ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گزارش روز

تاریخ درج : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
شعار جدید رونالدو؛ سن فقط یک عدد است

به نظر می‌رسد سن برای کریستیانو رونالدو به معنای واقعی کلمه یک عدد است؛ چراکه ابرستاره پرتغالی در 35سالگی همچنان می‌درخشد.کریستیانو رونالدو به تجسم عبارت مشهور «سن تنها یک عدد است» تبدیل‌شده. ابرستاره پرتغالی در 35سالگی همچنان می‌درخشد. او در این فصل بهترین عملکرد خود از فصل 2015-2016 تاکنون را رقم زده است. در سال2020 تا این لحظه تنها رابرت لواندوفسکی بوده که در لیگ‌های بزرگ اروپایی تعداد گل‌هایی بیشتر از رونالدو به ثمر رسانده است. هرچند در طول فصل2019-2020 رونالدو با 28گل زده پشت سر لواندوفسکی و ایموبیله قرار دارد. رونالدو سال2020 را با گلزنی در یازده مسابقه پیاپی سری آ شروع کرد. رکوردی که قبل از او تنها فابیو کوالیارلا در فصل 2018-2019 و گابریل باتیستوتا در فصل1993-1994 به آن رسیده بودند. درخشش رونالدو در دوران پساکرونا هم ادامه داشته و او در این دوره در هشت مسابقه سری آ برای یوونتوس هفت گل زده است. او همچنین در شش مسابقه خانگی اخیر یوونتوس در همه بازی‌ها موفق به گلزنی شده است.آخرین گل‌های او از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. رونالدو در جریان تساوی اخیر یوونتوس مقابل آتالانتا که با نتیجه 2-2 به دست آمد، هر دو گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا اختلافش با آقای گل سری آ چیرو ایموبیله به یک گل کاهش یابد. ایموبیله تا اینجا 29گل و رونالدو 28گل به ثمر رسانده‌اند. رونالدو درعین‌حال نگاه خود را به فتح کفش طلای اروپا برای پنجمین بار دوخته. او برای رسیدن به رکورد 34گل رابرت لواندوفسکی، شش بازی دیگر فرصت دارد، درحالی‌که مهاجم لهستانی دیگر فرصتی در اختیار ندارد. او اگر در این شش بازی شش گل به ثمر برساند به لواندوفسکی خواهد رسید.رونالدو بااینکه در سال2018 به یوونتوس پیوسته؛ ولی 60گل او برای این تیم در 83بازی باعث شده کریستیانو تا همین‌جا به جمع 25گلزن برتر تاریخ باشگاه وارد شود. آمار گلزنی رونالدو در سه فصل اخیر ازاین‌قرار بوده: در فصل 2016-2017 بیست‌وپنج گل؛ در فصل 2017-2018 بیست‌وشش گل و در فصل 2018-2019 بیست‌ویک گل. رونالدو امسال تا همین‌جا آماری بهتر از سه فصل گذشته داشته و 28گل به ثمر رسانده است.حالا که فتح اسکودتو توسط یوونتوس عملا قطعی به نظر می‌رسد، رونالدو فرصت دارد تا نگاهش را به شکستن یک رکورد دیگر معطوف کند./ ورزش سه

 

 

پاشازاده سرمربی شاهین شد

مهدی پاشازاده پس از انجام مذاکرات نهایی با امضای قراردادی رسما هدایت سفید پوشان بوشهری را بر عهده گرفت.مهدی پاشازاده پیش‌ازاین سابقه حضور در جمع شاهینی‌ها را داشته است و در فصل ۹۷-۹۶ در رقابت‌های لیگ دسته دو موفق شد با این تیم به لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور صعود کند.پیش‌ازاین مهرداد کریمیان هدایت تیم بوشهری را بر عهده داشت که در توافقی دوجانبه از تیم جدا شد.

 

 

ایران، کاندیدای میزبانی از تورنمنت جدید فیبا

فدراسیون بسکتبال ایران آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات انتخابی مهارت‌های فردی فیبا اعلام کرد. به گزارش فدراسیون بسکتبال، با توجه به شیوع ویروس کرونا و فراهم نبودن شرایط برگزاری مسابقات زیر۱۷سال۲۰۲۰، فیبا تصمیم گرفت مسابقات مهارت‌های فردی انتخابی منطقه‌ای را جایگزین این رقابت‌ها کند. در پی این تصمیم، ایران آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات انتخابی مهارت‌های فردی کمتر از ۱۷سال منطقه‌ای فیبا اعلام کرد. این مسابقات با پروتکل‌های بهداشتی ارائه‌شده از سوی فیبا برگزار می‌شود. افرادی که پیش‌ازتاریخ اول ژانویه2003 متولدشده‌اند، مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند.به‌جز ایران، کشورهای افغانستان، هنگ‌کنگ، لبنان، مغولستان، سنگاپور، سوریه، تایلند و امارات متحده عربی از منطقه آسیا اعلام آمادگی کرده‌اند. نحوه گروه‌بندی و برنامه مسابقات متعاقبا توسط فیبا اعلام خواهد شد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110688

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی