زهره قندهاری

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان: دولت در سفر هیئت دولت 30‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های اصفهان اختصاص داد
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: خواسته بحق اصفهان تعارضی با منافع هیچ‌کس ندارد
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: سامانه سوت‌زنی با محوریت بازرسی شهرداری تشکیل شده است

ثبت 217 مصوبه برای اصفهان

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان: دولت در سفر هیئت دولت 30‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های اصفهان اختصاص داد
مصطفی نباتی‌نژاد، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در برنامه رادیویی صدای شهر حاضر شد تا موضـــوعات بــه‌ثــبت‌رســـیده در سفــر ریاست‌جمهوری را برای مردم بیان کند. به‌گفته رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان «۲۱۷ مصوبه، ۳۰ دستگاه و ۳۰ هزار میلیارد تومان سه عددِ کلیدی است که در سفر ریاست جمهوری به اصفهان به ثبت رسید. اعداد 30،۳۰،217 را به خاطر بسپارید.»  نباتی‌نژاد اشاره‌ای هم کرد به متن بیانیه‌ای که مدیریت شهری اصفهان به مدیریت استان تقدیم کردند: «از حدود یک ماه و نیم پیش در جلسات تخصصی، مطالبات مردم اصفهان را احصا و در قالب بیانیه‌ای به مدیریت استان تقدیم کردند. در این بیانیه فرابخشی در حوزه‌های مختلف مانند، آب، محیط‌زیست، میراث فرهنگی، گردشگری، حمل‌ونقل و... ۳۰ مطالبه به‌صورت کارشناسی ارائه شد.»
 

برای زاینده‌رود، مخالف کدخدامنشی هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: خواسته بحق اصفهان تعارضی با منافع هیچ‌کس ندارد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور هفته گذشته به اصفهان آمد و با بیان این مطلب که برای آب اصفهان برنامه داریم، موضع مشخصی را برای پایداری زاینده‌رود عنوان نکرد، این در حالی بود که روزنامه‌های مکتوب و رسانه‌های دیجیتال اصفهان از ماه‌های گذشته روی این موضوع تأکید داشتند و مطالب متعددی در رسانه‌ها در زمینه پایداری زاینده‌رود که خواسته اصفهانی‌هاست خطاب به رئیسی منتشر شد. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زهره قندهاری