شورا

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

شناسایی مسیرهای پرتردد در نواحی شش‌گانه اصفهان
فرصت‌های سرمایه‌گذاری شرق اصفهان با حضور مدیران شهری و سرمایه‌گذاران بررسی شد
اجرای 70 درصد زیرسازی‌های پروژه قطار شهری تهران‌اصفهان با سرمایه‌گذاری‌ها

ترسیم آینده اصفهان با ظرفیت‌های شرق

فرصت‌های سرمایه‌گذاری شرق اصفهان با حضور مدیران شهری و سرمایه‌گذاران بررسی شد
فرصت‌های‌سرمایه‌گذاری ظرفیت‌های سه‌گانه شرق اصفهان، شهربازی شهر رؤیاها، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان و سالن اجلاس سران اصفهان با حضور معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان، عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان و سرمایه‌گذاران و سایر مدیران شهری بررسی و بازدید شد.
 

کارشناسی بیمار سد قطار سریع‌السیر

اجرای 70 درصد زیرسازی‌های پروژه قطار شهری تهران‌اصفهان با سرمایه‌گذاری‌ها

جلسه پنجاه‌وپنجم شورای اسلامی شهر اصفهان با سخنان محمد نورصالحی، رئیس شورا،درباره گرامیداشت ایام اربعین و موضوع‌هایی حول این محور آغاز شد: «گرامی می‌داریم ایام اربعین حسینی را و آرزو می‌کنیم زائران و حاضران در مراسم پیاده‌روی اربعین در صحت و سلامتی باشند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا