ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گزارش + روز

تاریخ درج : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

زهره قندهاری

 

آزاد راه کاشان پرحادثه‌ترین جاده 97بود

فرمانده انتظامی استان اصفهان در نــــــشــــــســــــت خـبـری پایان سال با اصحاب رسانه، ضمن  گرامیداشت روز شهدا گفت: خانواده شهدا حق عظیمی به گردن ما دارند و همواره تکریم و احترام آنها باید در همه زمینه ها مد نظر قرار گیرد. سردار مهدی مــــعصـــــــوم بـیـگــــی  در این نــشــست، به شرح عملکرد پلیس در سال 97 پرداخت و افزود: موتور سیکلت ها و عابران پیاده باز هم در راس جانباختگان ناشی از تصادف درون شهری اصفهان هستند و  آمار81 درصدی را به خودشان اختصاص داده اند. فرمانده انتظامی استان اصفهان، مقابله با سرقت را از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: شناسایی 129 باند سرقت در سال جاری، نشان از اهتمام و عملکرد به موقع این مجموعه است.سردار معصوم بیگی با اشاره به باندهای منهدم شده امسال خاطرنشان کرد: 28 درصد سرقت منزل، 18 درصد سرقت داخل خودرو، 13 درصد سرقت از اماکن، 11 درصد سرقت احشام و 9 درصد تجاوز به عنف از آمار کلی در کل باندهای منهدم شده امسال است.فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: ارزش اموال مکشوفه از سارقان، امسال نسبت به سال گذشته73 درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت های دیگر نیروی انتظامی استان اصفهان است، اذعان داشت: امسال سه هزار و 700 فقره پرونده مبارزه با قاچاق تشکیل شد و حدود چهار هزار نفر نیز در این بخش دستگیر شده اند.فرماندهی انتظامی اســــــتـان اصفهان ادامه داد: ارزش اموال مکشوفـــــه از قاچاقچیان ۱۱۸ میلیارد تـــومـــــــان بــــرآورد شـــــده و کشف باندهای مکشوفه امسال نسبت به سال گذشته 57 درصد افزایش داشته است.

سردار معصوم بیگی، جلوگیری از زمین خواری دو میلیون مترمربعی را ازخبرهای دیگر این مجموعه اعلام کرد و گفت: لنجان، مبارکه و خمینی شهر از شهرهایی هستند که این زمین خواری ها در آن اتفاق افتاده است.وی از شـــنـــاســایـــی 49 باند جعل و کلاهبرداری خــــبــــر داد و افـــزود: در این زمینه نسبــــت به ســــال گـــذشــــتــــه، 61 درصد افزایش کـــــشــــف داشته‌ایم. فـــرمـــانــــدهی انتظامی اســــــتـان اصفهان خاطر نشان کرد: امسال 353 نفر در حوزه راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست دادند، هر چند تمام تلاش ما در این مجموعه، کاهش آمار تصادفات راهنمایی و رانندگی است و در این زمینه هم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

 

رشد جرائم در فضای مجازی

وی از رشد جرائم در فضای مجازی سخن گفت و ادامه داد: برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم در راس این جرائم است و امسال  با رشد 151 درصدی افزایش جرم در فضای مجازی روبه‌رو شدیم که بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است. سردار معصوم بیگی به مردم هشدار داد توصیه‌های پلیس را جدی بگیرند تا به دام شیادان نیفتند. فرماندهی انتظامی استان اصفهان، کلاهبرداری یارانه‌ای را دومین رتبه افزایش جرم در فضای مجازی دانست و تصریح کرد: انتشار فیلم‌های خصوصی، رتبه سوم افزایش را به خود اختصاص داده است.وی از رصد بیش از 87 هزار سایت مجرمانه توسط پلیس خبر داد و اعلام کرد: امسال 184 جلسه آموزشی برای گروه‌های هدف برگزار کردیم تا مردم را به آسیب های فضای مجازی واقف کنیم. سردار معصوم بیگی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امسال با بیش از 400 خودروی آلاینده برخورد شده است، تصریح کرد: در سال جاری آموزش و فرهنگ سازی، 25 درصد افزایش داشته است.شماره‌گذاری بیش از 20 هزار موتورسیکلت سردار معصوم بیگی از شماره گذاری بیش از 20 هزار موتورسیکلت و 32 هزار خودروی جدید در اصفهان خبر داد و اظهار کرد: در کل، در سطح استان اصفهان یک میلیون و 550 خودرو و یک میلیون و 300هزار موتورسیکلت شماره گذاری شده است. وی گفت: ماهیانه حدود 91 نفر و روزانه بیش از سه نفر در استان اصفهان بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند و مانند این است که مـاهـیـانـه یک هواپیما در اصفهان سقوط کند که به ایــن موضوع توجه جدی و لازم نمی شود.سردار معصوم بیگی ادامه داد: دلیل عمده تصادف در جاده‌ها، 47 درصد عدم توجه به جلو، 21 درصد عدم کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت، ۱۰ درصد عدم رعایت حق تقدم و 4 درصد تغییر مسیر ناگهانی بوده است. او گفت: پرحادثه‌ترین جاده در استان اصفهان، آزاد راه کاشان است که درصددیم بر این اساس محوری ایمن در این مسیر احداث کنیم. ‏

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92252

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی