شورا

شَبح مِتروپُل بر سر بازار اصفهان

12000 شغل و مغازه بازار در خطر است

وجود انشعاب‌های برق ناایمن، روشنایی بازار، زمان‌بربودن ورود و خروج بازار برای یگان‌های امدادی و... ازجمله برخی مشکلات بازار اصفهان است. شهرداری اصفهان در حال انجام چند طرح جامع مطالعاتی ازجمله مطالعات جامع پدافند شهر اصفهان است؛ طرح جامع مطالعات آب‌گرفتگی، سیلاب شهری، جمع‌آوری و استحصال روان‌آب‌ها از دیگر این طرح‌هاست که با توجه به اینکه شهر اصفهان از زمان گذشته دارای مادی‌ها و نهرهایی بوده احتمال کمتری در خصوص سیلاب برای آن وجود دارد؛ اما با توجه به اراضی نظامی و واردشدن آبریزهای آن به معابر شهری می‌طلبد مطالعات جامعی در خصوص جمع‌آوری و استحصال روان آب‌های آن داشته باشیم. سعی می‌شود از این روان آب‌ها برای موارد آبیاری استفاده شود.

 

دهکده لجستیک در گیرودار چالش‌های قانونی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری: در سفر هیئت‌دولت مجوزهای اجرای پروژه گرفته می‌شود

بــراســاس اظهــارنظــرهــای متــولیــان استانــداری اصفهــان، راه‌انــدازی دهکــده لجستیک درگیرودار چالش‌های قانونی است و قرار است در سفر هیئت‌دولت برای گرفتن مجوزها پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.  در سال ۹۴ به‌صورت رسمی اعلام شد که فاز نخست بندرخشک راه‌اندازی می‌شود، ولی پس از گذشت هفت‌سال هنوز این پروژه به سرانجام نرسیده است. از تغییر نام این بندر به دهکده لجستیکی سخن به‌میان آمده و هرسال نیز وعده‌ووعیدهایی ازسوی وزیر راه‌وشهرسازی به متولیان اجرایی بندرخشک در اصفهان داده شد، ولی چالش‌های این پروژه به‌قوت خود باقی است.

کلیه‌فروشان در دام کلاهبرداران

مرگ روزانه ۷ تا ۱۰ بیمار به‌دلیل نرسیدن عضو پیوندی

 باورهای اشتباه درباره اهدای عضو، سالانه تا هشت هزار مرگ مغزی در ایران و مرگ روزانه هفت تا ۱۰ بیمار به‌دلیل نرسیدن عضو پیوندی را رقم می‌زند.  به گزارش ایسنا، فریبا قربانی، قائم‌مقام واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه شهید بهشتی، با بیان اینکه بحث اهدای عضو در ایران با توجه به رفتار اجتماعی و انسان‌دوستانه ایرانیان با  استقبال  مردم روبه‌رو شده است، اظهار کرد: با توجه به خانواده‌محوربودن فرهنگ ایرانیان، در صورت آگاهی‌رسانی به‌موقع و درست به مردم، امکان همکاری در این زمینه بسیار مهیاست.

مجید نادرالاصلی: زاینده‌رود یک جریان تاریخی است
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: اول تیرماه صدور پروانه غیرحضوری می‌شود
پیــام مـــردم در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده از مدیران انقلابی بود؛ باید قدر این فرصت و اشاره مردم را بدانیم

زاینده‌رود را برای خوش‌گذرانی نمی‌خواهیم

مجید نادرالاصلی: زاینده‌رود یک جریان تاریخی است

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خیلی‌ها تصور می‌کنند ما از زاینده‌رود برای خوش‌گذرانی استفاده می‌کنیم؛ درحالی‌که زاینده‌رود یک جریان تاریخی است و اگر این رودخانه زنده نباشد، پدیده فرونشست زمین بیش از این اصفهان را گرفتار و تهدید می‌کند. مجید نادرالاصلی در برنامه رادیویی صدای شهر اظهار کرد: به تازگی در دانشگاه صنعتی اصفهان همایشی در خصوص پدیده فرونشست زمین برگزار شد و موضوع به صورت علمی موردبررسی قرار گرفت؛ با این حال کمتر در رسانه ملی به این موضوع پرداخته شده است.

حذف رانت اطلاعاتی در شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: اول تیرماه صدور پروانه غیرحضوری می‌شود
سردار کریم نصر اصفهانی، رزمنده  و جانباز دفاع مقدس و نماینده ادوار شورای اسلامی شهر اصفهان در چهل‌و‌سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که هم‌زمان با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر است، در تالار شورا مهمان اعضا شد. در این جلسه، حفظ اقتدار شورای شهر، ارائه لایحه‌ای مختص احیای بافت فرسوده به شورای شهر، چاره‌اندیشی برای بافت فرسوده غیرمصوب، نصب تابلوی اطلاع‌رسانی در ورودی ساختمان‌های شهرداری، اجرای طرح شفافیت برای ارتباط بیشتر با مردم، بازگشایی گلوگاه‌های سطح شهر از اولویت‌های مدیریت شهری است ، موزه دفاع مقدس در شأن اصفهان نیست، رفع بسیاری از مشکلات با مدیریت یکپارچه آب، سردار کریم نصر یار و یاور مدیریت شهری و حامی کل مجموعه شهرداری بود، شهادت می‌دهم به پاک‌دستی قاطبه همکارانم در شهرداری و لزوم تشکیل ستاد بازآفرینی و نهضت مسکن‌سازی در مناطق 15‌گانه از مهم‌ترین عناوینی بود که اعضای حاضر در جلسه درباره آن صحبت کردند.

از مدیران انقلابی و پاک‌دست در مناصب استفاده شود

پیــام مـــردم در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده از مدیران انقلابی بود؛ باید قدر این فرصت و اشاره مردم را بدانیم

اصفهان در شمار آلوده‌ترین شهرهای ایــران قــرار دارد و در ایــن راستـــا لزوم برنامه‌ریزی برای پیشگیری از آلودگی هوا یکی از موضوع‌هایی است که در دستور کار شورای اسلامی شهر اصفهان قرار گرفته است. دراین‌خصوص کمیسیون فــرهنــگی اجتمـــاعی ورزشــــی شـــــورا پیش‌قدم شده است تا به کمک دیگر کمیسیون‌ها راه‌حلی برای معضلات ناشی از آلودگی ارائه دهد. یکی از درخواست‌های رئیــس کمیـسیـون فرهنــگی اجتمـــاعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان این است که از شهردار درخواست کرده است توجه ویژه‌ای به پدیده آلودگی هوا داشته باشد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا