شهرستان

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
شهردار گلدشت: پروژه میدان میوه‌وتره‌بار با مساحت بیش از 10هزار مترمربع به بار نشست
استان اصفهان ؛ رتبه دوم تولید گوشت کشور را دارد

نگاه توسعه‌مند مدیران مایه پیشرفت شهر و استان است

شهردار سده لنجان با مدیرعامل ذوب آهن اصفهان دیدار و گفت و گو کرد نشست تعاملی حمید شهبازی شهردار سده لنجان، مجتبی شریفی و فلامرز فتاحپور اعضای شورای اسلامی و امیر احمد محقق معاون عمران و شهرسازی شهرداری سده لنجان با ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در گلدشت

شهردار گلدشت: پروژه میدان میوه‌وتره‌بار با مساحت بیش از 10هزار مترمربع به بار نشست

آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی‌خدماتی شهرداری گلدشت با حضور موسی مباشری معاون استاندار، فرماندار نجف‌آباد و اعضای شورای اسلامی شهر گلدشت برگزار شد. 

رتبه اول تولید گوشت سفید به اردستان رسید

استان اصفهان ؛ رتبه دوم تولید گوشت کشور را دارد

استان اصفهان با داشتن ۱۸۰۰ واحد مرغداری و تولید سالانه ۲۰۵هزار تن گوشت سفید و ۱۰۵ هزار تن تخم‌مرغ، رتبه دوم تولید کشور را در این حوزه‌ها دارد؛اما به گفته سرپرست جهاد کشاورزی، شهرستان اردستان رتبه اول تولید گوشت سفید در سطح استان اصفهان را در اختیار دارد. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان