سعیده غفاری

کوچ سرمایه از بورس به بازار رمزارز

حجم معاملات رمزارزها در ایران تا سه برابر بیشتر از بورس است

دولت از سال گـذشـتـه مردم را به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تشویق کرد؛ ولی سرمایه‌گذاران نتایج دل‌خواهی از بورس نگرفتند و این امر به کوچ سرمایه از بورس منجر شد. بازار رمزارزها این روزها در ایران بسیار داغ است تا اعداد و ارقام نجومی در زمان کوتاهی از بازار بورس خارج شود. بررسی‌ها از محبوبیت پنج رمزارز بیت‌کوین، دوج، اتریوم، آدا و ترون در ایران حکایت می‌کند و مردم خرید این پنج رمزارز را به سایر رمزهای دیجیتال ترجیح می‌دهند. همچنین مسئولان وعده انتشار رمزارز ایرانی را در سال 1400 داده‌اند.

جان دوباره شغل‌های ورشکسته از کرونا

بازگشت رونـق نسبی به بازارهای مختلف در ماه‌های رجب و شعبان

ماه‌های رجب و شعبان مصادف با زمان برپایی سوروسات عروسی است و هر سال زوج‌های زیادی یکی از مناسبت‌های این دوماه را برای برپایی مراسم عروسی خود انتخاب می‌کنند. ستاد مقابله با ویروس کرونا نیز به دنبال این موضوع و درنظرگرفتن کسادی بیش از حد بازارهای مختلف، مجوز بازگشایی تالارها را پس از حدود یک سال صادر کرد. صدور این مجوز منجر به رونق نسبی بازار تالار و باغ‌ها، آتلیه‌های عکاسی، گل‌فروشی و مزون‌های لباس عروس شده است و شغل‌های ورشکسته از کرونا دوباره جان نصفه‌نیمه‌ای پیدا کرده‌اند.

بازار سیاه و داغ بیت‌کوین‌ها

همه‌فن‌حریف‌ها به فروش پکیج آموزشی رمز ارزها روی آورده‌اند

دوربین آرام از زاویه‌ای بسته و کم‌نور به سمت خانه‌ای لوکس حرکت می‌کند. دکور خانه با استفاده از رنگ‌های طوسی، سفید و آبی به صورت آرام‌بخش طراحی شده‌است؛ سپس دوربین به میز کار می‌رسد. روی میز کار چند مانیتور بزرگ قرار دارد و صدایی آرام پخش می‌شود: «من دکتر... هستم و اینجا محل کار من است. اگر می‌خواهی مثل من از بازار ارز‌‌های دیجیتال درآمد دلاری داشته‌باشی، پیج منو فالو کن و ...»  بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری میزبان هاوینگ بیت‌کوین بود و این هاوینگ همیشه منجر به جهش قیمت بیت کوین و صعودی‌شدن بازار کریپتو می‌شود.

اتاق اصناف فهرست مشاغل مشمول حمایت اقتصادی در سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد
گرانی و چندنرخی مرغ دوباره از راه رسید
باوجود رشد قیمت‌ها در بازار اصفهان، تقاضا برای خرید این نوع از پرندگان افزایش یافته است

فروش موبایل‌های تقلبی در بازار؟

انجمن واردکنندگان موبایل تکذیب می‌کند اتحادیه فروشندگان موبایل تأیید

قیمت موبایل در طول سال‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است و مدل‌های پرچم‌دار هم قیمت با یک خودرو کارکرده شده‌اند. در بلبشوی گرانی اسمارت‌فون‌ها، عرضه موبایل‌های تقلبی در بازار بدترین خبر ممکن به شمار می‌رود. خبرهای منتشر شده در طول هفته گذشته حاکی از راهیابی موبایل تقلبی به بازار است. البته دودستگی در بین مسئولان برای صحت یا کذب بودن این اخبار وجود دارد و دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی معتقد است با توجه به فرایند ریجستری موبایل تقلبی در کشور نداریم. درمقابل رئیس اتحادیه صنف فروشندگان تلفن همراه از خرید و فروش موبایل‌های تقلبی در بازار می‌گوید!

بسته حمایتی برای مشاغل آسیب‌دیده

اتاق اصناف فهرست مشاغل مشمول حمایت اقتصادی در سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد

کسب‌وکارها از گزند کرونا در سال 1400 هم دور نـمـانـدنـد. قـرنـطـیـنــه و تعطیلی‌ها در فروردین و اردیبهشت سال جاری باعث به صفر رسیدن درآمد افراد زیادی شد. در خرداد نیز رونق مانند سابق به کسب‌وکارها بازنگشت و حتی مشاغلی در حوزه گردشگری، حمل‌ونقل و... هـمـچـنـان بــا کــسـادی کرونایی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. مجموع این مشکلات موجب شده اتاق اصناف در هشتم خرداد اسامی مشاغل به شدت آسیب‌دیده در سال1400 را منتشر کند و بسته‌ای حـمـایـتـی در حوزه پرداخت اقساط، چک و تسهیلات بانکی کرونایی نیز برای صاحبان این مشاغل در نظر گیرند.

ویلایی‌های میلیاردی

خانه‌های کم‌تعداد اصفهان، مشتریان خاص میلیاردر دارند

خانه حیاط‌دار یا آپارتمان؟ فعالان بازار مسکن معتقدند درصد بالایی از مردم خانه حیاط‌دار را انتخاب می‌کنند؛ ولــی تــوان خــریـــد آن‌ها، آپــارتــمــان است. تعداد خانه‌های فروشی در شهر اصفهان زیاد نیست و هرروز کمتر می‌شود. خانه‌ها در مرکز شهر اصفهان مشتریان دست‌به نقد بسیاری دارند؛ به‌ویژه اگر خــانـــه شــرایـــط مــنــاســبـــی برای ساختمان‌سازی داشته باشد،  افراد ســرمــایــه‌گذار برای خرید صف می‌کشند! در مقابل خانه‌های فروشی بسیاری هم در شهر اصفهان به‌دلیل شرایط نامناسب کم‌تــقــاضــا هستــنــد؛ مانند خانه‌های  ویلایی با متراژ کمتر از 90 مــتــرمربــع و قدیمی‌ساخت در محله‌های حاشیه اصفهان که امروز با قیمت حتی کمتر از یک‌میلیارد تومان معامله می‌شوند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سعیده غفاری