ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گران ترین گل ها در بازار گل

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

گل ها در همه شکل، رنگ و اندازه ای وجود دارند؛ اما علاوه بر اینها در قیمت های متنوعی موجود هستند. ممکن است شما برای پر کردن گلدانتان از گل های معمولی پول زیادی نپردازید؛ اما گل هایی نیز وجود دارند که جزو گران ترین گل ها در بازار گل هستند. برای داشتن گل های زیبا نیازی به هزینه کردن برای خاک کشت آن وجود ندارد؛ اما تارخ به ما نشان داده است که گاهی چند متر زمین بی ارزش، باعث در آمد بسیار زیادی از طریق پرورش گیاهان می شود. برای اثبات این موضوع در ادامه هفت تا از گران ترین گل ها در بازار گل  را با یکدیگر بررسی می کنیم.

 

      Kadupul
این گل در لیست گران ترین گل ها در بازار گل، بی قیمت است. از نظر تخصصی مشخصات یک کاکتوس را دارد، گل Kadupul تنها در سری لانکا یافت می شود که بی شک در صدر این لیست قرار دارد. کمیاب بودن این گل باور نکردنی است، شکوفه های سفید و درخشان این گل در شب خیره کننده هستند، تا حدی که شما نمی توانید با یک نگاه سرسری از آن بگذرید. برخلاف گل های دیگری که در  لیست گران ترین گل ها در بازار گل قرار دارند، این گل افسانه ای هرگز به فروش نمی رسد و می توان گفت بی بهاست.

 

 

    رز ژولیت
این گل 10 میلیون یورو (معادل 426,400,000,000 ریال) است. یک شاخه رز با هر نام دیگری ممکن است بوی خوبی داشته باشد؛ اما آیا این دلیلی برای قیمت بالای آن می شود؟ در دنیای امروز شکوفه این گل بسیار نادر است، در سال 2006 یک پرورش دهنده، گل خود را به قیمت 10 میلیون یورو، پس از 15 سال زحمت برای پرورش آن، به فروش رساند.

 

 

       ارکیده Shenzhen Nongke
قیمت این گل 160 هزار یورو (معادل 6,824,800,000 ریال) است. گل های این ارکیده هر چهار تا پنج سال یک بار شکوفه می دهند و نام خود را از دانشگاه پرورش دهنده این گیاه گرفته است. دانشمندان هشت سال وقت صرف این گل زیبا کرده اند که گل خود را در سال 2005 در یک حراجی به قیمت 160 هزار یورو فروختند.

 

       ارکیده، سوسن، گل ماه و یک فیتوس 100 ساله
این مجموع گل ها به قیمت 80 هزار یورو (معادل 3,412,160,000) فروخته شدند. این ترکیب از گل ها ممکن است عجیب به نظر برسد؛ اما هنگامی که این دسته گل برای یک مهمانی عروسی در کنار یکدیگر قرار گرفتند به قیمت 80 هزار یورو فروخته شد.این دسته گل علاوه بر داشتن یک فیتوس 100 ساله که به زیبایی با گل‌های سفید در اطرافش تزئین شده بود، دارای 90 یاقوت دو عیاری، 9 الماس یک قیراطی و یک یاقوت ستاره 21.6 عیاری نیز بود.

 

 

       ارکیده کینبالو یک طلای واقعی
این گل 3800 یورو (معادل 162,233,400 ریال) قیمت دارد. این گل یک گونه در معرض خطر انقراض است، این گل در منطقه محافظت شده در پارک ملی کینابالو در کشور مالزی یافت می شود. برای اینکه این گل شکوفه دهد 15 سال طول می کشد که همین امر بهانه ای برای قیمت 3800 یورویی آن در بازار گل است، همچنین ادعا شده است که این گونه در معرض انقراض قرار دارد که می تواند علتی برای بیشتر شدن قیمت آن نیز باشد.

 

 

       لاله ها
در قرن 17 در هلند، لاله ها گل هایی مجلل و شیک محسوب می‌شدند و بسیاری از دوستداران گل در هلند دیوانه وار عاشق این گل شدند. در آن دوره قیمت این گیاه بسیار افزایش یافت و بهایی پیدا کرد که با پول آن در آن دوره، خوراک و پوشاک یک سال یک خانواده تامین می شد. قیمت آن برابر با 3600 یورو (معادل 153,637,200 ریال) بود.

 

 

       زعفران
هر پوند آن 950 تا 760 یورو (معادل 40,545,050 تا 32,436,040 ریال) است. این گل به دلیل ماهیتی که دارد از طلا نیز گران تر است، کلاله های قرمز گل زعفران با دقت و زحمت زیادی از آن جدا می شوند که به عنوان ادویه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، این گل ارزش نسبتا زیادی دارد. این هفت گل، گران ترین گل ها در بازار گل محسوب می شوند که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66825

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی