امیرعباس شریفی

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
بررسی 10 مربی که بیشترین تأثیرگذاری را در فوتبال داشته‌اند
بررسی شرایط و وضعیت لاجوردی پوشان پس از یورو 2020
برسی و تحلیل دیدار فینال لیگ قهرمانان و برتری شاگردان آنچلوتی

تأثیرگذاران تاریخ

بررسی 10 مربی که بیشترین تأثیرگذاری را در فوتبال داشته‌اند

یکی از جنجالی‌ترین بحث‌ها در دنیای فوتبال به‌خصوص در بین طرفداران و کارشناسان این رشته، درباره تأثیرگذارترین مربیان تاریخ فوتبال است. در طول نزدیک به دو قرن از پیدایش این پدیده اجتماعی همه‌گیر و محبوب، مربیان بسیاری در آن فعالیت کرده‌اند و نام برخی از آن‌ها برای همیشه در این ورزش جاودانه شده است.

ضربان ضعیف ایتالیا

بررسی شرایط و وضعیت لاجوردی پوشان پس از یورو 2020

یکی از تیم‌های جذاب فوتبال دنیا که بدون شک طرفداران بسیاری را در سراسر جهان دارد؛ تیم ملی ایتالیا است. این تیم که با لقب‌هایی همچون لاجوردی پوشان و یا آتزوری نیز شناخته می‌شود، به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم‌های ملی تاریخ فوتبال برگ‌های بسیاری را در تاریخ فوتبال به نام خود ثبت کرده است.

 

تاج پادشاهی بر سر رئال

برسی و تحلیل دیدار فینال لیگ قهرمانان و برتری شاگردان آنچلوتی

رئال مادرید به عنوان پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان توانست برای 14 مرتبه فاتح این مسابقات شود و کارلوآنچلوتی نیز با چهارمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها به عنوان مربی، به پر افتخارترین مربی این رقابت‌ها تبدیل شد.فصلی که برای هر دو تیم به شکلی رویایی در حال نزدیک شدن به پایان خودش بود؛ با تلخی برای لیورپول و شیرینی بی نظیری برای مادریدی‌ها همراه شد. لیورپول در دیداری که بسیار قدرتمند و خوب ظاهر شد و توانست در اکثر لحظات بازی تیم برتر میدان باشد؛ اما در نهایت به تجربه، وحدت تیمی ‌و خودباوری رئال مادرید نتیجه را واگذار کرد. در این گزارش، به تحلیل فنی و آماری این مسابقه می پردازیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - امیرعباس شریفی