لاله اصغرزاده

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

اصفهان؛ میزبان اختتامیه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی
مشاهدات میدانی و گفت‌وگو با جمعی از زائران از نبود بلیت ویژه اربعین و گرانی آن خبر می‌دهد
خبرنگاران باید هدیه را دریافت کنند یا از قبول آن اجتناب کنند؟

دانش‌آموزان مشکل‌گشا هستند

اصفهان؛ میزبان اختتامیه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی
آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور یوسف نوری وزیــر آمــوزش‌وپــرورش، رضــا مــرتضــوی استاندار و محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش‌وپرورش برگزار شد. 
 

موانع یک سفر!

مشاهدات میدانی و گفت‌وگو با جمعی از زائران از نبود بلیت ویژه اربعین و گرانی آن خبر می‌دهد
«بلیت دارید؟»، «کی سر بزنم؟»، «چرا بلیت گیر نمی‌آید؟» سؤال و جواب‌ها روبه‌روی شرکت‌های اتوبوس‌رانی در دوپایانه صفه و کاوه تمامی ندارد؛ سؤال اینکه «بلیت برای مرز دارید؟» 

ملاحظات فقهی و قانونی دریافت هدیه

خبرنگاران باید هدیه را دریافت کنند یا از قبول آن اجتناب کنند؟
خبرنگاران آیا هدیه پرداخت‌شده از سوی دستگاه‌ها را دریافت کنند یا از قبول آن سر باز زنند؟ آیا دریافت هدیه دور از شأن جایگاه خبرنگاری است؟ دریافت هدیه چه ضوابطی دارد؟ روابط‌عمومی‌ها چه بایدها و نبایدهایی را برای پرداخت هدیه باید رعایت کنند؟ هدیه خبرنگارانی و دریافت آن، همواره یکی از موضوعات بحث‌برانگیز در حوزه کار رسانه‌ای بوده است؛ موضوعی که مخالفان و موافقان خود را دارد. مخالفانی که دریافت هدیه را برابر با باج و رشوه می‌دانند و موافقانی که معتقدند پذیرش هدیه باعث افزایش تعامل بین خبرنگاران و دستگاه‌های مختلف می‌شود. در همین راستا اتاقی با حضور جمعی از اساتید و روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای در کلاب‌هاوس برگزار شد.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لاله اصغرزاده