سمیه فکاری

چگونه حافظه بلندمدت را تقویت کنیم؟

نگاهی به تقویت حافظه از دید روایات و تجربیات

اگر می‌خواهید حافظه شما تقویت شود و فراموشي نداشته باشید، هر روز يك مثقال مرباى زنجبيل بخورید، اگر این مربا را با شکر نیشکر درست کنید و به جای پنیر به کودکان هر روز صبح بدهید، تمرکز و حافظه آنها بسیار زیاد خواهد شد.

 

با یک دست دو هندوانه برندارید!

صبح شنبه است. دفترچه یادداشتتان را باز می‌‌کنید و با فهرستی بلندبالا از کارهای انجام‌‌نشده مواجه می‌‌شوید. چند دقیقه بعد، روی مرورگر اینترنتی‌‌تان ده‌‌ها صفحه باز کرده‌‌اید، پیش‌‌نویس ایمیلی که باید به رئیستان بفرستید به حال خود رها شده است، چند جمله درهم‌‌وبرهم به لیست کارهایتان اضافه کرده‌‌اید و شانه‌‌تان هم تیر می‌‌کشد!

 

مزرعه نمونه در فلاورجان ایجاد شود

سرمایه‌گذاری در روستاهای فلاورجان

شبکه فاضلاب در روستاهای شهرستان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا می‌شود

مدیر آبفای منطقه فلاورجان با بیان اینکه اجرای شبکه فاضلاب در روستاهای شهرستان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، به مثابه تبدیل تهدید به فرصت است، گفت: با اجرای این پروژه نــه‌تــنــهــا مــشــکلات بــهــداشــتـــی و زیست‌محیطی منطقه برطرف می‌شود، بلکه استفاده مجدد از پساب در صنعت فولاد و کاهش چشمگیر وابستگی ذوب‌آهن به زاینده‌رود را در پی دارد.

جهاد روشنایی در فلاورجان

42 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس به خانواده‌های محروم واگذار شد

42 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس به ارزش 20 میلیارد تومان برای 42 خانواده محروم راه‌اندازی و نصب شد. فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان با اعلام این خبر گفت: کمک به افزایش تولید برق کشور و ایجاد منبع درآمد برای خانواده‌ها از طریق خرید هزینه برق متقاضیان توسط اداره برق و شرکت توانیر، از جمله مزایای این طرح است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سمیه فکاری