زینب تاج‌الدین

«نانوایی‌ها» در صدر ناقضان پروتکل‌های بهداشتی در اصفهان

فعالیت چایخانه‌ها ممنوع است

سرپرست گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ظهر امروز در نشست خبری خود که به صورت لایو در اینستاگرام برگزار شد از تعطیلی باشگاه‌های بدنسازی تا اطلاع ثانوی خبر داد. سید مهدی میرجهانیان در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: اقدام‌هایی در دست انجام است تا برخی واحدها مانند باشگاه‌های ورزشی بدنسازی در صورت پایداری شرایط نارنجی بتوانند به طور کنترل شده و محدود با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد فعالیت کنند که این موضوع در ستاد استانی مقابله با کرونا بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

اگر «مردم» نبودند، پیروزی در «مرصاد» هم نبود

استاندار اسبق باختران درباره عملکرد خود و فرماندارانش در مقابل منافقان می‌گوید

قاب عکس‌ها و یادبودهایی که در گوشه و کنار اتاقش دارد، خبر از این می‌دهد که او سَر و سِری با باختران آن روزها و کرمانشاه این روزها دارد. اصلاً اینجا همه چیز به رنگ تاریخ است، حتی کتاب‌ها و عکس‌هایی که بر روی طاقچه‌ها ردیف شده‌اند و خبر از زندگی پر ماجرای او و حتی نسبت خانوادگی‌اش با «شهید مهدی زین‌الدین» می‌دهند. «سیدعلی نکویی زهرایی» اگرچه در ابتدا خرقه معلمی بر تن می‌کند اما مدت زمان زیادی نمی‌گذرد که سر از «خیابان» سیاست در می‌آورد و کم کم پا در «میدان» انقلاب می‌گذارد و لباس «دولتیون» و «سیاسیون» را می‌پوشد. خدمتش هم از «سیاسی‌ترین» شهر اصفهان، یعنی «نجف‌آباد» آغاز و در بحبوحه جنگ مأمور به خدمت در «ناآرام‌ترین» نقطه غربی کشور یعنی «باختران» می‌شود. 

اصفهان دوباره کم‌خون شد

مدیرکل انتقال خون استان باردیگر زنگ هشدار را به صدا درآورد

با شیوع بیماری کرونا، کاهش جدی خون و ذخایر خونی کشور به یکی از معضلات جدی این روزهای کشور تبدیل شده است آن قدر که هرچند وقت یکبار مسئولان مربوطه زنگ خطر آن را به صدا در می‌آورند و از مردم می‌خواهند اهدای خون را تا جای امکان به تاخیر نیندازند. اعتقاد برخی افراد جامعه بر این است که خون دادن، سطح ایمنی بدن را پایین آورده و ممکن است آن‌ها را در معرض بیشتر ابتلا به کرونا قرار دهد برای همین است که عطایش را به لقایش می‌بخشند و از اهدای خون در این روزهای کرونایی ممانعت می‌کنند. 

فرزند ارشد سردار حجازی از روزهای زیستن در کنار پدر روایت می‌کند
فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران: به‌جز یک مورد که علیه یکی از نامزدهای شوراها نشر اکاذیب بود و تشکیل پرونده شد، بقیه عاملان، ارشاد و توجیه شدند

لبخندِ به جامانده از پدر

فرزند ارشد سردار حجازی از روزهای زیستن در کنار پدر روایت می‌کند

خودش را اینگونه معرفی می‌کند: «من زهرا سادات حجازی؛ فرزند ارشد سردار حجازی هستم.» 36 سال دارد و متولد اصفهان است اما اصفهان‌نشینی نداشته و از همان اوان دوران کودکی همراه خانواده در شهرهای همدان، مشهد و حالا سال‌هاست در تهران اقامت دارد. بیست و نهم فروردین ماه بود که پدرش سردار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی یکی از سرداران خدوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جانشین سپاه قدس، در اثر جراحات به جا مانده از جنگ تحمیلی، عروج شهادت گونه کرد و پیکر مطهرش دو روز بعد در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت. آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی ما با زهراسادات حجازی است؛ گفت‌وگویی که اگرچه قرار بود حضوری و در اصفهان انجام شود اما کرونا و دوری مسافت اجازه نداد و این همراهی به صحبت و گفت‌وگوی یک ساعته در فضای مجازی ختم شد.

۴۶۶ تخلف مجازی انتخاباتی

فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران: به‌جز یک مورد که علیه یکی از نامزدهای شوراها نشر اکاذیب بود و تشکیل پرونده شد، بقیه عاملان، ارشاد و توجیه شدند

نشست خبری فرماندهی انتظامی استان اصفهان روز گذشته با مطرح‌شدن مسائل و موضوعات مختلف و ارائه آماری از عملکرد پلیس طی دو ماهه ابتدایی سال‌جاری همراه بود که فراهم‌کردن تمهیدات لازم برای تأمین امنیت 3‌هزار و 341 صندوق انتخاباتی در استان در صدر موضوعات مطرح‌شده قرار داشت. سردار محمدرضا میرحیدری، فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع اصحاب رسانه با بیان این‌که تأمین امنیت هر انتخاباتی وظیفه خطیر و مهم پلیس است، اظهار کرد: در این خصوص چه از زمان قبل از انتخابات، چه روز برگزاری انتخابات و چه بعد از آن ماموریت‌های مهمی برای نیروهای ما در ناجا تعریف شده است.

«بیسیم‌چی» با مردی با چفیه سرخ آمد

شماره نخست بیسیم‌چی در دوره جدید آغاز فعالیتش، خردادماه در 60 صفحه منتشر شد. به گزارش اصفهان زیبا آنلاین، شماره نخست بیسیم‌چی با یادمانی ویژه از سردار شهید حاج محمود شهبازی؛ فرمانده اصفهانی سپاه همدان و از فاتحان خرمشهر همراه بود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زینب تاج‌الدین