بازار

ایرانی‌ها، نصف قیمت خارجی‌ها

مقایسه قیمت لوازم خانگی تولید داخلی با مدل‌های خارجی

تنوع بالا و قیمت مقرون به صرفه ویژگی‌های اصلی لوازم خانگی ایرانی است، چرا که رشد نرخ ارز و ممنوعیت واردات موجب شده کالاهای خارجی به صورت قطره چکانی و با قیمت بالایی در بازار عرضه شوند. از این‌رو، مشتریان کالاهای خارجی، اکنون به جمع خریداران کالای ایرانی پیوسته‌اند. لوازم خانگی تولید داخل در مقایسه با محصولات خارجی اختلاف قیمت محسوسی دارند، به طوری که یک کالای خارجی دو سه برابر گران‌تر از نمونه تولید داخل است. با این اوصاف، خرید لوازم خانگی تولید داخل به دلیل داشتن امکانات مشابه با کالاهای خارجی و قیمت کمتر نسبت به مدل‌های وارداتی منطقی‌تر است.

فروش موبایل‌های تقلبی در بازار؟

انجمن واردکنندگان موبایل تکذیب می‌کند اتحادیه فروشندگان موبایل تأیید

قیمت موبایل در طول سال‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است و مدل‌های پرچم‌دار هم قیمت با یک خودرو کارکرده شده‌اند. در بلبشوی گرانی اسمارت‌فون‌ها، عرضه موبایل‌های تقلبی در بازار بدترین خبر ممکن به شمار می‌رود. خبرهای منتشر شده در طول هفته گذشته حاکی از راهیابی موبایل تقلبی به بازار است. البته دودستگی در بین مسئولان برای صحت یا کذب بودن این اخبار وجود دارد و دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی معتقد است با توجه به فرایند ریجستری موبایل تقلبی در کشور نداریم. درمقابل رئیس اتحادیه صنف فروشندگان تلفن همراه از خرید و فروش موبایل‌های تقلبی در بازار می‌گوید!

کلاه رسیدساز بر سر کاسبان اصفهانی

رسیدهای پرداخت جعلی چطور رایج شده‌اند؟

«دانلود نرم‌افزار رسیدساز اندروید»؛ با واردکردن این عبارت در موتورهای جست‌وجوی اینترنت به انبوهی از لـیـسـت‌هـــای دانـلـود بـرمی‌خورید؛ نرم‌افزارهایی تخصصی درزمینه ساخت رسیدهای جـعـلـی پـرداخـت. ایــــن نرم‌افزارها رسیدهای پرداخت وجه را شـــبـیـه به رســــیـدهــای پــرداخــت اپلیکیشن‌هایی مانند آپ با مشخصات کاملی شامل شماره ارجاع و حتی نام صاحب کارت مقصد می‌سازند! این نرم‌افزارها تا چند سال قبل با هدف شوخی استفاده می‌شد؛ ولی به راهی برای کلاهبرداری تبدیل شد. امروز در بازار شهر اصفهان بسیاری از بازاریان فریب انواع مختلفی از نرم‌افزارهای رسیدساز را خورده‌اند.

دلالی از طریق فروش امتیاز قرعه‌کشی خودرو گسترش یافته است
جدیدترین سرویس فضای مجازی به نفع خریدار است یا فروشنده؟
محصول جدید اپل هم‌زمان با عرضه جهانی به بازار نصف‌جهان رسید

مزایده برای حواله خودرو!

دلالی از طریق فروش امتیاز قرعه‌کشی خودرو گسترش یافته است

خریدوفروش حواله خودرو ممنوع است؛ ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد با قیمت 8 تا 30 میلیون تومان به سادگی آب خوردن یک حواله خودروی صفر کیلومتر به فروش می‌رسد. حواله‌های خودرو پس از هر بار اعلام برندگان قرعه‌کشی در کانال و گروه‌های تلگرامی، اینستاگرام و سایت‌های مجازی آگهی می‌شود. فروشندگان این حواله را با بالاترین قیمت پیشنهادی واگذار می‌کنند. همچنین فروشندگان برای دورزدن ممنوعیت انتقال سند خودرو، با خریدار قول‌نامه می‌نویسند و جهت ضمانت به اندازه مبلغ کل خودرو به خریدار سفته یا چک می‌دهند تا ریسک معامله به حداقل برسد.

اول مقایسه کن بعد بخر

جدیدترین سرویس فضای مجازی به نفع خریدار است یا فروشنده؟

«سرویس‌های مـقــایــسـه قیمت» از تازه‌ترین خدمات در فضای مجازی هستند؛ مانند اپلیکیشن تــــــــرب یا وب‌ســـایت دی‌جی‌آنـلایـــن! ایــن سرویس‌ها کالای خاصی نمی‌فروشند، بلکه قیمت عرضه‌کنندگان مختلف را با یکدیگر مقایسه می‌کنند تا برای هر کالا ارزان‌ترین فروشنده به مشتری معرفی شود؛ ضمن اینکه تجمع فروشنده‌ها در این سرویس‌ها باعث شده تا مردم راحت‌تر کالای موردنظر خود را پیدا کنند. در مقابل این خدمات سرویس‌های مقایسه قیمت، فروشگاه‌داران و به‌ویژه خرده‌فروشان آن‌ها را ابزاری برای کنار زدن فروشگاه‌داران کوچک معرفی می‌کنند.

مک 2021، اصفهان 1400

محصول جدید اپل هم‌زمان با عرضه جهانی به بازار نصف‌جهان رسید

مک جدید اپل ماه گذشته به صورت رسمی معرفی شد و در نیمه تیر خیلی زودتر از بسیاری از کشورهای همسایه به شهر اصفهان رسید. تجربه نشان داده محصولات اپل هیچ مانعی برای ورود به کشور ندارند و بدون هیچ‌گونه مشکلی هم‌زمان یا زودتر از عرضه جهانی به ایران و سپس اصفهان می‌رسند. البته بازاریان مدعی‌اند فعلا تعداد زیادی مک‌های 2021 اپل در شهر اصفهان پیدا نمی‌شود. اواسط تیر یک تاجر 10 عدد از آن‌ها را وارد بازار اصفهان کرد و با توجه به حجم تقاضا، شرکت‌های پخش دیگری عرضه مک 2021 را در بازار اصفهان آغاز کردند. اگرچه مک هیچ‌وقت تقاضای چندانی در بازار شهر اصفهان نداشت؛ ولی طراحی جدید این محصول اپل، حجم تقاضا را افزایش داد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار