بازار

از حجره تا هلی‌کوپتر کبری!

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سرهنگ خلبان «سیدنورالدین حسینی» که در دولباس روحانیت و خلبانی به کشورش خدمت کرد/ بخش اول

طلبگی را دوست داشت. پدرش اصرار داشت لباس روحانیت بپوشد. یک سال در حوزه تحصیل کرد و سپس به دلیل یک‌کار خداپسندانه برای آنکه درآمد مالی داشته باشد، وارد ارتش شد. از شیراز به دانشکده هوانیروز اصفهان آمد. خلبان هلی‌کوپتر کبری شد. عشق پرواز در جانش ریشه کرد. پس از انقلاب دروس حوزوی را  ادامه داد و بهار سال 60 ملبس شد. هم با هلی‌کوپتر کبری پرواز می‌کرد، هم با  لباس روحانیت مسائل عقیدتی را بازگو می‌کرد. جنگنده در آسمان می‌جنگید؛ نترس و بی‌باک. 17 بار  سانحه هوایی برایش اتفاق افتاد. به اعتقاد حجت‌الاسلام و المسلمین سرهنگ خلبان «سید نورالدین حسینی» خلبانی شغلی معنوی است که بر فراز آسمان، خلبان سراسر نیاز می‌شود و اگر با منبع نیاز خو  بگیرد، عارف می‌شود.

نقره‌داغ مقصران متروپل

به موازات عملیات نجات، شناسایی عاملان واقعه آبادان در دستور کار قرار گرفته است

در پی حادثه دوم خرداد در آبادان و فروریختن ساختمان متروپل، دستورات لازم از سوی مقامات ارشد کشورمان به مسئولان اجرایی درخصوص رسیدگی جدی به این حادثه و برخورد با عاملان آن صادر شده است. 

شَبح مِتروپُل بر سر بازار اصفهان

12000 شغل و مغازه بازار در خطر است

وجود انشعاب‌های برق ناایمن، روشنایی بازار، زمان‌بربودن ورود و خروج بازار برای یگان‌های امدادی و... ازجمله برخی مشکلات بازار اصفهان است. شهرداری اصفهان در حال انجام چند طرح جامع مطالعاتی ازجمله مطالعات جامع پدافند شهر اصفهان است؛ طرح جامع مطالعات آب‌گرفتگی، سیلاب شهری، جمع‌آوری و استحصال روان‌آب‌ها از دیگر این طرح‌هاست که با توجه به اینکه شهر اصفهان از زمان گذشته دارای مادی‌ها و نهرهایی بوده احتمال کمتری در خصوص سیلاب برای آن وجود دارد؛ اما با توجه به اراضی نظامی و واردشدن آبریزهای آن به معابر شهری می‌طلبد مطالعات جامعی در خصوص جمع‌آوری و استحصال روان آب‌های آن داشته باشیم. سعی می‌شود از این روان آب‌ها برای موارد آبیاری استفاده شود.

 
نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است
بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار
چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟

چای هم لاکچری می‌شود؟

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است

آیا چای گران می‌شود؟ برخی از فعالان بازار معتقدند وضعیت بازار چای مشخص نیست و احتمال ثبات قیمت‌ها در صورت توافق در وین و نزولی‌شدن نرخ ارز وجود دارد. در مقابل عده‌ای از گرانی چای درپی کاهش یارانه‌های پرداختی از سوی دولت می‌گویند. رصد بازار نیز از افزایش تقاضا برای چای حکایت می‌کند و این روزها زمزمه گرانی چای بیشتر از سوی مردم عادی شنیده می‌شود. شماری از خانواده‌ها به خرید مقادیر زیادی چای روی آورده‌اند تا با ایجاد جو روانی و تحریک به خرید بیشتر چای، به خود خودی عامل مؤثری بر رشد قیمت‌ها باشند.

گرانی، رمق کسب‌وکار عکاسان را گرفت

عکاسان به فروش دوربین دست‌دوم روی آورده‌اند

نرخ ارز اگرچه بالا و پایین می‌رود؛ ولی در بازار دوربین‌های عکاسی، قیمت‌ها حد پایین ندارد، بلکه مدام اوج می‌گیرد؛ تاجایی که قیمت دوربین عکاسی به 200 میلیون تومان هم رسیده است. این گرانی به تعبیر عکاسان، اشـتـغـال در حوزه عـکـس و فیلم‌برداری را هدف گرفته است و همین امروز شمار زیادی از آتلیه‌داران، کسب‌وکار خود را تعطیل کرده‌اند و در اینستاگرام صفحه کاری راه انداخته‌اند. عده‌ای از عکاسان نیز راهی جدید برای امرار معاش خود پیش گرفته‌اند و به عرضه دوربین‌های دیجیتال دست‌دوم روی آورده‌اند.

مافیای گوشت قرمز بازار را ملتهب کرد

بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار

گرانی گوشت قرمز سوغات زمستان 1400 برای سال 1401 است تا یک بازار نوسانی در آخرین روزهای سال جاری رقم بخورد. گزارش‌های میدانی و گفت‌وگو با فعالان بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد کمبودی در بازار وجود ندارد و حتی عرضه گوشت قرمز بیشتر از تقاضاست. با این حال قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز درجه یک در بعضی از سایت‌ها 230 هزار تومان هم درج شده است. رئیس شورای تأمین دام کشور علت رشد قیمت گوشت قرمز را جوسازی‌های مافیا برای بازگشایی راه واردات این کالا می‌داند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار