سیاست

تغییر خونبار یک ایدئولوژی

چه کسانی عامل تغییر ایدئولوژیک سازمان مجاهدین خلق شدند؟

از دست عدو ناله من از سر درد است
 اندیشه هر آن کس کند از مرگ نه مرد است
جانبازی عشاق نه چون بازی نرد است
مردی اگرت هست کنون وقت نبرد است

شکست با حفظ هویت بهتر از پیروزی با انکار هویت

محمد شریف شاهی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با «اصفهان زیباآنلاین»: توفیق در انتخابات منوط به تحقق یک رقابت آزاد و منصفانه است

28 خرداد سراسر کشور شاهد برگزاری سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است. رویدادی که جدای از ویژگی‌های مختص به خود تحت تأثیر عوامل بسیاری در سطح ملی و بین المللی از لحاظ سیاسی و اقتصادی قرار دارد و از سوی دیگر چالش‌هایی چون نحوه مشارکت مردم، بررسی صلاحیت داوطلبان،‌ چگونگی حضور احزاب و جناح‌های سیاسی در این رقابت مورد بحث و گمانه زنی های فراوان است و پیش بینی در خصوص آن را دشوار کرده است. لذا اهمیت این انتخابات لزوم توجه به آن را بسیار بالا برده است و تا برگزاری آن در خرداد ماه باید تمامی ابعاد آن بخصوص رویکردهای انتخاباتی از سوی احزاب و همچنین رفتار جامعه هدف به دقت کارشناسی و تحلیل شود. 

لیست خالی اصلاح‌طلبان اصفهان برای شورا

علی ناظم‌زاده سخن‌گوی جبهه اصلاحات، حسن فائضی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان اصفهان و مهدی آذربایجانی فعال سیاسی، از تأثیر ردصلاحیت‌های گسترده در مشارکت حداکثری می‌گویند

«رد صلاحیت»؛ این عبارت برای اصلاح‌طلبان بــسیــار بیش از رقیب دیرینه‌شان، یعنی اصول‌گرایان، معنا و مفهوم دارد، معنایی که در پس آن به‌هم‌ریختن معادلات آن‌ها به‌منظور حضور  در انتخابات مختلف قرار می‌گیرد. سال‌هاست که «رد صلاحیت کنندگان» به گفته اصلاح‌طلبان رقیب سرسخت‌تری از اصول‌گرایان در میدان سیاست محسوب می‌شوند. اصلاح‌طلبان معتقدند دایره گسترده حذف از سوی نهادهای نظارتی و شورای نگهبان در سال‌های اخیر باعث شده است که نتوانند لیست موردنظر یا کاندیدای مورد تأیید خود را به عرصه رقابت‌های انتخاباتی وارد کنند. در فاصله کمتر از دو ماه تا برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر  و روستا و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری، در اردوگاه اصلاح‌طلبان بازهم قصه «ردصلاحیت» ها مطرح است. هیئت‌های نظارت بر انتخابات تمامی اعضای فعلی شورای شهر اصفهان را رد صلاحیت کردند و این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و در میان اهالی سیاست داشت.

گفت‌وگوی اصفهان زیبا با برخی تأیید صلاحیت‌شدگان اصفهان درباره ابعاد ردصلاحیت‌های این دوره
سعید شاهسوندی در گفت‌وگو با «اصفهان‌زیبا» از روز ترور مجید شریف‌واقفی می‌گوید
فیلم «سیانور» بازگوکننده اختلاف‌ها میان چهره‌های کلیدی سازمان مجاهدین مانند تقی شهرام و مجید شریف‌واقفی است

تحقیق و تفحص در مورد فایل صوتی انتشاریافته ظریف

به گزارش اصفهان زیبا آنلاین، در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 اردیبهشت) در مجلس شورای اسلامی در خصوص فایل صوتی وزیر امور خارجه بحث شد و نمایندگان حاضر در جلسه آن را به‌شدت محکوم کردند. چندی پیش انتشار این فایل صوتی احساسات مردم را جریحه‌دار و ملت را ناراحت کرد و نمایندگان نیز در این زمینه مسائلی را مطرح کردند. اکثر آنها تأکید داشتند که ایجاد دوگانه‌های مختلف در کشور باعث ایجاد مشکل برای مردم می‌شود و هرچه زودتر باید به این امر رسیدگی شود.

جزئیات جدید از ترور شهید قاسم سلیمانی

پایگاه خبری یاهو نیوز در شامگاه شنبه،  به قلم «جک مورفی» و «زاک دارفمن» در گزارشی به تشریح جزئیات طرح ترور شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» به دست تروریست‌های آمریکایی پرداخت. این پایگاه خبری آمریکایی فاش کرده است که در عملیات ترور سردار سلیمانی و همراهانش در فرودگاه بغداد، علاوه بر تیم تروریستی ارتش آمریکا، مأموران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و اقلیم کردستان عراق نیز مشارکت داشته‌اند.

انتخابات شوراها در بن‌بست ردصلاحیت‌ها؟

گفت‌وگوی اصفهان زیبا با برخی تأیید صلاحیت‌شدگان اصفهان درباره ابعاد ردصلاحیت‌های این دوره

طـــی روزهـــای گــذشــــتـــــه خــبـــــر ردصلاحیت‌های گسترده بسیاری از نامزدهای ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر با گرایش اصلاح‌طلبی یا نزدیک به این جریان، حواشی، انتقادها و اعتراض‌های فراوانی را به دنبال داشته است؛ آنچه عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز در واکنش به آن اظهار نگرانی کرد و هفته گذشته در بررسی روند این احراز صلاحیت‌ها با رئیس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر دیدار و گفت‌وگو کرد. اعتراض‌ها به اندازه‌ای جدی و قابل بررسی بود که محمدباقر قالیباف هم در آن دیدار و با ورود به این مسئله از لزوم بازنگری در خصوص تأیید صلاحیت نامزدها سخن گفت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سیاست