شهر

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 

نیاز اصفهان به ۶۰۰ اتوبوس جدید

این تعداد باید تا اول مهر تأمین شود
رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه از وزارت کشور می‌خواهیم که ناوگان اتوبوس‌رانی را به‌صورت متمرکز مدیریت کند، گفت: اصفهان تا اول مهرماه نیازمند ۶۰۰ دستگاه اتوبوس جدید است. عباس حاج‌رسولیها در نطق میان‌دستور چهل‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با اشاره به آلودگی هوا و جولان ریزگردها و فرونشست زمین اظهار کرد: مدیریت استان باید برنامه مستمر برای برطرف‌کردن این معضل‌ها داشته باشد.
 

موضوع حیاتی و امنیتی «آب» در مقیاس سران قوا بررسی شود

چهل‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با نطق پیش از دستور محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و اشاره او به گرامیداشت یاد و خاطره ۲۹۰ مسافر هواپیمای ایران‌ایر که تیرماه ۱۳۶۷ به دست ناو آمریکایی به شهادت رسیدند، قوت گرفت:  «امیدواریم روزی برسد که انتقام خون‌های به ‌ناحق‌ریخته‌شده توسط استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا گرفته شود.» نورصالحی در ادامه درباره مسئله آب چنین صحبت کرد:  «مسئله پیچیده، مهم، حیاتی و امنیتی مانند آب باید در مقیاس سران قوا بررسی و از ورود افراد ناآگاه و بی‌اطلاع به موضوع و کشاندن آن به میان احساسات مردم خودداری شود. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهر