اندکی کاهش همراه بود، اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت را نسبت به روز قبل از آن ثابت نگه داشته‌اند.به گزارش ایسنا، روز دوشنبه بانک‌ها هر دلار آمریکا را به قیمت ۱۴ هزار و ۴۲۱ تومان می‌خریدند که نسبت به روز قبل از آن ۳۰ تومان کاهش دارد و قیمت خرید یورو نیز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۶ هزار و ۱۹۶ تومان بود.همچنین  بانک‌ها هر پوند انگلیس را نیز ۱۸ هزار و ۷۶۵ تومان خریداری می‌کردند.از سوی دیگر، قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر بود، به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۷ هزار و ۱۰ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۷ هزار و ۳۵۰ تومان می‌رسید.این در حالی است که نرخ خرید یورو در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۶ هزار و ۷۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان است که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان ارزان شده بود. این صرافی‌ها، همچنین روز دوشنبه هر دلار آمریکا را ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان می‌فروختند که قیمت دلار نیز ثابت بوده است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/95007

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی