زهره قندهاری

راه دور نزدیک شد

پل آفتاب، خیابان آسمان و عملیات اجرایی خط دوم مترو اصفهان از غرب با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در اصفهان افتتاح شد

تب و تاب اجرای پروژه‌های عمرانی با دو رویداد کم نظیر در اصفهان اوج گرفت. امروز هشتم اسفندماه و در سالروز شهادت حاج حسین خرازی، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به همراه مدیران ارشد اصفهان و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه دو افتتاحیه بزرگ را در نصف جهان شاهد بودند.

دو پروژه مهم شهری که با همت شهرداری برای شهر اصفهان نویدهای تازه ای به ارمغان خواهد آورد. افتتاح پل آفتاب و خیابان‌های تابان و آسمان و عملیات اجرایی خط دوم مترو اصفهان از غرب با تی بی ام در قطر ۹ متر که در تسهیل تردد شهروندان بسیار موثر است.

 

خدمت به مردم با حداکثر ظرفیت

دومین گفت‌و‌گوی مستقیم شهردار با مردم از طریق سامانه 137 انجام شد

ساعت ده صبح دیروز، مرد شماره یک شهر در دفتر کارش، پشت میزی مستطیلی نشست و تلفن را گذاشت روبه‌رویش و با شماره‌های ردیف‌شده شهروندان روی برگه، یکی‌یکی تماس گرفت. قدرت‌اله نوروزی با مردم گفت‌وگو کرد و مشکلات آن‌ها را پرسید. شهردار اصفهان که دغدغه حل مشکلات مردم را دارد این دومین باری است که به تلفن‌های جامانده از طریق سامانه 137 پاسخ می‌دهد. او پس از یک‌ساعت‌ونیم تماس با مردم و پیگیری معضلات آن‌ها در انتهای دفتر کارش نشست تا پاسخ‌گوی پرسش‌های خبرنگاران باشد. شهردار اصفهان از کرونا صحبت کرد؛ از موضوعی که باعث شد دیدارهای مردمی حضوری نباشد: «در وضعیت کرونایی نمی‌توان با مردم به‌صورت حضوری ارتباط برقرار کرد و شرایط برای تعامل رودررو با مردم وجود ندارد؛ بنابراین ما ناگزیریم از طریق نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدید راهکارهایی را پیدا کنیم تا بتوانیم با مردم ارتباط مستقیم داشته باشیم.»

بزرگ‌ترین رویداد عرصه هیئت با معرفی برگزیدگان سال هیئت و تشکل‌های دینی، اسفند برگزار می‌شود
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان درباره پروژه‌های ریزودرشت شهر توضیحاتی ارائه کرد
گزارشی از اقدامات شهرداری اصفهان در روز هوای پاک

توسعه اصفهان در گرو مشارکت شهروندان است

بازدید مجید نادرالاصلی، عضو و رئیس کمیسیون آب و مناطق کم‌برخوردار شورای شهر از منطقه2 شهرداری

منطقه2 شهرداری اصفهان یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهری اصفهان است که بافت سنتی و قدیمی آن از دیرباز تا به امروز حفظ شده است. این منطقه با مساحتی معادل 2.145 هکتار از شمال به خیابان امام خمینی، از شرق به خیابان خرم، از غرب به دانشگاه صنعتی و از جنوب به خیابان اشرفی اصفهانی محدود می‌شود که در تـقـسـیـمـات شهری، محله‌های قدیمی و روستاهای مختلفی از جمله برزان، آفاران، ولدان، جاوان، سودان، فردوان، بابوکان و دهنو را در خود جای داده است.

«مهرواره هوای نو» برای هیئتی‌ها

بزرگ‌ترین رویداد عرصه هیئت با معرفی برگزیدگان سال هیئت و تشکل‌های دینی، اسفند برگزار می‌شود

بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مداحان اهل‌بیت به مناسبت میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها، به هیئت‌ها مربوط می‌شد. به گفته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هیئت‌ها کانون جهاد عظیم تبیین هستند و باید محل روشنگری و پاسخ متقن و صحیح به پرسش‌های روز جامعه به ویژه نسل جوان باشند. ایشان در بخشی دیگر از سخنانشان، مودت اهل‌بیت (ع) و زنده نگه‌داشتن راه و مکتب ائمه را محور شکل‌گیری هیئت‌ها به عنوان یک واحد اجتماعی قلمداد کردند. به بیان رهبر  معظم انقلاب، نقش و کارایی هیئت‌ها در مقاطع مختلف به‌ویژه دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بزرگ و بسیار تأثیرگذار است؛ چنانکه براساس فرمایش ائمه اطهار،  هیئت کانون جهاد عظیم تبیین و روشنگری است. آیت‌الله خامنه‌ای، در ادامه سخنانشان ساختار هیئت را مرکب از «مغز و معنا» و «تحرک و پویایی» دانستند.

احداث قطار شهری، اولویت شهرداری

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان درباره پروژه‌های ریزودرشت شهر توضیحاتی ارائه کرد

اجرای کلان پروژه‌های عمرانی در اصفهان همچنان ادامه دارد. علاوه بر آن پروژه‌های ریزودرشت در مناطق و محله‌های مختلف در حال اجرا و انجام آن‌ها یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری اصفهان است، در همین راستا ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان، در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا روند انجام این پروژه‌ها را در شهر اصفهان توضیح داد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زهره قندهاری