ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گران‌ترین‌ واچ‌ها در بازار اصفهان

تاریخ درج : چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸
ساعت‌مچی‌های چندمیلیونی دربازار عرضه می‌شود

سعیده غفاری/خبر ‌نگار

ساعت‌های جدید مانند ساعت هوشمند با وجود تکامل بالا هنوز نتوانسته‌اند جای ساعت‌های عقربه‌ای کلاسیک را بگیرند. ساعت‌های کلاسیک همچنان طرفداران خود را دربازار دارند تاجایی که عده‌ای حاضرند برای خرید یک ساعت عقربه‌ای چند میلیون تومان هزینه کنند. امروز حتی ساعت مچی برندهای مطرحی مانند لامبورگینی، آلبرت ریله، سیکو، ایپوز  و سون فرایدی در بازار اصفهان به فروش می‌رسند. تعدادی از این ساعت‌ها از سنگ یا فلزهای گران بها در ساختار خود بهره می‌برند؛ ولی بیشتر آنها ویژگی خاصی ندارند و فقط برند شان دلیل قیمت بالایشان است.ساعت‌های سنتی با گذشت سال‌ها همچنان طرفداران زیادی دارند وبسیاری از افراد، دارای ساعت‌های مچی با قیمت چندمیلیونی هستند، ساعت‌هایی که به جای وقت نما بودن، بیشتر جنبه تزئینی و لوکس دارند! لامبورگینیشرکت ایتالیایی لامبورگینی یکی ازمعروف‌ترین تولیدکنندگان ساعت مچی عقربه‌ای کلاسیک است. در نگاه اول شاید به نظر برسد ساعت‌های این شرکت ویژگی خاصی ندارند و وجود برند مطرح لامبورگینی باعث گرانی آنها شده است،ولی ویژگی اصلی ساعت‌های این برند به دقت عملکرد آنها باز می‌گردد و لامبورگینی اغلب برای ساعت مچی‌های خود،موتور کوارتز سوئیسی در نظر می‌گیرد تا ساعت بدون نیاز به باتری، انرژی مورد نیاز خود را از طریق یک پاندول با حرکات معمول دست تامین ‌ کند. از دیگر قابلیت‌های ساعت‌های لامبورگینی باید به تاریخ‌‌شمار، تاکی‌متر یا ســرعت‌سنــج، شیـــشه‌ ضد‌خــش سافایر، مقاومت بالا دربرابر آب و بدنه‌ استیل با بند چرم طبیعی اشاره کرد؛ همچنین ساعت‌های لامبورگینی در تعداد محدودی مانند 100 عدد تولید و در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. ساعت‌های کلاسیک این برند اغلب قیمتی بین 20 تا 60 میلیون تومان دارند؛ برای مثال، قیمت جدید محصول آن با نام TL Premio Bic 03 58 میلیون و 950هزار تومان است؛ولی طرح ساعت‌های لامبورگینی را می‌توان با قیمت کمتر از 10 میلیون تومان نیز خرید.

آلبرت ریله

ساعت مچی‌هایی با برند آلبرت ریله از قدمت طولانی در بازار اصفهان برخوردارند. این ساعت‌های کلاسیک محصول کشور سوئیس هستند و دردو نوع لوکس و اسپرت تولید می‌شوند. ساعت‌های لوکس آلبرت ریله قیمت بالایی یعنی 10 تا 27میلیون تومان دارند و با دو بند استیل و چرم عرضه می‌شوند. این دسته از ساعت‌ها اغلب چهارموتوره هستند و ازهر مدل آنها بیش از 500 عدد تولید نمی‌شود. ساعت‌های کلاسیک لوکس آلبرت ریله مجهز به شیشه‌ ضدخش، زمان‌سنج، شمارشگرهای فرعی و کرنوگراف هستند؛ بااین حال موتور این ساعت‌ها تاثیر زیادی بر قیمت آنها دارد؛ زیرا شرکت سازنده برای استهلاک کم و طول عمر بالای موتور ازچند قطعه‌ سنگ قیمتی استفاده کرده‌است. درمقابل، ساعت‌های اسپرت آلبرت ریله تنها قادر به نمایش ساعت و تاریخ هستند و برای آنها چهار موتور تعبیه نشده‌است؛ ولی در موتور آنها سنگ‌های قیمتی وجود دارد. محصولات اسپرت این شرکت سوئیسی نیز طراحی ساده و شیک دارند و دارای بند چرم با صفحه نقره‌ای یا طلایی هستند. این سری از محصولات آلبرت ریله با قیمت هشت تا 11میلیون تومان عرضه می‌شود.

سیکو

تعدادی از ساعت‌های مچی قیمت بالا، ولی پرطرفدار در بازار اصفهان متعلق به برند ژاپنی سیکو است. سیکو محصولات خود را دررنج قیمت متفاوتی عرضه می‌کند و امکان خرید یک ساعت مچی آن با قیمت یک‌میلیون تومان نیز وجود دارد؛ ولی برای خرید ساعت‌های لوکس آن باید 10 تا 32 میلیون تومان هزینه کرد. محصولات قیمت مناسب سیکواز نظر کارایی و کیفیت در رتبه بالایی قرار می‌گیرند و از ظاهری ساده  بهره‌مند  هستند. محصولات لوکس این برند ژاپنی نیز از تکنولوژی‌هایی مانند جی پی اس بهره می‌برند و به صورت خودکار به ماهواره برای تنظیم ساعت و تاریخ متصل می‌شوند.

ایپوز

ســاعــت‌هــای مــچــی عــقــربــه‌ای برند سوئیسی ایپوز در دو مدل با بند فلزی و غیرفلزی تولید می‌شوند. از نظر کارایی ساعت‌های ایپوز مانند سایر برندها عمل می‌کنند. به عبارتی، مدل‌هایی با قیمت 15 تا 23 میلیون تومان، چهارموتوره هستند؛ ولی مدل‌هایی با قیمت پایین تر یعنی 10 تا 15 میلیون، کاربردی ساده دارند. اصلی‌ترین ویژگی ساعت‌های این برند سوئیسی طراحی زیبا و جذاب آنهاست. بند این ساعت‌ها قفل تاشو با محافظ دارند و ترکیب رنگ آنها، زیبایی چشمگیری را به ساعت‌ها بخشیده‌است. البته شیشه ساعت‌های قیمت بالای ایپوز از سنگ‌های باارزشی مانند یاقوت تولید می‌شود؛ همچنین صفحه‌ پشتی شفاف از دیگر ویژگی‌ این ساعت است.

سون فرایدی

سون فرایدی یک تولید کننده ساعت مچی تقریبا جدید محسوب می‌شود که محصولات خود را از سال 2012 روانه بازارهای جهانی کرد.صفحه ساعت‌های سون فرایدی مربعی هستند و طبق ادعای شرکت سازنده، تولید ساعت سون فرایدی انقلابی در عرصه ساعت مچی‌ها به شمار می‌رود. تمامی‌مدل‌های این برند دارای موتورهای اتوماتیک و بند چرم هستند. علاوه بر این، ساعت‌ها با استفاده از دیواره‌های زره‌پوش شده و محکم، تولید می‌شوند و عقربه آنها از جنس آلیاژ طلاست. قیمت ساعت‌های سون فرایدی بین 13 تا 17مییلون و 500‌هزارتومان متغیر است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/104970

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی