شهرستان

تاجمیری، فرماندار شاهین‌شهر: شاهین‌شهر و میمه باید به جایگاه واقعی خود برسند
تولیدکنندگان از گرانی و کمبود نهاده‌های طیور ناراضی هستند

افزایش بودجه برای توسعه گلپایگان

شهردار: فصل نوینی در اجرای پروژه‌های عمرانی شکل گرفته است

شهردار گلپایگان با بیان اینکه همکاری اعضای شورای شهر با شهرداری ستودنی است، اظهار کرد: همکاری شورای شهر با شهرداری موجب تصویب لوایح ماندگاری شد که به توسعه پایدار و آینده شهر گلپایگان کمک می‌کند و همچنین فصل نوینی در حوزه خدمات‌رسانی در شهر گلپایگان ایجاد شده است. پیمان شکرزاده با تأکید بر اینکه توزیع عادلانه خدمات یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری در این دوره بود، ادامه داد: این مهم سبب شد تا خدمات کارشناسی شده و بر مبنای نیازسنجی انجام گیرد. به گفته او، بودجه شهر طی سال‌های اخیر افزایش یافته که نتیجه آن اجرای پروژه‌های متعدد برای توسعه شهربوده است.

اثرات تراکم‌بخشی بر ساختارهای شهرسازی و محله‌های شهری

با توجه به اینکه کلان‌شهرها، از نظر توسعه کالبدی، در جهات مختلف با محدودیت‌هایی مواجه هستند، توسعه شهر در مناطق مختلف از طریق افزایش تراکم ساختمانی و تحقق درآمدهای ناشی از آن صورت می‌گیرد، بدون آنکه فضای باز و سایر عوامل جهت افزایش تراکم منظور شود. بدون شک چندی نخواهد گذشت که با روند موجود، شاهد تصاویری از آشفتگی و نارسایی‌های شهری و اثرات نامطلوب افزایش تراکم ساختمانی در مناطق شهری به‌خصوص محدوده حاشیه شهرها خواهیم بود.

توسعه طرح‌های آبخیزداری در برخوار

معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان اصفهان: کنترل سیلاب و تغذیه سفره‌های زیرزمینی از جمله اهداف این طرح است

معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان اصفهان گفت: در سال‌های ۹۷ تا ۹۹ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۱۴۵ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم. ابوطالب امینی در بازدید از طرح‌های شهرستان برخوار که به همراهی مدیرکل منابع طبیعی استان و نماینده شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه صورت گرفت، افزود: با این اعتبار ۳۴۱ هزار هکتار اجرای عملیاتی آبخیزداری و ۴۲۸ هزار هکتار مطالعات طرح صورت گرفت. او تصریح کرد: این طرح‌ها در قالب ۵۸ حوضه آبریز در ۲۴ شهرستان استان اصفهان با هدف کنترل سیلاب و تغذیه سفره‌های زیرزمینی انجام شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان