ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

گل عروسی؛ محبوب ترین ها کدامند؟

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
رز همچنان در صدر

انتخاب گل عروسی از بین هزاران گلی که وجود دارد کار دشواری اســــت. در اين مطلب تعدادی گل عروسی محبوب را آورده ایم تا از آن ها ایده بگیرید و راحت تر پاسخگوی نياز مشتريان باشيد.

 

   گل رز
گل رز که به عنوان نماد عشق و زیبایی در نظر گرفته می‌شود در بسیاری از داستان ها و افسانه ها وجود دارد. نویسنده و شاعران رمانتیک سال هاست که از این گل به عنوان استعاره ای برای احساس، زیبایی، علاقه و عشق حقیقی استفاده می کنند. گل رز ملکه گل عروسی هاست و هیچ وقت یکنواخت نمی شود مخصوصا از نظر رنگ، گل رز هم تک رنگ است و هم دو رنگ، همچنین رزهای راه راه و رزهایی که فقط نوک گلبرگ هایشان رنگی است نیز وجود دارند. امروزه بیش از 3000 نوع گل رز پرورش داده می شود که اکثر آنها در تمام فصول سال در دسترس هستند و قیمتشان هم مناسب است. سه نوع گل رز هستند که بیشتر از انواع دیگر به عنوان گل عروسی استفاده می شوند:

 

 رز چــــای(رزهای کلاسیکی که به طور معمــــول در گل‌فروشی ها دیده می شوند)، رز اسپری(رزهایی خوشه ای هستند که در روی یک شاخه آن 4-5 غنچه وجود دارد)، رز باغی(انواع قدیمی و گران قیمت رزها هستند و بوی بسیار مطبوعی دارند).

 

 

   گل لاله
اگرچه این گل بیشتر اوقات به هلند نسبت داده می شود ولی در واقع اصلیت آن ایرانی است. از آنجایی که گل لاله نشان دهنده «عشق سوزان» و «دوران خوشبختی» است می تواند گزینه خیلی خوبی برای گل عروسی باشد. تنوع رنگی این گل ها خیلی زیاد است، سفید، کرم، صورتی، زرد، هلویی و همچنین زرشکی، قرمز و بنفش. گل های لاله در تمام فصول سال موجود هستند و انواع رایج آنها ارزان قیمت و انواع کمیاب آنها کمی گران قیمت هستند. سه گونه از لاله ها بیشتر به عنوان گل عروسی به کار می روند: لاله هلندی(در اکثر گل‌فروشی‌ها و باغ ها دیده می شود)، لاله فرانسوی(شیک و گران قیمت با ساقه بلند و گلبرگ های بزرگ)ولاله طوطی.

 

 

   موگه یا گل برف
موگه با داشتن گلچه های ناقوس شکلی که از ساقه ای نازک آویزان اند به «نردبان بهشت» معروف است. گل های کوچک آن عطری فوق العاده خوشبو و تازه دارند. در اساطیر اسنکاندیناوی این گل به اوستارا، الهه فصل بهار، نسبت داده می شود و اگرچه در این فصل از همیشه بیشتر است ولی در فصل های دیگر هم پیدا می شود. موگه از آن نوع گل عروسی های گران قیمت است، شاید یک دسته گل موگه رویایتان باشد ولی منطقی تر است که از تعداد کمی از آنها برای خوش عطر کردن و زیباتر کردن دسته گلتان استفاده کنید. اکثر مردم با نوع سفید این گل ها آشنا هستند ولی این گل یک رنگ صورتی ملایم هم دارد که بسیار کمیاب است.

 

 

   گل ادریسی
تعجبی ندارد که این گیاه با گلبرگ های زیاد و رنگ های تندش مثل صورتی، آبی، آلبالویی و بنفش نماد «غرور» است. یکی از انواع محبوب این گل از رنگ صورتی ملایم به آبی آسمانی تغییر رنگ می دهد و درجه این تغییر رنگ به میزان اسیدی بودن خاک آن بستگی دارد. یکی دو شاخه از این گل های قیمت مناسب و بدون بو کافی است تا دسته گل عروسی تان را پر کند. این گل که یکی از محبوب ترین گل عروسی هاست در رنگ های سفید، سبز، صورتی، آلبالویی و آبی یافت می شود.

 

 

   گل صدتومانی
گل صدتومانی، سر بزرگ و پر از گلبرگ، عطر زیاد و رنگ روشنی دارد. ولی با وجود چنین ظاهری لقب «خجالتی بودن» را به خود اختصاص داده است. این گل که هزاران سال است در آسیا رشد می کند در دو نوع اصلی یافت می شود: درختچه ای و علفی. دسته گلی که از گل های صد تومانی درست شده باشد فوق العاده زیبا می شود برای همین است که این گل یک نوع گل عروسی فوق العاده محبوب است. این گل گران قیمت از اواخر بهار تا اوایل تابستان موجود است پس حتما هنگام انتخاب دست گل عروسی تان آن را در نظر داشته باشید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66824

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی