رسانه

دستورالعمل‌های عزاداری

رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سلامت عزاداران را تهدید نمی‌کند

محرم برای مسلمانان حائز اهمیت است و متعاقب آن برای برگزاری مراسم عزاداری و مذهبی در این ایام، پایبندی و اعتقادات خاصی وجود دارد اما حال که در زمان بحران ویروس کرونا هستیم، رعایت دستورالعمل‌هایی جهت حفظ عزاداران ضروری است، به این نکات لیلا رویگری، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان اشاره می‌کند:

 

-برگزاری مراسم در مساجد و مکان‌های عمومی در اولویت قرار دارد و همگی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

دانشگاه امام متقاضی می‌پذیرد

قیام امام‌حسین(ع) گرچه از یک‌سو مصیبتی دردناک بود، از جهت دیگر این قیام شورانگیز و شعورآفرین، برای همه انسان‌های آزاده به‌ویژه مسلمانان، نعمت و لطف بزرگی به‌شمار می‌آید؛ زیرا بهترین الگو در مسیر زندگی است.

جهان در سیلاب تغییرات اقلیمی

اواخــر مــاه مــیــلادی گذشته، طوفان‌‌های بسیار شـــدیـــد بــاعـــث جاری‌شدن سیل در نقاط مختلف در سرتاسر آمریکا شد.

ممنوعیت گسترده‌تر فروش ASML به چین به درآمد شركت لطمه می‌زند
شبکه‌های اجتماعی شمشیر دولبه هستند
دانشمندان مغز ملخ را هک کردند تا سرطان را در انسان بو بکشد

تراشه‌ها؛ میدان جدید تقابل چین و آمریکا

ممنوعیت گسترده‌تر فروش ASML به چین به درآمد شركت لطمه می‌زند
به گفته کارشناسان و تحلیلگران صنعت تولید تراشه‌های لیتوگرافی، هلدینگ ASML که موقعیت انحصاری در تولید ماشین‌های ساخت تراشه‌های پیشرفته دارد، در صورت تــوجــه بــه تــقــاضــای ایالات‌متحده برای توقف فروش تجهیزات بیشتر به چین، ممکن است ضررهای زیادی را متحمل شود. سازنده تجهیزات لیتوگرافی هلندی در حال حاضر سیستم‌های لیتوگرافی فرابنفش (EUV) را به چین نمی‌فروشد و این امر ساخت تراشه‌های پیشرفته را مانند آنچه در جدیدترین گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود، برای این کشور غیرممکن می‌کند. بااین‌حال، طبق گزارش بلومبرگ، دولت هلند چندی پیش اعلام کرد که واشنگتن می‌خواهد از صادرات سیستــم‌هــای لیــتــوگرافــی کمترپیشرفته ماوراءبنفش (DUV) به چین جلوگیری کند. به گفته وانگ ژیائولونگ، سرپرست تحقیقات شرکت مشاوره نیمه‌هادی ICWise در شانگهای، اگر فروش DUV به چین مسدود شود، ASML ممکن است حدود دومیلیارد دلار از درآمد خود را از دست بدهد که تأثیر آن بسیار بیشتر از ممنوعیت EUV است.
 

استفاده اصولی از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی شمشیر دولبه هستند
در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی جزء لاینفک زندگی شده‌اند و اغلب به ‌دلیل مزایای زیاد و کاربردهایشان، آن‌ها را انتخاب می‌کنند؛ بااین‌حال، شبکه‌های اجتماعی همانند شمشیر دولبه هستند. اگر به اندازه کافی و عاقلانه از آن‌ها استفاده نکنید، ممکن است به شما آسیب برسانند.البته راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از شبکه‌های اجتماعی به‌صورت درست و هدفمند استفاده کرد. به این موارد سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای اصفهان، اشاره می‌کند.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رسانه