شهرستان

رئیس اداره آموزش‌وپرورش: افزایش مهاجرت و مدارس فرسوده و تخریبی باعث تراکم جمعیت دانش‌آموزی شده است

معارفه دادستان جدید نجف‌آباد

با حضور مقام‌های استانی و شهرستان، حسین گرامی به‌عنوان دادستان جدید شهرستان نجف‌آباد معرفی و از تلاش‌های علی زارع نوری، دادستان پیشین نجف‌آباد، تقدیر شد.دادستان استان اصفهان در این برنامه گفت: آقای زارع در دوران مسئولیت خود در دادستانی نجف‌آباد اقدامات بسیار خوبی در جهت حقوق عامه مردم به‌خصوص در مقابله با کرونا انجام داد و در آینده نیز از تجربیات و توانمندی‌های او در دادگاه کیفری استان که یکی از مهم‌ترین دادگاه‌های استان و مرجع رسیدگی به بسیاری از جرائم سنگین و مهم محسوب می‌شود، استفاده خواهیم کرد.

کمبود فضای آموزشی و ورزشی در پیربکران

رئیس اداره آموزش‌وپرورش: افزایش مهاجرت و مدارس فرسوده و تخریبی باعث تراکم جمعیت دانش‌آموزی شده است

رئیس اداره آموزش‌وپرورش بخش پیربکران گفت: افزایش آمار مهاجرت از روستاها به بخش پیربکران و مهاجرت اتباع افغانستان به این شهر، در کنار وجود مدارس فرسوده و تخریبی، باعث شده است آمار جمعیت مدارس در سه مقطع آموزشی رو به افزایش باشد. عبدالرضا بکرانی افزود: در روستاها فضای آموزشی کم نیست؛ اما بیشتر مدارس فرسوده هستند که نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است. او همچنین از کمبود زیرساخت‌های ورزشی خبر داد و تصریح کرد: نبود اعتبارهای ملی ازجمله دلایل مهم این موضوع است.

حذف دلالان با خرید توافقی سیب‌زمینی

مدیر جهاد کشاورزی بویین‌میاندشت گفت: شرکت تـــعاونی‌هـــای روســـتایی شـــهرســـتان از کشــاورزان بویین‌میاندشتی سیب زمینی را به صورت توافقی خرید کنند تا دست دلالان کوتاه شود. محمدتقی فرهادی ادامه داد: امسال به دلیل کاهش بارندگی‌ها 30 درصد گندم دیم‌کاری شهرستان بویین‌میاندشت قابل برداشت بود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان