ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

کولی کنار آتش

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

قصه، روایتگر زنی کولی به نام «آینه» است که دست سنت‌هـــا و خشــــم قبیلــــه او را می‌تاراند و در بستر جریان‌های پرتلاطم سال‌های انقلاب، تنها و ناگزیر رهایش می‌کند. آینه حتــــی گـــاهــــی بر نویســــنده خشـــــم می‌گیـــــرد که چرا چنین سرنوشتی بـــــرای او رقم زده و گاهی پرسان‌پرسان در پی معشوق خود شهر را زیر پا طی می‌کند.

     در «کولی کنار آتش»، هم مردمان کوچ‌گرد و آداب و رسومشان ترسیم شــــده و هم فضای شهرهــــای بزرگی مانند شیراز و تهران با جغرافیای مشخص و آشناشان.برای نمونه، توصیـــف نویسنده از خیابان انقلاب اسلامی  آن سال‌ها چنان زنده و دست‌یافتنی‌اســـت که اگر امروز هم در حال قدم زدن در آن خیابان، لحظه‌ای به خیالت مجال تجسم بدهی، تمام آن فریادها، کتاب‌ها و آدم‌ها را خواهی شنید و خواهی دید.

    شخصیت‌های قصه ملموس و واقعی‌اند، حتی اگر خودشان بگویند از خیال نویسنده آمده‌اند تا کار قصه را پیش ببرند. چه آن زن صورت‌سوخته که از تاریکی می‌ترسد، چه آن راننده‌ کامیون تقلبــی که پای چپش می‌لنگد و دو دندانش خـــرد شده. و همچنین آن ســــه زن هم‌خانه، همگی هویت و پیشینه‌ای دارند که در جامعه‌ امروز، به‌سادگی قابل شناخت هستند.

    اگر تاکنــــون ایـــــن کتـــــاب را نخوانده‌اید، در خواندنش شک نکنید. رمانی با حجم متوسط و سرشار از کشش‌های جورواجور که در همان حـــال که داستان شخصیت اصلی را روایت می‌کند، بخشــی از تاریخ روزگار ما را هم به تصویر می‌کشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/84843

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی