ثنا کبیری

روزهای نامطلوبی پیش چشم صنف پولکی و نبات‌فروشان اصفهان است
ارزان‌ترین اسمارت‌فون‌های ۵G در بازار اصفهان کدام‌اند؟

بازار سیاه و داغ آموزش بلاگرشدن

آموزش بلاگرشدن در فضای مجازی، درآمد زیادی دارد

خیلی‌ها تحت عنوان دکتر و متخصص، دوره‌های آموزش بلاگری برگزار می‌کنند و خیلی‌ها برای حضور در این دوره‌ها میلیونی پول می‌پردازند. عده‌ای زیر بار هزینه کلاس بلاگری نمی‌روند و به جای آن پکیج آموزش بلاگرشدن با قیمت مناسب‌تر تهیه می‌کنند. در این میان عده‌ای پول هنگفتی به حساب بلاگرها واریز کرده، با آن‌ها طرح دوستی می‌ریزند و یک شبه چند هزار دنبال‌کننده جذب کنند. بلاگر شدن باوجود فعالیت تعداد بی‌شماری بلاگر در اینستاگرام سخت است؛ ولی درآمد بالای این حرفه، خیلی‌ها را بر آن می‌دارد تا چندین میلیون تومان در ازای کلاس، پکیج آموزشی یا دوستی‌های یکی دو ماهه بپردازند و بلاگر شوند.

طلوع مکمل ایرانی با صعود قیمت خارجی

تب عضله‌سازی با کمک مکمل‌های ورزشی و استقبال زیاد ورزشکاران از این مواد باعث شده بازار آن‌ها رونق خوبی پیدا کند. اکنون انواع مکمل‌های ایرانی و خارجی در داروخانه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و فضای مجازی به فروش می‌رسد. بررسی میدانی نشان می‌دهد قیمت مکمل‌های بدن‌سازی خارجی به دلیل نوسان‌های ارزی و تحریم‌ها افزایش چشمگیری یافته است و عده‌ای سودجو به عرضه نمونه تقلبی آن روی آورده‌اند. در مقابل بازار مکمل‌های ورزشی تولید داخل به دلیل قیمت مقرون‌به‌صرفه و برچسب اصالت کالا رونق خوبی یافته است و ورزشکاران زیادی خرید اجناس ایرانی را به نمونه خارجی ترجیح می‌دهند.

تب‌وتاب فروش استوک‌ها در بحبوحه ممنوعیت فروش

فارغ از مسئله گرانی و روند صعودی قیمت لوازم‌یدکی خودرو، کمیاب‌شدن بعضی قطعات بر مشکلات موجود افزوده و برخی از مشتریان برای یافتن و خریداری لوازم‌یدکی خودروهای چینی با معضل روبه‌رو هستند. کاسبان می‌گویند که تقاضای بالایی برای قطعات چینی وجود دارد؛ ولی عرضه این اجناس کم است؛ درنتیجه قــطــعـــه‌فــروشــان برای حــفــظ درآمــد و پاسخ‌گویی به تقاضا مجبور به امتحان راه دیگری، یعنی عرضه لوازم‌یدکی استوک یا همان دست‌دوم، هستند. تقاضا به‌منظور لوازم‌یدکی استوک برای خودروهای چینی در اصفهان بالاست؛ ولی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌یدکی خودرو هفته قبل از ممنوعیت فروش قطعات دست‌دوم خبر داد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ثنا کبیری