سلامت

تهدیدات کرونایی برای مردان

نگاهی به وضعیت جسمی و روحی مردان در هفته سلامت

در هفته سلامت مردان هستیم که امسال با شعار «همه‌گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» انتخاب شده است. در این زمینه توضیحات و توصیه‌هایی ذکر شده است که اعظم شهربافی، کارشناس واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شماره دو به آنها می‌پردازد.

هفته ملي سلامت مردان ايران(سما) در سال جاري در شرايطي برگزار مي‌شود كه با همه‌گيري كوويد‌19 مواجه هستيم و شواهد ملي و بين‌المللي حاكي از آن است كه در همه‌گيري كوويد‌19‌، خطر بيشتري، سلامت و حيات مردان را تهديد مي‌كند، تهدیداتی که نیاز به بررسی دارد و تمهیداتی که برای رفع آن باید جدی بود.

 

توضیحی مختصر در مورد تناسب در روزهای کرونایی
سرایت کرونای دلتا از انواع دیگر ویروس بیشتر است
با تمرینات ورزشی بیماری‌ها را فراری دهید

تغییر دکوراسیون یا گرایش به مصرف‌گرایی؟!

معماری قدیم گرایش به مصرف‌گرایی را خنثی می‌کند

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا گاهی از سبک خانه و زندگی‌مان دلزده می‌شویم و به دنبال تغییر هستیم؟ و حتی گاهی چنان از این بابت دغدغه ذهنی پیدا می‌کنیم که اغلب به دنبال وسایل لوکس و گران قیمت می‌رویم تا شاید عطشمان سیراب شود اما آیا واقعا به آنچه می‌خواستیم، دست یافته‌ایم؟ پاسخ این سوال را از زبان مهندس فریدون فراهانی، کارشناس ارشد معماری، مدرس دانشگاه و پژوهشگر پژوهشکده هنرهای سنتی اصفهان می‌خوانیم.

خوردنی‌های مفید تابستانه

تعریق زیاد باعث کمبود املاح بدن می‌شود

افزایش دمای هوا در تابستان باعث تعریق بیشتر بدن می‌شود و هر چند تعریق برای بدن مفید است اما در صورت زیاد‌بودن می‌تواند باعث کم‌آبی بدن، کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها و اختلالات پوستی شود. در این صورت کارشناسان تغذیه، استفاده از مواد غذایی مفید و مطابق با خواست بدن را توصیه می‌کنند. مثلا دکتر پروانه صانعی، متخصص تغذیه ‌به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کند.

هر روز که گذشت، یک جهش به کرونا اضافه شد و یک کیلو به وزن‌های ما!

توضیحی مختصر در مورد تناسب در روزهای کرونایی

دیروز، شاید برای هزارمین بار از زمان شیوع کرونا، مُراجعی آمد و گفت قصد دارد از همین هفته باشگاه را شروع کند. پسری ۱۷ ساله‌ که از لاغری‌اش ناراحت بود و گفت قصد دارد هرچه زودتر برود باشگاه چون شنیده افزایش وزن بدون ورزش معمولاً کار درستی نیست و البته درست هم شنیده بود. مادر و پسر یک جمله از من پرسیدند که آیا در حال حاضر باشگاه را توصیه می‌کنم یا نه و من یک کلمه پاسخ دادم: نه!

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت