زهرا احمدی

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 
نشست هم‌اندیشی شهرداران ادوار گذشته منطقه 2 شهرداری اصفهان برگزار شد
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا از فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان گفت
مدیرعامل شرکت متروی اصفهان: ضریب ایمنی در ایستگاه‌های خط یک مترو افزایش یافت

تغییر نگاه مدیریتی به منطقه 2

نشست هم‌اندیشی شهرداران ادوار گذشته منطقه 2 شهرداری اصفهان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی شهرداران ادوار گذشته منطقه 2 شهرداری اصفهان به همت محمد صیرفی‌نژاد مدیر منطقه 2 شهــرداری اصــفــهان بـــرگزار شـــد.صیرفی‌نژاد، هدف از برگزاری این نشست را استفاده از تجربیات مدیران قبلی و هم‌فکری با آن‌ها برای بررسی مشکلات منطقه و رسیدن به راه‌حلی مناسب برای مشکلات و چالش‌ها بیان کرد.او با تأکید بر اینکه در ادوار گذشته مدیران این منطقه اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌اند، گفت: منطقه 2، مــنطقه وسیــعی است و ظرفیت‌ها و البته مشکلات متعددی دارد. مدیران اسبق منطقه سال‌ها تلاش کرده‌اند تا اقدامات مؤثری برای پیــشـرفت منــطــقه و خــروج آن از محرومیت انجام شود. امیدواریم در این نشست با استفاده از تجربیات دوستان در این منطقه، بتوانیم اقدامات ماندگار و مؤثری رقم بزنیم.

آمادگی سرویس مدارس برای بازگشایی مدارس

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا از فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان گفت

سازمان تاکسی‌رانی یکی از ارکــان حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شــود که  متولی تاکسی‌های گــردشــی، بی‌ســیــم، آژانس‌های تلفنی و سرویس مدارس اســت. این سازمان در حوزه حمل‌ونقل عمــومی خودروهای سبک با مشــکـلات متـعـددی دست‌وپنجه نرم می‌کند. هادی منوچهری، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظــارت بر تاکــســـی‌رانــــی شـــهـــرداری اصــفـهـــان، در گفت‌وگویی مفصل با اصفهان‌زیبا درباره مشکلات سازمان تاکسی‌رانی سخن گفــت.

اتوبوس‌رانی اصفهان در تنگنای شدید مالی

مدیرعامل شرکت اتوبوس‌رانی اصفهان و حومه در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا: دولت باید به داد اتوبوس‌رانی برسد

حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین مباحث در شهرهاست و توجه به آن یکی از راه‌های برون‌رفت از ترافیک و شلوغی در شهرهای بزرگ محسوب می‌شود؛ اما بی‌توجهی دولت‌ها به این موضوع در سال‌های گذشته، در حال حاضر آن‌ها را درگیر ترافیک و معضلات شـهـری کـرده است. دولت‌ها و شهرداری ها نگاهی ویژه به حمل‌ونقل عمومی نداشته‌اند و به نظر می‌رسد به حمل‌ونقل عمومی که یکی از وظایف مهم شهرداری‌هاست، نگاهی حاشیه‌ای و البته هزینه‌بر شده است. این نگاه امروز گریبان شهرها و البته اصفهان را گرفته و به یکی از معضلات کنونی تبدیل شده است. اتـوبـوس یکی از گزینه‌های حمل‌ونقل امروزی و مهم‌ترین وسیله حمل‌ونقل عمومی در اصفهان است که البته حال چندان مطلوبی ندارد و نفس‌هایش به شماره افتاده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زهرا احمدی